27.01.2015

As Statystyczny: Cerrad Czarni Radom

As statystyczny nabiera tempa, dziś zapraszamy w odwiedziny do Radomia!

Chcesz wiedzieć, dlaczego Czarni Żołnierze straszą w radomskiej „Jaskini Lwa”? Usiądź i rozgość się, my będziemy opowiadać :)


Czarni Żołnierze
Podopieczni Roberta Prygla bezapelacyjnie kojarzą nam się z dzielnymi żołnierzami. A że słyną z odważnej gry i żadnego rywala się nie boją, to też korzystnie wyglądają w kolorze czarnym. W ich Jaskini Lwa punkty tracili najwięksi bohaterowie plusligowej bajki. Nic w tym dziwnego! O rozegranie troszczy się tu brązowy medalista polskich Mistrzostw Świata Lukas Kampa – definicja ładu i porządku. W ataku bryluje „człowiek z Rzeszowa” Mikko Oivanen. O przyjęcie dbają Wojtek Żaliński, Jakub Wachnik i Dirk Westphal, zaś na środku siatki murują kapitan Daniel Pliński oraz Bartłomiej Grzechnik i Jacek Ratajczak. Niczego sobie ekipa, prawda?

Legendarna czwórka
Człowiek do zadań specjalnych. Środkowy, który potrafić uderzyć z dosłownie każdej piłki. Czyta grę tak, jakby potrafił rozszyfrować myśli rozgrywającego po drugiej stronie siatki. Klasa sama w sobie, definicja siatkarskiego sprytu i cwaniactwa. Panie i Panowie, oto kapitan Daniel Pliński – najdzielniejszy rycerz w wojsku trenera-majora Roberta Prygla. Podczas meczy nieustannie towarzyszy mu koszulkowa czwórka, czwórkę więc dostają od nas radomianie w hołdzie dla Pliny; dobrego ducha drużyny i motoru napędowego Czarnych :)Czy wiesz, że…
Przedzierając się przez historyczne zawiłości przeszłości, dotarłyśmy do ściśle tajnych informacji dotyczących początków klubu z Radomia. Podobno ściśle łączy się ona z wojskowymi
„Historia Czarnych nierozerwalnie łączy się z wojskiem. Klub do życia powołała jednak grupa cywilów. Rzecz miała miejsce w 1921 r. Po I wojnie światowej udało się reaktywować Radomskie Towarzystwo Sportowe i działającą przy nim piłkarską sekcję Kordian. Wskutek nieporozumień wkrótce nastąpił rozłam. Konsekwencją tego było założenie nowego stowarzyszenia, które powołali byli zawodnicy i działacze RTS. Siedziba klubu mieściła się na posesji przy ul. Marjackiej 11, a wybór nazwy nie był przypadkowy. W zamyśle miała nawiązywać do jednego z najbardziej znanych wówczas klubów sportowych ze Lwowa. Pierwszym prezesem został płk Zajączkowski. Według statutu klub podlegał Dowództwu Okręgu Korpusu I Warszawa, a organizacja opierała się na doraźnych wytycznych ustalonych przez Ministerstwo Spraw Wojskowych.” – oficjalna strona Cerrad Czarni Radom

Wygląda na to, że mamy słuszne skojarzenia. Challenge accept! :D

Garść statystyk:*

Czarni rozegrali 21 spotkań, grając 79 setów.
Łącznie zdobyli 1237 punktów.
Zagrywali 1742 razy, zdobywając przy tym 87 asów serwisowych i popełniając 313 błędów.
Serwis rywali przyjmowali 1508 razy, popełnili 184 błędy, perfekcyjnie przyjmując 331 piłek. 
Wykonali 2083 ataki, uzyskując 39% skuteczności. 
Atak rywali blokiem zatrzymali 196 razy, co daje 2,5 bloku na set. 

Najwięcej setów "w nogach" ma Adam Kowalski. Libero radomskiej drużyny do tej pory wystąpił w 79. setach. Więcej niż 70 setów rozegrali także Lukas Kampa, Wojciech Żaliński, Daniel Pliński i Dirk Westphal. 

Najwięcej punktów w zespole zdobył Wojciech Żaliński - 244 'oczka'. Rywali na siatce najczęściej blokował Daniel Pliński, który tym elementem zdobył 48 punktów. 

*stan na 26.01.2015, plusliga.pl

1 komentarz:

  1. Rzeczywiście Czarni Radom kojarzą się z żołnierzami. Zawsze dzielnie walczą, a w swojej małej specyficznej hali nawet faworytom potrafią sprawić problemy. W zeszłym sezonie kilka potęg pokonali, w tym sezonie także prezentują się dobrze.

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...