03.02.2015

As Statystyczny: Transfer Bydgoszcz

Okienko transferowe już zamknięte, ale my zapraszamy na Transfer do Bydgoszczy!

Zastanawialiście się kiedyś co wspólnego ma czerwień z odwagą i dlaczego trener Vital Heynen kojarzy nam się z Mauro Berutto? Nie? Cudownie! Śpieszymy z wyjaśnieniami :)


Czwórka
Według nas czwórka idealnie pasuje do Transferu. Dlaczego? Właśnie na tej pozycji dzielnie utrzymują się w plusligowej tabeli. Bydgoszczanie grają odważnie, z otwartą przyłbicą podejmując rękawicę, urywając punkty rywalom i sprawiając niespodzianki. Z czwórką na koszulce gra Wojciech Jurkiewicz, kapitan zespołu, który barw bydgoskiej ekipy broni od 2009 roku. Czwórka, to także najwyższa pozycja, jaką zespół zdołał osiągnąć na koniec sezonu grając w PlusLidze. 

Odważni Panowie dwaj
Sztandarowa bydgoska czerwień to dla nas definicja odwagi, która w połączeniu z odrobiną niebieskiego szaleństwa wykreowała ciekawy i niekonwencjonalny koncept gry Transferu.
Najodważniejsi? Dla nas Kuba Jarosz i Konstantin Cupković, byłe bełchatowskie Pszczółki, które stanowią o sile ofensywnej Bydgoszczy.

Vital jak Mauro
Ekspresyjny i charyzmatyczny. Żyje każdym odbiciem piłki, czuje każdy centymetr kwadratowy boiska. Nie waha się prosić o challenge, nawet bezpodstawnie ;), a za swoją drużyną poszedłby w ogień. Przypięłyśmy mu łatkę „belgijskiego Berutto”, bo obaj panowie są dynamicznymi wojownikami, emocjonalnie grającymi razem ze swoimi zespołami przy białej linii. Cóż, każdy ma swoje skojarzenia … ;) A jakie są Wasze?

Czy wiesz, że…
·         Facebookowy profil Kipkowe wieści należy do bydgoskiego przyjmującego Marcina Walińskiego. Marcin aktywnie udziela się na swoim fanpejdżu, organizuje konkursy i ma świetny kontakt z kibicami, a do tego.... sprzedaje koszulki! Lubimy to!
·         Z Bydgoszczy do Bełchatowa jeden krok ;) To właśnie stamtąd do Skry powracali lub przybywali Paweł Woicki, Stephane Antiga i Andrzej Wrona.
·         Mamy słabość do Bydgoszczy. Tak, przyznajemy się otwarcie i bez bicia. W końcu to tutaj znalazł swoje miejsce Konstantin Cupković, nasz serbski wariat, broniący kiedyś barw naszej ukochanej Skry :D

Filmik może średnio aktualny, ale genialny! 


Garść statystyk:
Transfer Bydgoszcz rozegrał do tej pory 22 mecze, w trakcie 84. setów
Bydgoszczanie łącznie zdobyli 1335 punktów, z czego 90 zagrywką, 1022 atakiem i 223 blokiem. 
Wykonali 1909 zagrywek i 2133 ataki.
Piłkę przyjmowali 1447 razy, z czego 327 perfekcyjnie, popełniając 168 błędów. 

Najwięcej setów do tej pory rozegrali Jakub Jarosz i Paweł Woicki - po 83. Jednego seta mniej na swoim koncie ma Konstantin Cupković. Najmniej okazji do pokazania się publiczności i trenerom w akcji miał Paweł Stysiał, który na parkiecie zameldował się w jednym secie. Trzy sety więcej rozegrał Łukasz Wiese. 

Najwięcej punktów w zespole zdobył Jakub Jarosz - 339 i zajmuje on trzecią pozycję wśród najlepiej punktujących zawodników naszej ligi. W tym samym rankingu na piątym miejscu jest Konstantin Cupković, który na swoim koncie ma 324 punkty. 
Kuba Jarosz trzecie miejsce zajmuje także wśród najlepszych atakujących, ze średnią 3,54 punktu na set. 

W zespole Justin Duff najwięcej razy zatrzymał atak rywali - 47 punktowych bloków, a na zagrywce króluje Konstantin Cupković - 28 asów serwisowych. 

1 komentarz:

 1. bardzo śliczne zdjęcia!
  ogólnie bardzo interesująco piszesz i z chęcią chcę sie wracać do takiego bloga, masz talent do blogowania :3
  PS cudowny szablon
  A co powiesz na wspólną obserwacje? Jak coś to daj znać u mnie ♡
  zapraszam do siebie ✿♡KLIK♡✿

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...