18.07.2011

Nadrabiam 2 tygodnie nieobecności

Cześć. Przepraszam, że tak długo nie pisałam. Miałam ograniczony dostęp do internetu;)

A więc, pewnie wszyscy już to wiedzą, że zdobyliśmy brązowy medal LŚ. No ale zacznę od początku.

Dzień I - 06.07.2011

Polska - Bułgaria. To był nasz pierwszy mecz w tej rundzie. Wygraliśmy 3 - 2  (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13). Spotkanie przebiegało dramatycznie. Pierwszy set wygrany, dwa kolejne przegrame i czwarty wygrany. Czas na ostatni - 5 set. Pewnie zmierzaliśmy po zwycięstwo, mając dużą przewagę nad przeciwnikiem. I wtedy kontuzji dostał Zbyszek Bartman. Zszedł z boiska, a nasza gra posypała się. Bułgaria doprowadziła do remisu po 12 pkt. Nasi siatkarze obudzili się i wygrali końcówkę. Tym samym zapisali sobie 2 pkt na koncie. Niestety Zibi naderwał mięsień łydki i czeka go 6 tygodni przerwy. W tegorocznej LŚ już nie zagrał, a był naszym podstawowym atakującym.

Składy drużyn:
Polska: Nowakowski Piotr(16), Możdżonek Marcin(8), Kurek Bartosz(24), Bartman Zbigniew(18),  Żygadło Łukasz(2), Ruciak Michał(9), Ignaczak Krzysztof (L) oraz Jarosz Jakub, Woicki Paweł, Bąkiewicz Michał, Kubiak Michał, Kosok Grzegorz(1).
Bułgaria: Zhekov Andrey(2), Yosifov Viktor(5), Todorov Teodor, Sokolov Tsvetan(27), Aleksiev Todor(6), Kaziyski Matey(18), Ivanov Vladislav(L) oraz Tsvetanov Hristo(8), Bratoev Georgi,  Ananiev Metodi, Nikolov Vladimir(4).

Włochy przegrały z Argentyną 1 - 3. Brazylia wygrała z Kubą 3 - 2, a Rosja z USA 3 - 1.

Dzień II - 07.07.2011

Polska - Włochy. To nie był nasz dzień. Włochy pokonały nas 3 - 0 (15:25, 20:25, 20:25). Tym samym awans do półfinału nie jest już tylko w naszych rękach. Bułgaria musi wygrać z Włochami a my z Argentyną.Wtedy będziemy walczyć o medale, jeśli tak się nie stanie, Polacy nie będą mieli szansy na półfinał. Będzie bardzo ciężko.
Składy zespołów:
Polska: Nowakowski (5), Kurek (12), Jarosz (11), Ruciak (1), Żygadło, Możdżonek (1), Ignaczak (L) oraz Gruszka (1), Kosok (2), Woicki, Kubiak (4)
Włochy: Łasko (8), Zaytsev (9), Savani (13), Buti (7), Travica (6), Birarelli (4), Bari (L) oraz Baranowicz

Argentyna wygrywa z Bułgarią i zapewnia sobie udział w walce o medale.
Rosjanie w trzech setach pokonują Kubańczyków i zapewniają sobie udział w F4. W finałach bądą także Brazylijczycy. Pokonali USA 3 - 1. Tym samym USA i Kuby nie zobaczymy walczących o medale.

Dzień III - 08.07.2011. - dzień prawdy

Teraz zacznę od spotkania Bułgaria - Włochy. Tego dnia wszyscy polscy kibice kibicują Bułgarii. No i stało się. Bułgaria pokonała Włochy 3 - 0 (22:25, 22:25, 21:25)!!! Tym zwycięstwem dała nam oraz sobie szansę na walkę w półfinałach. Jeśli my pokonamy świetnie grającą Argentynę to przechodzimy dalej, jeśli przegramy przechodzi Bułgaria.

Polska - Argentyna. Mecz (a raczej horror) na wagę awansu do F4. Po zaciętym spotkaniu pokonaliśmy Argentynę w tie-breaku (18:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:13). Zdecydowanie bohaterem meczu był Bartek Kurek, który zdobył 29 pkt! No i jesteśmy w najlepszej 4!!!

Polska: Nowakowski (7), Kosok (11), Kurek (29), Jarosz (11), Ruciak (7), Żygadło (1), Ignaczak (L) oraz Gruszka (4), Woicki, Możdżonek
Argentyna: Arroyo (13), Scholtis (12), Conte (14), Quiroga (11), Sole (3), De Cecco (1), Gonzalez (L) oraz Ocampo (14), Uriate (1), Pereyra (1), Giustiniano (7)

Kuba przegrywa z USA 3 - 2, a Brazylia z Rosją 0 - 3!!!

No to czas na półfinały. Polacy zagrają z Rosją, a Brazylia z Argentyną.

Dzień IV - 09.08.2011

Pierwszy półfinałowy mecz stoczyła Brazylia z Argentyną. Canarinhos pokonali Argentynę 3 - 0 (22:25, 40:42, 23:25).  Mecz był bardzo zacięty, szczególnie w 2 secie. Brazylia będzie walczyć o złoty medal, a Argentyna o brązowy.

POLSKA - ROSJA. Niestety przegraliśmy z Rosją  1 -3 (25:22, 25:23, 22:25, 25:17).  Jednak można być zadowolonym. Rosja jest najlepiej grającą drużyną w tegorocznej LŚ, a my się im postawiliśmy. Graliśmy świetnie zagrywką. Jeśli jutro zagramy na takim samym poziomie jest duża szansa na podium i brązowy medal. Rosja będzie walczyć o złoto z Brazylią.

Rosja: Khtei (13), Grankin (1), Biriukov (13), Muserskiy (13), Mikhaylov (24), Volkow (11), Sokolov (L) oraz Apalikov, Ilinykh, Stepanyan,
Polska: Nowakowski (9), Kosok (8), Kurek (23), Jarosz (4), Ruciak (3), Żygadło (3), Ignaczak (L) oraz Gruszka (10), Woicki, Kubiak (2), Możdżonek

10.07.2011 - Finał

POLSKA - ARGENTYNA . MAMY HISTORYCZNY MEDAL. MAMY BRĄZ!!! No ale o meczu:)
A więc pokonaliśmy Argentynę 3 - 0 (18:25, 23:25, 22:25).  Bywało bardzo gorąco, ale się udało. Należy pochwalić Kubę Jarosza, który "powrócił" na parkiet. Zagrał kapitalne spotkanie. Gratulacje należą się całej drużynie, bo grała świetnie. Super zagrywka, blok, atak i przyjęcie. BRAWO CHŁOPCY!!!!

Argentyna: Conte (14), Quiroga (3), Sole (5), Pereyra (8), Crer (8), De Cecco (3), Gonzalez (L) oraz Ocampo (3), Uriarte (1)
Polska: Nowakowski (7), Kosok (7), Kurek (14), Jarosz (17), Ruciak (2), Żygadło (4), Ignaczak (L) oraz Kubiak (4)

BRAZYLIA - ROSJA - STARCIE GIGANTÓW. Co to był za mecz!! Emocje wielkie, ale podczas oglądania ciągle myślałam o naszych siatkarzach:)  Rosjamie pokonali Brazylijczyków 3 - 2 (25:23, 25:27, 23:25, 25:22, 15:11)!!! Wielka Brazylia pokonana. Rosjanie wygrywają po raz pierwszy od 2002 roku w LŚ. To zapewne ich wielki sukces, który doda im pewności siebie.