02.07.2011

Ostatnia niewiadoma

Cześć:) Jaka u was pogoda? Nad morzem pada :/ Ale dzięki temu miałam cały dzień na siedzenie w sieci i znalazłam dla was kilka ciekawych informacji.

Wiemy już kto wystąpi w finałowym turnieju LŚ. Będą to : Brazylia, Rosja, Bułgaria, Argentyna, Włochy, Kuba, Polska i ... albo USA albo Serbia.
Jeśli USA pokona Portoryko to zapewni sobie awans. Jak Portoryko wygra 3:1 lub 3:0, to przejdzie drużyna Serbii. Może być także, że Portoryko wygra za dwa punkty, wtedy o losie USA i Serbii będzie decydowała liczba zwycięstw, a następnie bilans setów. Wszystko jest możliwe, gdyż w pierwszym meczu USA wygrał 3:2. Tym samym Portoryko zdobyło swój pierwszy punkt w LŚ. Także już jutro będzie wiadomo kto zagra i z kim.

A co słychać na naszym podwórku? PZPS podpisał partnerską umowę z firmą Eurolot.com. Krótka relacja pod tym linkiem http://www.plusliga.pl/video/cat/7.

Po pierwszym meczu z Brazylią, Bartosz Kurek doznał kontuzji kolana. Jednak jak sam mówi na spotkania w Gdańsku będzie gotowy do gry.

Wczoraj w Wiedniu odbyło się losowanie fazy grypowej Ligi Mistrzów. W tegorocznej edycji CEV Champions League wystąpi 24 drużyn w tym PGE Skra i ZAKSA.

Podział na grupy
Grupa A:
Iraklis Saloniki (Grecja), Noliko Maaseik (Belgia), Arkas Izmir (Turcja), CSKA Sofia (Bułgaria)
Grupa B: Zenit Kazań (Rosja), Euphony Asse-Lennik (Belgia), Vfb Friedrischshafen (Niemcy), Remat Zalau (Rumunia),
Grupa C: Itac Diatec Trentino (Włochy), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, CAI Teruel (Hiszpania), Partizan Termoelektro Belgrad (Serbia),
Grupa D: Bre Banca Lannuti Cuneo (Włochy), Stade Poitevin Poitiers (Francja), Generali Unterhaching (Niemcy), Jihostroj Czeskie Budziejowice (Czechy)
Grupa E: Lokomotiv Nowosibirsk (Rosja), Fenerbahce Stambuł (Turcja), Hypo Titol Innsbruck (Austria), Lube Banca Macerata (Włochy)
Grupa F: PGE Skra Bełchatów, VB Tours (Francja), ACH Volley Ljublana (Słowenia), Budvanska Rivjera Budva (Czarnogóra).

Można powiedzieć, że mamy łatwych rywali. Najtrudniejsza na pewno będzie drużyna Trentino, którą podejmie ZAKSA. Jednak mam nadzieję, że nasze drużyny wyjdą ze swoich grup i będą grali o najwyższe miejsca.:)

Miałam nie pisać o transferach w Plus Lidze, no ale niech to będzie taki dodatek na dziś. Zbigniew Bartman związał się na rok Jastrzębskim Węglem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...