#VolleyLinki część 44

#Fakty

W piątek odbyło się posiedzenie Zespołu ds. wyboru trenera kadry narodowej mężczyzn. Zostały przeanalizowane aplikacje, których łącznie było 16. W nadchodzącym tygodniu ma odbyć się kolejne posiedzenie, podczas którego zostaną wytypowani kandydaci na nowego selekcjonera Biało-Czerwonych.

Współpraca popłaca! Kluby PGE Skra Bełchatów i Budowlani Łódź połączyly siły i wspólnie będą promować siatkówkę w województwie łódzkim. Brawo!

W następny wtorek (15.11) o godzinie 20:30 w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbędzie się losowanie grup Mitrzostw Europy siatkarzy 2017. W ME wystąpią: Polska, Francja, Słowenia, Włochy, Bułgaria, Rosja, Serbia, Niemcy, Finlandia, Belgia, Słowacja, Holandia, Czechy, Turcja, Hiszpania oraz Estonia.

#Warto przeczytać

#Social media

Słyszysz lisotopad, myślisz...? Movember? Czy może długi wieczór z książką? ;)

#Plus Liga

Nowy tydzień rozpoczął się od ostatniego meczu szóstej kolejki, w której ONICO AZS Politechnika Warszawska podejmowała u siebie drużynę z Częstochowy. Ostatni poniedziałek października zakończył się niespodzianką. Gospodarze, chociaż rozpoczęli od zwycięstwa w pierwszym secie, w kolejnych trzech musieli uznać wyższość przyjezdnych.

ONICO AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 1:3 (25:22, 29:31, 22:25, 21:25)
MVP: Oleksandr Grebeniuk
W środę, 2 listopada zostało rozegrane zaległe spotkanie drugiej kolejki Plus Ligi. Effector Kielce podejmował u siebie drużynę z Lubina, która wcześniejsze dwa spotkania wygrała bez straty seta (z Asseco Resovią i Espadonem Szczecin). I tym razem zapowiadało się na zwycięstwo w takim samym stosunku, gdy na tablicy było już 2:0 dla przyjezdnych. Lecz po dziesięciominutowej przerwie kielczanie wrócili do gry i doprowadzili do tie-breaka, w którym górą byli goście.

Effector Kielce - Cuprum Lubin 2:3 (18:25, 23:25, 25:22, 25:18, 9:15)
MVP: Grzegorz Łomacz

Siódma kolejka rozpoczęła się od starcia Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią Rzeszów. Mecz należał do bardzo ciekawych i pełnych świetnych akcji, w których górą byli jastrzębianie. PGE Skra Bełchatów dość pewnie wygrała z Cuprum Lubin, a pięciosetowe starcie oglądali kibice zgromadzeni w częstochowskiej hali, gdzie gospodarze pokonali zespół z Bielska-Białej (tie-break wygrany do 4!)

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:20)
MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 19:25, 19:25)
MVP: Mariusz Wlazły
LOTOS Trefl Gdańsk - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:20) MVP: Michał Masny
Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 3:1 (25:20, 25:20, 27:29, 25:19)
MVP: Tomasz Fornal
AZS Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (16:25, 25:22, 25:23, 22:25, 15:4)
MVP: Paweł Adamajtis
Łuczniczka Bydgoszcz - MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:18, 25:19)
MVP: Patryk Szczurek

GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 20:25)
MVP: Sam Deroo

Dziś zostanie rozegrany ostatni mecz siódmej kolejki, Indykpol AZS Olsztyn podejmie u siebie drużynę z Kielc.