09.04.2014

My opinion: Powołania Stephana Antigi!

Jak już zapewne wszyscy wiecie, zwłaszcza jeśli chodzi o kibiców czy ludzi zajmujących się siatkówką, wczoraj nowy trener naszej reprezentacji podał szeroki skład najbliższy sezon reprezentacyjny. Lista Stephana Antigi liczy sobie 26 nazwisk, jednak nie jest wykluczone, że na Mistrzostwa Świata pojedzie ktoś, kogo na tej liście nie ma. Trener bierze taką możliwość pod uwagę np. jeśli wystąpi jakaś kontuzja, czego oczywiście nikomu nie życzymy!


Co do samych powołań, myślę że większość kibiców jest zadowolona, a dziennikarze usatysfakcjonowani czy też... powstrzymani od robienia szumu? Można powiedzieć, że trener trochę pokerowo zagrał, powołał graczy, o których się mówiło od dłuższego czasu i o kontrowerjsach raczej być mowy nie może. Są niektóre powroty, kilka nazwisk brakuje, są debiutanci czy zawodnicy z małym dorobkiem reprezentacyjnym. Ale zacznijmy po kolei...ROZEGRANIE: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki, Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło

Stephane postanowił dać szansę Łukaszowi, który stracił cały sezon ze względu na kontuzję, jednak w kuluarach mówi się o tym, że chce mocno stawiać na Pawła Zagumnego, który po roku przerwy powrócił do reprezentacji. Obok niego ma występować Fabian Drzyzga, w którym chyba wszyscy pokładamy nadzieję, ponieważ nie mamy w Polsce żadnego innego młodego rozgrywającego, który mógłby pokierować grą w reprezentacji. Martwi fakt, że obecnie Fabian jest drugim rozgrywającym w swoim zespole... Stawkę uzupełnia Paweł Woicki. O ile Pawła bardzo lubię, o tyle nie uważam, żeby odegrał w reprezentacji jakąś wielką rolę. Jeśli to ja miałabym wybierać, to zamiast Pawła postawiłabym na Maćka Dobrowolskiego, który rozgrywa dobry sezon w Olsztynie.


ATAK: Zbigniew Bartman, Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Dominik Witczak, Mariusz Wlazły

Z tymi powołaniami w 100% się zgadzam, uważam że znajdują się tu obecnie najlepsi polscy atakujący. Sporo zamieszania było z Mariuszem Wlazłym i Zbigniewem Bartmanem, wszyscy zastanawiali się czy ci dwaj zawodnicy znajdą się w kadrze, i nie chodziło tu o umiejętności...

Sprawa Mariusz trwała od ostatnich Mistrzostw Świata, teraz po 4 latach atakujący Skry zdecydował się znów zagrać w biało-czerwonych barwach. Zbyszek po ostatniej 'zadyszce' znów wraca do dobrej formy, co na pewno napawa optymizmem. Nieco gorzej jest z Grzegorzem Boćkiem i Dawidem Konarskim, którym ciężko jest wywalczyć miejsce w pierwszym składzie swoich zespołów. Ten pierwszy miejsca ustąpił Dominikowi Witczakowi, który rozegrał dwa świetne mecze przeciwko Resovii i doprowadził swój zespół do dwóch zwycięstw.ŚRODEK: Piotr Hain, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona

Dla mnie najbardziej kontrowersyjna pozycja, z którą się nie zgadzam. Mówi się, że mamy kłopot bogactwa na tej pozycji, ale czy na pewno? Moim zdaniem owszem mamy wielu dobrych środkowych, ale niewielu z nich na poziomie światowym. Dla mnie osobiście ten najwyższy poziom prezentuję Piotrek Nowakowski i... Daniel Pliński, który w kadrze się nie znalazł. Hain, Kłos, Wrona, Wiśniewski - to młodzi zawodnicy, którzy na pewno jeszcze nie raz w reprezentacji zagrają i na pewno będziemy o nich słyszeć. Na środku siatki bardzo ważne jest doświadczenie i intuicja...

Na pewno jestem za tym, by dać im szansę na grę w reprezentacji i podnoszenie swoich umiejętności, ale uważam też, że rezygnowanie z Daniela, który potrafi wejść z ławki i odwrócić losy seta i meczu (co pokazywał w tym sezonie) jest błędem. Poza tym nie bardzo rozumiem, co w tym składzie robi Łukasz Perłowski, a Łukasz Wiśniewski ma mieć jakiś zabieg po sezonie klubowym. Nie lepiej, żeby dobrze się wyleczył, na grę w reprezentacji na pewno jeszcze przyjdzie pora...


PRZYJĘCIE: Rafał Buszek, Wojciech Ferens, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Winiarski

Kurek, Kubiak, Winiarski i Ruciak dla mnie zaskoczeniem nie są, co do pozostałych nazwisk mogą być wątpliwości, jednak nie wydaje mi się, żeby któryś z tych zawodników odegrał większą rolę w kadrze. Ale kto wie? Wydaje mi się, że Mateusz Mika może trochę zamieszać w reprezentacji. Co prawda jego zespół nie zaliczył dobrego sezonu, ale on sam prezentował dobry poziom, grając pod czujnym okiem naszego drugiego szkoleniowca.


LIBERO: Krzysztof Ignaczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Tu bez żadnych zaskoczeń, choć sporo mówiło się o tym, że zabraknie Krzyśka. Mi jednak od początku wydawało się, że on w tej kadrze się znajdzie, podobnie jak Paweł i Damian. To obecnie najlepsi z naszych libero i rywalizacja o miano tego pierwszego będzie bardzo zacięta i tu trener może mieć największy ból głowy. Ale to chyba dobrze, bo cała trójka w mojej opinii prezentuje światowy poziom, co udowadnia z każdym kolejnym meczem :)


Kilka słów o nieobecnych 

Z poprzedniego sezonu nie ma m.im Jakuba Jarosza, który do tej pory przez kilka lat był drugim atakującym naszej reprezentacji. Ten sezon zarówno on jak i cały zespół Lotosu Trefla Gdańsk nie zaliczy do dobrego, co mogło mieć znaczący wpływ na decyzję trenera. Jak już mówiłam, brakuje (MI) Daniela Plińskiego, który na pewno swoim doświadczeniem, umiejętnością atakowania z każdej piłki i atakującą zagrywką (czego nie mają pozostali środkowi....) na pewno zespołowi by nie zaszkodził. Z środkowych, na których wcześniej stawiał Anastasi, nie ma Grzegorza Kosoka i Patryka Czarnowskiego. 


Co sądzicie o powołaniach Stephana Antigi? Uważacie, że są "ok"? A może widzielibyście w kadrze kogoś innego?


Pozdrawiam :)

8 komentarzy:

 1. Ogromna radość z powołania Wlazłego i Witczaka, równie wielki smutek z braku Plińskiego. Moim zdaniem za Ferensa mógłby pojawić się chociażby Wachnik

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie skład jest do przyjęcia. Odliczam dni do pierwszego meczu reprezentacji Polski.
  Do końca zastanawiałem się czy w składzie znajdzie się Daniel Pliński. Niestety nie ma Go, a szkoda, bo myślę, że jest najbardziej doświadczonym i wyszkolonym środkowym w Polsce. Życzę mu sukcesów w plażówce, bo wiem, że dla niego sezon letni bez tej dyscypliny to sezon stracony. A co do Mariusza Wlazłego to jestem bardzo ciekawy jego powrotu do kadry. Mam nadzieje, że będzie to stary, dobry ``Szampon`` jak za dawnych lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W kadrze widziałabym Daniela Plińskiego i Patryka Czarnowskiego (Patryk zamiast Perłowskiego). Ale ogólnie skład mi się podoba, zaskoczeń nie ma, ale trochę zdenerwowała mnie wypowiedź Antigi, że dopisał Ignaczaka do kadry dopiero po meczach półfinałowych. Wiadomo, że do kadry trzeba było powołać 3 libero i Ignaczak miałby się tam nie znaleźć?! W kadrze ponownie jest Mika. Mówi się o nim, że jest perspektywicznym graczem, ale według mnie jest chwalony na siłę, bo niczego nie wiadomo jak dobrego nie pokazuje.
  Mam nadzieję, że Wlazły dobrze "wpasuje się" do kadry, bo jest bardzo dobrym zawodnikiem, którego potrzebujemy na tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powołania mnie osobiście satysfakcjonują. Co do tego by powołać Daniela do reprezentacji się z tobą zgodzę. Natomiast ja uważam, że dobrze się stało iż został powołany Perła. Jako zagrywki mogą dużo wnieść do reprezentacji a on sam rozgrywa ten sezon bardzo dobrze.T o tako moja opina. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Są wszyscy Ci, którzy myślałem, że będą, więc jak dla mnie bez niespodzianek. Jest to szeroka kadra, więc zostanie dość znacznie okrojona, ale chyba już dziś możemy w zdecydowanej większości wytypować jak będzie wyglądał skład na MŚ. Antiga zebrał wszystkich najlepszych w kraju, teraz zobaczymy jak poradzi sobie z przygotowaniem drużyny na zawody. Pozdrawiam!


  PS Ja w styczniu cieszyłem się z obecności Marioli, Ty teraz masz już Wlazłego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z powołań się cieszę, najbardziej z obecności Grzegorza Boćka i oczywiście niezastąpionego Igły ♥
  Chociaż nie powiem, dla mnie największym zaskoczeniem był zdecydowanie Mateusz Mika :) No ale zobaczymy, miejmy nadzieję że trener Antiga miał dobre przeczucia co do zawodników :)
  Pozdrawiam,
  ~Biszkopt

  OdpowiedzUsuń
 7. O pozyskanie Lyneela stara się wiele mocnych klubów z całej Europy. W PlusLidze mówi się o Skrze Bełchatów, która jest rzekomo zainteresowana zakupem Lyneela.
  http://www.sport1.pl/Wielkie-zmiany-w-Montpellier-Blain-rezygnuje/a132529
  Lyneel do odniesienia kontuzji rozegrał z Miką16 meczów. W meczach tych Lynnel wykonał 429 ataków zdobywając 198 punktów, popełnił 38 błędów. Atak 46,15% na 37,3%. Mika wykonał 363 ataki zdobywając 163 punkty, 25 błędów. Atak 44,9% na 38,0%. Wynika z tego, że atak mieli na zbliżonym poziomie. Mika miał 21 asów serwisowych, Lyneel 16. Mika w rozegranych 26 meczach wykonał 588 ataków zdobył 286 punkty, popełnił w ataku 39 błędów. Atak 48,64% na 42,0%. Przyjmując 788 zagrywki popełnił 35 błędów. Przyjęcie 66% na 41%. Ogółem zdobył 330 punktów, w tym 31 z asów serwisowych. W 10 meczach rozegranych bez Lyneela /kontuzja/ wykonał 263 ataki zdobywając 153 punkty. Atak 58,17% na 51,44%

  OdpowiedzUsuń
 8. Brakuje Daniela, amen.
  Łukasz Perłowski? Nie kupuję. Nie przekonuje mnie totalnie, tak jak i Dawid Konarski i .. Grzesiu Bociek - mecze o stawkę to nie jest jego specjalność, a przynajmniej tyle zdążyłam zauważyć. Dominik Witczak - świetna gra, on dodatkowo zawsze może wejść z ławki i zagrać super mecz, stabilna zagrywka, fajnie, że znalazł uznanie w oczach trenerów.
  Mariusz! GENIALNIE :)
  Mateusz Mika to dla mnie zagadka, zastanawiam się czy Wojtek Ferens faktycznie jest lepszy od naszego Włodiego i w jakiej dyspozycji pojawi się ZB9.
  Ach, no zobaczymy:)

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...