04.10.2011

Podsumowanie I kolejki Plus Ligi

Witajcie.
Już nie wyrabiam. Na czwartek mam zadane 20 zadań z matmy, opowiadanie z niemieckiego, tekst z anglika i coś z polskiego. Jutro jedziemy do kina na jakiś czarno-biały film, o którym będziemy później dyskutować. Z jednej strony fajnie, ale trzeba wstać o 5 :/  Nie wiem jak pogodzę szkołę, przygotowanie do bierzmowania i ...Plus Ligę.

Już się pożaliłam więc przejdę do tych ciekawszych rzeczy:)
Zakończyła się I kolejka PL. Można powiedzieć, że zapowiada się bardzo ciekawie. Teraz krótkie statystyki.


Tabela wyników:

1. Asseco Resovia Rzeszów
2. Delacta Bydgoszcz
3. PGE Skra Bełchatów
4. Tytan AZS Częstochowa
5. ZAKSA Kędzierzyn Koźle
6. Fart Kielce
7. Jastrzębski Węgiel
8. Lotos Trefl Gdańsk
9. AZS Politechnika Warszawska
10. Indykpols AZS UWM Olsztyn

Tak obecnie prezentuje się tabela wyników. Teraz czas na zdobywców nagród MVP, a są nimi : Stephane Antiga, Mariusz Wlazły, Bartosz Janeczek, Gyorgy Grozer, Antonin Rouzier.

Należy wspomnieć, że obecnie w Plus Lidze mamy 35 obcokrajowców. Podnosi to poziom Plus Ligi, ale może źle wpłynąć na przyszłość naszej reprezentacji.

To dopiero początek PL, więc nie ma dużo rzeczy do posumowania. Widać jednak, że jest ona wyrównana i zapowiada się bardzo ciekawie. Już jutro początek drugiej kolejki.

Polscy siatkarze nadal na 8 miejscu w rankingu FIVB. Tracimy już tyko 3 punkty do Bułgarii.
Niestety Polki spadły z 9 na 11 pozycję.

Nadal mało wiem na temat Pucharu Świata. Oto 10 uczestników, którzy wystąpią w tym turnieju: gospodarz - Japonia, mistrzowie kontynentów - Brazylia, Egipt, Iran, Kuba, Serbia, wicemistrzowie kontynentów - Argentyna, , Chiny, Włochy, USA. N
Nie znamy jeszcze zdobywców dzikiej karty. Prawdopodobnie jedna jest dla Polski.
Nie wiemy także co z naszą kadrą. Winiarski, Pliński i Zagumny powiedzieli, że są gotowi do grania i jeśli dostaną powołanie to się stawią na zgrupowaniu. Takiej informacji nie podał Mariusz Wlazły. Czy będzie grał w kadrze, to jedno z pytań na które jeszcze nie ma informacji.

To chyba wszystko.
Zapomniałam dodać, iż możliwe jest, że jutro dowiemy się czegoś więcej w sprawnie Kubiaka.

PS. W nowym GigaSporcie jest plakat naszej reprezenacji mężczyzn, a w sobotę do Przeglądu Sportowego ma być dodatek Skarb Kibica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...