25.05.2013

"Pierwsze koty za płoty" czyli sezon reprezentacyjny oficjalnie rozpoczęty!

Witajcie ;) Już można oficjalnie powiedzieć, że sezon reprezentacyjny 2013 rozstał rozpoczęty. I to jak! Jednak zanim przejdę do towarzyskiego meczu, kilka słów o Alei Gwiazd. 

Tegoroczna Aleja Gwiazd Siatkówki, jest już IX edycją, i ma na celu popularyzację i promocję siatkówki w Polsce. W tym roku zostały odsłonięte tablice z odciskami dłoni: Giby, Bernardo Rezende, Andrei Zorziego, Nikoli Grbicia, Vladimira Grbicia, Wojciecha Drzyzgi, Ary Graça i Krystyny Hajec -Wleciał. Została także odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona ś.p. Arkadiuszowi Gołasiowi, oraz tablicę otrzymał także jeden ze sponsorów siatkówki w Polsce - PKN Orlen.

"Polska i Polacy są mi bardzo bliscy. Mój pierwszy wielki sukces odniosłem w Katowicach w 2001 roku. Wówczas zdobyłem złoty medal Ligi Światowej. Tam rozpoczęło coś wielkiego. Mój czas w reprezentacji już minął" - Giba - "Niestety po Polsku umiem powiedzieć tylko dzień dobry i dziękuję bardzo, ale mam nadzieję, że choć rozstałem się już z reprezentacją Brazylii, to jednak jeszcze będę mógł tutaj przyjechać." Giba wspominał także wypełnione kibicami hale i niesamowitą atmosferę na trybunach "To jeden z nielicznych krajów, gdzie panuje takie szaleństwo na punkcie tego sportu. Cieszę się, że wreszcie miałem czas, by spokojnie zobaczyć ludzi, pójść na mecz jak kibic i poznać Polskę a nie tylko kilka hoteli" 

Nikola Grbić powiedział "Polska zawsze była dla nas ważna, jednak ta impreza w Miliczu jest wyjątkowa", a Jego brat Vladimir dodał "Możemy zrozumieć pasję, której udzielili nam siatkarze grający przed nami. Naszym obowiązkiem jest przekazywać tą pasję młodszym pokoleniom"
Po uroczystym odsłonięciu tablic, które miało miejsce o godzinie 17:00 na milickim Rynku, impreza przeniosła się pod halę, gdzie odbył się piknik zawodników, trenerów i kibiców. 


Fot: Anna Sajan /  Siatkówka w obiektywie / www.s-w-o.pl 

O 20:33 (na moim zegarku ;P) rozpoczęła się transmisja meczu w Polsacie Sport. Kibiców przywitali, jak zwykle niezastąpieni Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga. Wtedy już każdy kibic miał okazję poczuć, że sezon reprezentacyjny właśnie się rozpoczyna.

Okazało się, że tego dnia nie zagrają Krzysztof Ignaczak i Andrzej Wrona, którzy byli obecni na milickim Rynku oraz pikniku. Po powitaniu obu zespołów nastąpiło odegranie hymnów narodowych, a następnie na parkiety wybiegły pierwsze szóstki obu zespołów. 
Serbia: U.Kovacević, Lisinac, Petković, Bdrjović, Petrić, Podrascanin, Vujić (L). 
Polska: Nowakowski, Kurek, Bartman, Wiśniewski, Kubiak, Żygadło, Zatorski (L)

Mecz był nadspodziewanie dobry! Myślałam, że będzie gorzej, że zawodnicy będą bardziej 'ociężali', będzie brakowało im świeżości. Tak jednak nie było, dzięki czemu byliśmy świadkiem fajnego meczu ;) 

Lepszego pierwszego seta, na rozpoczęcie sezonu, nie mogliśmy sobie wyobrazić. Gra punkt za punkt, dużo znakomitych obron, wymiany ciosów i gra na przewagi... wygrana Polaków! 
Drugi set i czwarty set były podobne. Od początku utrzymywaliśmy kilku-punktową przewagę i wygraliśmy oba sety. W trzeciej partii, także prowadziliśmy (16:11), ale proste błędy, chwila dekoncentracji i przegraliśmy tę partię. Na szczęście był to jedyny stracony set tego dnia... Choć to mecz towarzyski, i chyba gdyby był tie-break, to bym się nie pogniewała :D

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Bartka Kurka, który zdobył 27 punktów. Dobrze w przyjęciu, jak zauważył jeden z komentatorów "Kurek staje do przyjęcia na połowie boiska, po Rosji nic mu niestraszne", skutecznie w ataku i przede wszystkim wspaniale na zagrywce. Pochwalić należy także Pawła Zatorskiego, który oprócz tego, że dobrze sobie radził na przyjęciu, popisywał się niesamowitymi obronami. Nie wiem jak Wy, ale mi nie brakowało na parkiecie Igły (tylko nie zabijcie mnie za to stwierdzenie! :D) Troszkę słabszy mecz naszych środkowych, ale myślę, że mogło to być spowodowane jeszcze braku zgrania z Łukaszem Żygadło, który do zespołu dołączył w poniedziałek. 

Fot.www.facebook.com/pge.skra.belchatow

A jakie są wasze wrażenia po tym meczu?
Dziś o 18 kolejne spotkanie ;)
źródło: eurosport.onet.pl, pzps.pl
opracowanie własne


PS. Coś czcionka nie chce ze mną dziś współpracować :(

5 komentarzy:

 1. Jakie wrażenia? Oh nie umiem tego opisać! :D
  Przez większość meczu uśmiech nie schodził mi z twarzy, był to dobry mecz, ba! Bardzo dobry :D Po tak długim rozstaniu z reprezentacją tak się cieszę, że zobaczę Ich wszystkich, a już niedługo LŚ, czyż nie cudownie? :)
  Podwójnie napawa mnie optymizmem dobra dyspozycja Bartka, bo szczerze mówiąc myślałam, że nie będzie tak świeży po takim sezonie w Rosji, a tu proszę! Nareszcie wszyscy w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. to był naprawdę dobry mecz w ich wykonaniu :)
  Bartek, Zator jak najbardziej przyczynili się do zwycięstwa, ale mi jeszcze na boisku "podobał się" również Kubiak...
  jak dobrze czuć tą atmosferę!)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam , kocham nasza kadrę.;-D Nie mogłam się wczoraj doczekać tego meczu , a gdy się zaczął uff niesamowite emocje , uczucia.Nie da się ich opisać słowami , ale jestem zadowolona ,że wygrali .Zapraszam do mnie http://volleyballinoureyes.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż miło było popatrzeć znowu na nich.
  Jak na pierwsze mecze w tym sezonie to spisali się na medal... złoty.
  Już nie mogę doczekać się LŚ i Mistrzostw. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bernardinho nie przyjechał :( pikniku też nie było, po przeciągającej się w nieskończoność oficjalnej części na rynku, wszyscy pojechali prosto na halę i tyle ich widzieli...

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...