14.12.2013

Ligowa (nie)codzienność :)

Szkoła, siatkówka, siatkówka, szkoła... Kto z Was to zna? Mniej więcej właśnie tak wygląda mój "cykl życiowy" podczas trwania rozgrywek ligowych. Nie narzekam jednak na monotonię, bo w siatkarskim świecie ciągle się coś dzieje! Wystarczy popatrzeć na chociażby ostatnie wyniki w Lidze Mistrzów czy w Plus Lidze...

Nowa kolejka, że tak to nazwę rozpoczęła się we wtorek, od dwóch meczów naszych drużyn w Europejskich Pucharach.
W rewanżowym meczu, Skra pokonała szwajcarski Volley Amriswil 3:0 i tym samym awansowała do trzeciej rundy rozgrywek. Następnym rywalem Bełchatowian będzie niemiecki Generali Unterhaching. Pierwszy mecz obędzie się 15 stycznia, Skra zagra na wyjeździe.
Z małymi problemami, ale także wygraną zaliczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla i są już niemal pewni awansu do następnej rundy Ligi Mistrzów. We wtorkowy wieczór pokonali 3:1 Hypo Tirol Innsbruck.

W środę Kędzierzynianie wygrali z VfB Friedrichshafen 3:2, choć byli już w sporych opałach, przegrywając 1:2, jednak wygrali czwartego seta 31:29 a następnie tie-break do 11. Strata punkty jednak bardzo utrudniła awans do kolejnej rundy, który teraz jest już praktycznie niemożliwy, choć póki matematyka pozwala wierzyć, kibice będą to robić. Także trzymamy kciuki!
Zdecydowanie utrudnili sobie drogę do awansu siatkarze z Rzeszowa, którzy przegrali 0:3 z Budvanską Rivijera Budva. Gdyby mecz wygrali, zapewniliby sobie awans, tak jednak się nie stało, jednak szansa nadal jest. W następnym meczu mistrzowie Polski zmierzą się z Paris Volley i będzie to mecz o awans do fazy play-off.
Za tydzień ostatnie już pojedynki w grupowej fazie Ligi Mistrzów. Trzymamy kciuki za polskie drużyny!

W Plus Lidze także sporo się dzieje, jutro ostatni mecz X. kolejki, w którym Resovia zmierzy się z Olsztynem, mecz będzie transmitowany na Polsacie Sport. Liczę na długie i ciekawe widowisko :)
Dziś Skra pokonała AZS Politechnikę Warszawską 3:0, a MVP meczu został Facundo Conte, co mnie niezmiernie cieszy. Dobrze, że zawodnik ten wraca do zdrowia po kontuzji i z meczu na mecz, coraz pewniej czuje się na parkiecie :) Z Twittera Facundo " I feel finally i'm back! So happy!"

Moja druga drużyna niestety nie potrafi ustabilizować formy i nie wiem, co jest tego przyczyną. Znów pierwszy set wygrany i... i jakby koniec meczu :( Po meczach z Zaksą i JW staram się nie przejmować za bardzo, bo są to przecież pretendenci do medali. Jakiekolwiek wnioski wyciągnę po meczu z Politechniką, który odbędzie się w następną sobotę... Oj Treflu, Treflu... JW wygrał 3:1 z Lotosem Trefl Gdańsk.

W Bydgoszczy kolejne zmiany! Klub zakontraktował nowego trenera, którym został Vital Heynen, obecny selekcjoner reprezentacji Niemiec. Do klubu ma dołączyć także amerykański przyjmujący - Garrett Muagututi. Póki co, można powiedzieć, że zmiana przyniosła oczekiwany skutek, bowiem Bydgoszczanie pod wodzą nowego trenera pokonali dziś Effector Kielce, nie tracąc przy tym żadnego seta!

Niespodzianka nastąpiła także w Bielsku - Białej. Gospodarze wygrywali już 2:0, z dotychczasową rewelacją rozgrywek - Czarnymi Radom. Przyjezdni nie zamierzali jednak łatwo sprzedać skóry i wygrali następne dwie partie. Piąty set należał do gospodarzy, którzy przegrywali już 3:8, udało im się jednak doprowadzić do remisu i wygrać do 13!
Pierwszą partię wygrali akademicy z Częstochowy, a w kolejnych trzech partiach prowadzili wyrównaną grę. Jednak Zaksa ostatecznie okazała się lepsza i wygrała 3:1.

Dzieje się, oj dzieje się! Za tydzień będą transmitowane wszystkie mecze 11. kolejki, co można potraktować jako mały prezent od Polsatu Sport :) Po tej kolejce nastąpi mała przerwa świąteczna, a siatkówka powróci 8. stycznia :)

A jeśli chodzi o niespodzianki... Właśnie PGNiG Nafta Piła pokonała Chemik Police 3:0... :)