15.05.2015

To jest ten moment! Liga Światowa czas start!

"We can feel it, it is in the air
And we can start the voley
Start a fire now"

Moment, gdy echo rozgrywek klubowych powoli gaśnie.
Moment, gdy siatkarze rozjeżdżają się do swoich krajów.
Moment, gdy klubowe koszulki wymieniane są na reprezentacyjne.
Moment, gdy serca wszystkich kibiców bić będą w jednym rytmie.
Moment, gdy mówi się o siatkówce nie tylko w regionalnych gazetach.

Sezon reprezentacyjny uważam za otwarty!
Na początek Liga Światowa. Impreza komercyjna, nie najważniejsza. Nie zawsze liczy się tu wynik. To czas na ogrywanie młodych zawodników, czas na sprawdzenie reprezentacji w boju przed najważniejszymi rozgrywkami.

Jednak Liga Światowa, to... Liga Światowa. Ma w sobie to "coś". Dla niej Kibic jest w stanie oglądać mecze w środku nocy. Oglądać mecze od świtu do zmierzchu, z różnych stron świata. Jest gotów zrezygnować z koncertu/wyjścia do kina/grilla itd., by tylko obejrzeć mecz. By z dumą w sercu wesprzeć swoją reprezentację.

Liga Światowa roztacza wokół siebie pewną aurę, coś co kusi Kibica, przyciąga go. Nie na każdego działa, nie każdy to zrozumie. Jednak jeśli raz poczujesz magię tych rozgrywek to zostajesz z nimi. I każdego roku, gdy tylko sezon klubowy dobiegnie końca, z niecierpliwością wyczekujesz pierwszego meczu. Pierwszej okazji do zobaczenia swojej kadry i reprezentacji innych krajów.

Nadszedł czas reprezentacji. Czas Ligi Światowej. I choć na mecze Polaków musimy jeszcze poczekać dwa tygodnie, już w ten weekend odbędzie się inauguracja. Idealna rozgrzewka przed meczami naszych Mistrzów Świata, prawda?

EDIT! Mecze Kanada-Kuba o 3:00 :)

To co, zaczynamy? :)

2 komentarze:

  1. Stęskniłam się za sezonem reprezentacyjnym. Wszyscy Polacy-szaliki w dłoń i łączmy się! :)

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...