9.12.2015

Siatkarskie Mikołajki w Sopocie! Relacja z meczu LOTOS Trefl - Cuprum Lubin

Mikołajki - idealny dzień żeby pójść na mecz i pokibicować. Żartuję! Każdy dzień w roku jest równie dobry, by spędzić go na hali i zobaczyć fajne widowisko sportowe. Jednak skoro już mecz wypadł w Mikołajki, to nie obyło się bez prezentów! Drużyny z Gdańska i Lubina postarały się o wielki wór emocji i zwrotów akcji. O prezent postarał się także Polsat i transmisję tego meczu mogliście zobaczyć w tv. Jeśli Wam się nie udało, macie czego żałować! A było tak...

Wyjątkowo, Lotos Trefl Gdańsk podejmował przeciwnika w Hali 100-lecia w Sopocie, a nie jak zwykle w Ergo Arenie. Nie powiem żeby specjalnie było mi to na rękę. Mimo, że pomieszkuję w Sopocie to jednak do Ergo Areny mam bliżej. Ale, przecież nie takie odległości się pokonywało, żeby pójść na mecz!

Ostatni raz w sopockiej hali byłam dwa sezony temu, podczas meczu Lotosu Trefla z Asseco Resovią i przy okazji na meczu Młodej Ligi. Dwa sezony... Niby niewiele, ale ile się przez ten czas zmieniło! Jak zespół się zmienił! Gdańszczanie ulegli rywalowi wtedy w trzech setach, prowadząc nawet wyrównaną walkę, ale przegrywając głównie w końcówkach. Sezon później, z tą samą Resovią wygraliśmy w Gdyni, po arcyciekawym tie-breaku. Teraz, jako vice-mistrzowie Polski, pokonaliśmy Mistrzów Polski - Asseco Resovię, w meczu o Superpuchar Polski. Dwa sezony...

Wspomnień z tych kilku sezonów, które miałam przyjemność śledzić jako kibic, mam mnóstwo. Ale czas biegnie dalej, a wraz z nim kolejne sezony. Wróćmy zatem do mikołajkowego dnia spędzonego na hali w Sopocie.

Na mecz wybrałam się z Darią. My, jak to my, teoretycznie mapkę jak dojść na halę miałyśmy, ale! Oczywiście poszłyśmy inaczej (bo tak ciekawiej, co nie?). Na miejsce jednak trafiłyśmy bez większych problemów. W drzwiach przywitano mnie słowami "Przyszedł Miszcz", nawiązując do czapki z genialnego sklepu - klosvswrona.pl. Polecam!

Wskazano nam drogę na nasz sektor, zajęłyśmy miejsca i czekałyśmy na rozpoczęcie meczu. Na miejscach znajdowało się nowe wydanie klaskaczy. Powiem tak - grafika świetna, materiał troszkę za miękki, żeby klaskacz spełniał swoją podstawową funkcję. Jeśli dobrze pamiętam, to podczas finałów Pucharu Polski były podobne. Przynajmniej ładnie wyglądają na półce. #trzebaszukaćpozytywów

Pierwszy gwizdek zabrzmiał chwilę przed godziną 15, wcześniej przywitane zostały obie drużyny, oraz sędziowie.

W drużynie z Lubina grało kilku zawodników, którzy są dość bliscy mojemu sercu, ze względu na... byłe kluby. Grzesiu Łomacz i Paweł Rusek jeszcze niedawno bronili barw Lotosu Trefla, a w Skrze występowali Wojtek Włodarczyk i jeszcze wcześniej Marcin Możdżonek. Ale problemu pod tytułem "komu kibicować" nie miałam. Żółto-czarne serce zobowiązuje. :)

Mecz rozpoczął się nieźle, ale prawdziwe emocje i podwyższone tętno pojawiło się od końcówki trzeciej partii. Po dwóch setach na tablicy wyników widniał remis - po 1. Trzecia partia od początku była bardzo wyrównana, żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć przewagi większej niż dwa punkty! Ostatecznie, po ofiarnych obronach i skutecznych atakach, obronną ręką wyszli gospodarze, którzy wygrali 30:28!

W czwartym secie nieco lepiej radzili sobie goście, którzy chwilami mieli nawet po 3 "oczka" przewagi. Taka sytuacja była między innymi w samej końcówce, kiedy to lubinianie prowadzili 23:20. Niespodziewanie gdańszczanie zdołali wyrównać stan seta! Kolejna partia grana na przewagi i tym razem lepsi okazali się goście. Czas na tie-break!

Piąty set... Rozpoczął się idealnie. Idealnie dla LOTOSu Trefla i tym samym dla mnie. Prowadzenie 8:2 w secie granym (teoretycznie!) do 15, wydaje się być bezpieczną przewagą. Jednak siatkówka już nie jeden raz pokazała, że potrafi być przewrotna (i wredna!). Gdańszczanie prowadząc już 13:9 nagle... stanęli. Wszystko zaczęło wychodzić drużynie Cuprum Lubin, która doprowadziła do remisu i miała piłki meczowe!

Emocje, krew pulsująca w żyłach...

Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki i LOTOS TREFL GDAŃSK WYGRYWA!

najlepszy zawodnik nagroda

Dawno tak się nie denerwowałam. Może na zewnątrz tego aż tak nie było widać, ale w środku krew wręcz wrzała. Było gorąco!

Najlepszym zawodnikiem meczu został Marco Falaschi, rozgrywający gospodarzy. Na wyróżnienie zasłużył także Wojciech Grzyb, który zdobył 16 punktów, w tym 6 elementem bloku (dla porównania, cała drużyna z Lubina dzięki punktowym blokom na swoim koncie zapisała 7 "oczek"). Kolejny świetny występ zaliczył Damian Schulz, który powoli na stałe zajmuje miejsce w wyjściowym składzie. Dobry mecz rozegrał także Wojciech Włodarczyk, który był najlepiej punktującym swojego zespołu - 23 punkty (kolejny był Keith Pupart - 14 pkt).