04.09.2011

Początek i koniec

Witajcie. Troszkę mnie nie było, ale już wracam:)
Koniec wakacji, długiego spania i ...Plus Ligi ?

No właśnie. Koniec Plus Ligi?
Mirosław Przedpełski uważa, że to początek "Nie nazywajmy tego zamknięciem ligi. Wręcz przeciwnie, to jest otwarcie rozgrywek, bo w kolejnych sezonach w walce o mistrzostwo Polski będzie mogło uczestniczyć więcej zespołów"
A więc, jak to będzie?


Szczegóły wyjaśnia Zaremba. – Ostatni zespół w sezonie 2011/12 zostanie w elicie, o ile nie będzie rażąco odstawał poziomem od pozostałych. Jeśli nie wygra minimum pięciu spotkań, a wszystkie mecze będzie przegrywał bez walki, zostanie z PlusLigi usunięty.
Teraz w grę wchodzą także pieniądze. Zobaczymy jak to będzie. Ja jednak sądzę, że ta zmiana nie była konieczna. Szczegóły tu http://www.przegladsportowy.pl/Siatkowka/PlusLiga-jak-NBA-PlusLiga-bez-spadkow-ale-z-draftem,artykul,117131,1,897.html .

Polska kadra B odbyła dwa spotkania sparingowe z Austrią w Gazu. Kadra "B" to zespół z Częstochowy + Michał Bąkiewicz i Paweł Woicki.

Pierwszego dnia Polacy wygrali z najsilniejszym składem gospodarzy 3-0 (25:15, 26:24, 25:17).
Rywal jednak się zrewanżował i następnego dnia pokonał nas 3-1 (25:19, 27:25, 24:26, 25:18).

Jeśli chodzi o naszą kadrę to trener podał 14 na ME. W składzie nie zobaczymy Zbyszka Bartmana i Sebastiana Świderskiego.

A to cały skład:
Rozgrywający:
Łukasz Żygadło,
Fabian Drzyzga,
Środkowi:
Karol Kłos,
Marcin Możdżonek,
Grzegorz Kosok,
Piotr Nowakowski
Przyjmujący:
Michał Kubiak,
Bartosz Kurek,
Michał Ruciak,
Mateusz Mika,
Atakujący:
Piotr Gruszka,
Jakub Jarosz,
Libero:
Krzysztof Ignaczak,
Paweł Zatorski.

Wielkimi krokami zbliżamy się do ME. Zespoły rozgrywają ostatnie spotkania sparingowe. Serbia pokonała Włochów, Francja- Bułgarów, a Słowacja - Iran. Nikt nie może być pewien zwycięstwa.
Ale my wierzymy w naszych chłopców, c`nie?:)

Pozdrawiam.

1 komentarz:

  1. Boże ten koniec PlusLigi to dla mnie jakies totalne nieporozumienie! Głupota ludzka nie zna granic. Jak dla mnie to zahamuje rozwój PlusLigi i I Ligi. Są też i jakies tam plusy, ale wydaje mi się że minimalne.
    Wygraliśmy dziś z Niemcami i Chorwatkaim <3 ;D

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...