29.08.2011

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera - dzień III- finał + inne

Witajcie. Trochę późno piszę, ale już za kilka dni szkoła i musiałam wybrać się na "małe" zakupy:)            Dziś troszkę dłuższy post.

1. MEMORIAŁ

Włochy pokonały Czechy 3 -1(27-25, 38-36, 23-25, 25-22). Spotkanie bardzo wyrównane i stało na wysokim poziomie. Końcówki były bardzo emocjonująca, walka trwała do samego końca. Czesi pokazali, że to nie przez przypadek pokonali Polaków. Oni naprawdę są w wysokiej formie, jednak nie na wystarczającej na Włochów.

W ostatnim meczu Memoriału grała nasza drużyna ze Sborną. Rosjanie pokonali nas 3 -0 . Jednak postawiliśmy się przeciwnikowi, szczególnie na początku jak prowadziliśmy 5-1. Przegraliśmy końcówkę pierwszego seta, w dwóch następnych od początku prowadziła Rosja, głównie dzięki swojej niesamowitej zagrywce.

Ogólna klasyfikacja:
1. Włochy
2. Rosja
3. Czechy
4. Polska

Nagrody indywidualne:
- MVP turnieju: Cristian Savani (Włochy)
- najlepszy atakujący: Maksim Michajłow (Rosja)
- najlepszy blokujący: Luigi Mastrangelo (Włochy)
- najlepszy zagrywający: Aleksander Wołkow (Rosja)
- najlepszy przyjmujący: Denis Biriukow (Rosja)
- najlepszy libero: Andrea Giovi (Włochy)
- najlepszy rozgrywający: Lukas Tichacek (Czechy)
Niestety to nie był nasz turniej. Zajęliśmy ostatnie miejsce, a żaden z naszych zawodników nie dostał indywidualnej nagrody. Ale pamiętajcie "Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"!! Porażkę zaliczyliśmy, teraz czas aby poczuć słodki smak zwycięstwa:)
Zaskoczeniem także mogło być zwycięstwo Włoch, gdyż wszyscy w roli faworyta stawiali Rosję.
Memoriał dobiegł końca. Trzeba przyznać, że ostateczne wyniki trochę zaskoczył, ale taka właśnie jest siatkówka - zaskakująca.
Polskim siatkarzom się tym razem nie udało, ale kibice jak zawsze nie zawiedli:

- Tak, polscy kibice są niesamowici, tworzą fantastyczną atmosferę na meczach siatkówki. Biało-czerwone barwy na trybunach robią wrażenie. Grać w Polsce to przyjemność. - Emanuele Birarelli

-"Byłem podekscytowany i świetnie mi się grało przy tak licznej publiczności. Cieszę się na myśl, że w PlusLidze również będą grał dla sporej liczby kibiców. Już teraz w Katowicach zaczepiało mnie wielu fanów, którzy kojarzyli mnie z Resovią i prosili o autografy. To było bardzo miłe"; "...olbrzymie zainteresowanie, świetna atmosfera itd" - Lukas Tichacek

2. WYDARZENIE DNIA XD
Teraz pytanie za sto punktów - co się wydarzyło 29.08.1988 roku?
Podpowiem wam, urodził się jeden z najlepszych naszych siatkarzy. Już wiecie kto to taki?
Oczywiście Bartosz Kurek. Obchodzi on dziś swoje 23 urodziny!!
Więc Bartku, życzę ci duużo zdrowia, bo to jest najważniejsze w życiu (szczególnie sportowca), szczęścia w życiu prywatnym oraz wielu sukcesów zawodowych. Aby uśmiech ciągle gościł na twojej twarzy, żebyś nie słuchał ludzi, którzy mówią nie i dalej robił to co kochasz i nigdy się nie poddawaj!!!

3. Otwarty trening

W przyszły czwartek (1.09) ostatnie pół godziny popołudniowego treningu reprezentacji Polski siatkarzy będzie otwarte dla mediów.
Ostatnie trzydzieści minut (18-18.30) treningu kadry siatkarzy będzie otwarte dla mediów. Przez 15 minut po zakończeniu treningu biało-czerwonych będzie można przeprowadzać wywiady z zawodnikami i sztabem szkoleniowym.
Taką informację podał PZPS. Można więc liczyć na jakieś filmiki bądź wywiady. Czekam:)

Miałam napisać coś jeszcze, ale może zostawię to na jutro. Teraz idę grać w siatkówkę. Hmm w moim przypadku słowo "grać" jest trochę za duże. A więc idę próbować pograć w siatkówkę :)

PS. Przepraszam was za wszystkie literówki.