21.06.2012

Paweł Zatorski

Paweł Zatorski urodził się 21 czerwca 1990 w Łodzi.

Od najmłodszych lat lubił sport, aktywnie spędzał każdą chwilę. Mając 7 lat zaczął grać w Skrze II Bełchatów.
To tam, w drugim zespole Skry, stawiał pierwsze siatkarskie kroki. Przez dziesięć lat, reprezentował tamtejsze barwy. Uczył się także w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

"Wyniki z egzaminu dojrzałości były zadowalające - mówi z uśmiechem Paweł Zatorski. - W trzeciej klasie liceum miałem swego rodzaju indywidualny tok nauczania i nie przebywałem w Spale z uwagi na fakt, że grałem już w Częstochowie i musiałem być do dyspozycji klubu zarówno w meczach ligowych, Pucharze Polski czy też w Lidze Mistrzów. Ciężko było pogodzić grę z nauką, ale bardzo zależało mi na tym, żeby wszystko w odpowiednim czasie pozaliczać i na szczęście się udało. Przez dwa pierwsze lata nauki bardziej skupiałem się na dobrych ocenach i chyba zdarzyło mi się przynieść do domu świadectwo z czerwonym paskiem."

 Jak sam mówi, miło wspomina czasy szkole:
 "Do SMS-u bez przerwy uczęszczałem przez dwa lata. Bardzo miło wspominam tamten okres, w końcu poznałem tu wielu kolegów, z którymi do dziś się przyjaźnię czy też spotykam na boisku. Jak się z kimś przebywa tyle czasu, wspólnie chodzi na zajęcia, trenuje, to człowiek naprawdę się zżywa. Wiadomo, że nie ze wszystkimi zawsze idealnie się dogaduje, ale nie przypominam sobie jakichś większych problemów czy scysji i mam same dobre wspomnienia ze Spały"


W latach 2008-2010 reprezentował barwy AZS Częstochowy. 
Następnie wrócił do Bełchatowa, i do tej pory jest podstawowym zawodnikiem w Skrze. To z tą drużyną osiągnął swoje największe sukcesy, takie jak:
Klubowe V-ce Mistrzostwo Świata i V-ce Mistrzostwo Europy, dwa Puchary Polski, Mistrzostwo i V-ce Mistrzostwo Polski. 
W swoim dorobku ma także Mistrzostwo Polski Juniorów, MP kadetów i V-ce Mistrzostwo Kadetów.

Podczas Klubowych Mistrzostw Świata w 2010 roku został wybrany najlepszym libero turnieju. Także dwukrotnie został wybrany najlepszym broniącym zawodnikiem podczas Pucharu Polski.

Paweł obecnie w reprezentacji pełni rolę drugiego libero i rzadko (a dokładnie prawie wcale) nie ma okazji grać meczów w biało-czerwonej koszulce. Jednak to on wydaje się być naturalnym następcą naszego pierwszego libero Krzysztofa Ignaczaka :)

Jaki Paweł jest osobiście? Trudno powiedzieć, bo rzadko udziela się w mediach ;) Ale z tego co zauważyłam to tak... Wydaje się być cichym, grzecznym chłopcem, który wie czego chce i powoli, krok po kroku, realizuje swoje marzenia. Jak gra to na maksa, nie zna półśrodków. Bardzo angażuje się w grę. Piłka leci w trybuny? Dla Niego to żadna wymówka. "Grać na całego, walczyć do upadłego" gdzieś to usłyszałam i myślę, że dokładnie to opisuje Pawła. 


Paweł jako młody zawodnik bardzo przeżywa każdy mecz, jest bardzo wrażliwy, o czym mogliśmy przekonać się po przegranym meczu Skry z Zenitem Kazać w finale LM....To właśnie Paweł sprawił, że przez długi okres nie mogłam powstrzymać łez...

Screen z Polsat Sport
Poza tym Paweł to bardzo dobry... piłkarz:


Z okazji urodzin chciałabym życzyć Pawłowi dużo zdrowia, aby ono nigdy nie stawało Mu na drodze. Dużo miłości i szczęścia na nowej drodze życia (możliwe, że niedługo Paweł zmieni stan cywilny ;)), wielu sukcesów w klubie, reprezentacji i życiu prywatnym, oraz by więcej nie musiał płakać (bo mi wtedy serce pęka..). 

7 komentarzy:

 1. O jak tu ładnie ;) ja również przyłączam się do życzeń dla Pawła najważniejsze dużo zdrowia i sukcesów w klubie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Paweł to młody, perspektywiczny, rozwijający się zawodnik, życzę mu przede wszystkim zdrowia ii spełnienia wszystkich marzeń :D

  OdpowiedzUsuń
 3. nie przepadam za nim, ale już niedlugo będzie podstawowym filarem reprezentacji i życzę mu by sprawiał nam tyle przyjemność co Igła :) Najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego co najlepsze dla Zatiego! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zatuś - fantastyczny człowiek, który przynosił świadectwa z czerwonym paskiem. Zazdroszczę. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede wszystkim trzeba mu życzyć zdrówka i jak najwięcej sukcesów! :)
  Pozdrawiam ;D

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...