30.07.2013

Karty odkryte? Nazwiska graczy powołanych na ME!

Karty zostały odkryte, a bynajmniej część z nich! Trener Anastasi podał listę 18 zawodników, którzy będą przygotowywać się do Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu, w Polsce i Dani. 
Są niespodzianki? Gdyby typować skład, nie wiem czy ktokolwiek w 100% podałby taki sam jak trener. 

ROZGRYWAJĄCY
Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Odkąd trenerem został Anastasi trochę narzekam na to, że w zespole mamy 1,5 rozgrywającego, a nie dwóch. Widać, że trener nie często korzysta z tzw. podwójnych zmian atakujący&rozgrywający. A szkoda! Gdy w zespole był i Zagumny i Żygadło, było trochę więcej rotacji na tej pozycji, ale podczas tegorocznej edycji LŚ grał praktycznie tylko Łukasz. Czy podczas ME to się zmieni? I kto będzie drugim rozgrywającym (bo pierwszym raczej na pewno będzie Żygadło)? Czy trener po raz kolejny postawi na Fabiana? A może szansę otrzyma Grzegorz? Jak myślicie? 

ATAKUJĄCY 
Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Grzegorz Bociek

Mam wrażenie, że w naszej kadrze brakuje stabilizacji na tej pozycji. Zarówno Zbyszek jak i Kuba mają momenty gdy grają bardzo dobrze i przeciwnik nie potrafi nic z tym zrobić. Ale niestety są też słabsze momenty, gdy nic nie idzie. Mimo zmiany na tej pozycji, nie jestem zaskoczona. Spodziewałam się tego, że Kuba i Zbyszek nadal będą w kadrze, a szansę gry dostanie Grzegorz Bociek, który ma za sobą świetne występy na letniej Uniwersjadzie. Jednak, czy jest już gotów na występy w pierwszej reprezentacji, w Mistrzostwach Europy? Na to pytanie, będzie musiał sobie odpowiedzieć nasz trener. Ciekawa jestem jego decyzji. 


ŚRODKOWI
Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Łukasz Wiśniewski

Na tej pozycji trenerzy zawsze mieli w czym wybierać i zazwyczaj były to dobre występy. Możdżonek i Nowakowski to już chyba pewniacy w kadrze AA. Brak Kosoka, powołani Wrona i Wiśniewski. Ciekawa jestem, który z nich wystąpi podczas ME. Łukasz ostatnio nie grał, za to Andrzej ma za sobą bardzo dobry sezon (sezony) w klubie i dobre wejścia w kadrze. Jednak jak już nie raz mogliśmy się przekonać, AA lubi zadziwiać, więc do końca będzie trwała rywalizacja na tej pozycji. Kto ją wygra? Nie powiem, że chciałabym jeszcze zobaczyć Kłosa i Zajdera, bo ci mają za sobą dobry turniej w Uniwersjadzie, ale... Chyba i na nich przyjdzie czas :)


PRZYJMUJĄCY 
Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Michał Ruciak, Wojciech Włodarczyk, Wojciech Ferens

Pierwsza czwórka jest już raczej pewniakiem w naszej kadrze i nie spodziewam się, że na ME pojadą inni zawodnicy. Każdy z nich ma różne momenty, wahania formy, ale wzajemnie się uzupełniają. W kadrze brakuje nam trochę takiego drugiego Kurka, wysokiego, ofensywnego przyjmującego. Jednak wśród naszych młodych graczy nie widzę nikogo, kto mógłby zastąpić Bartka. Ferens i Włodarczyk może i trochę podobnie grają, jednak to chyba nadal nie jest ten poziom. Czy dostaną szansę podczas ME? 


LIBERO
Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Chyba największe zaskoczenie tegorocznych powołań. Gdy podano informację, że trener poda nazwiska dwóch zawodników libero, chyba wszyscy byli pewni, że będą to Ignaczak i Zatorski, jednak tak się nie stało. Patrząc przez pryzmat Ligi Światowej 2013 i Uniwersjady decyzja trenera nie powinna dziwić, ale... Brak Igły w kadrze? To dziwi! Krzysiek nie grał najlepiej podczas LŚ, może trener zdecydował się dać mu wolne? To wcale nie oznacza, że temat "Reprezentacja&Ignaczak" jest zakończony! A płakanie za Igłą, tylko dlatego, że nie będzie nowych odcinków Igłą Szyte jest trochę chore. Co jest ważniejsze, dobry występ naszej kadry, czy wideo o tym, co robią nasi siatkarze poza meczami? 
Paweł i Damian w te wakacje pokazali, że to obecnie oni są w najlepszej dyspozycji na swojej pozycji, dlatego trener postawił na nich. A który z nich wystąpi w imprezie? A może będziemy grać na dwóch libero? 

Część kart została odkryta, ale nadal pozostaje wiele pytań. O ile niektóre nazwiska wydają się niezagrożone, to przy niektórych można postawić znak zapytania i się mocno zastanowić. A Wy, na kogo stawiacie? Jak ustosunkujecie się do tych zmian? 

5 komentarzy:

 1. cieszy mnie to, że trener dał szanse młodym zawodnikom, którzy pokazali swoją wartość na Uniwersjadzie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie. Przecież jak grał Bociek na Uniwersjadzie, a Konarski praktycznie w ogóle na LŚ. Może warto dać szansę tym "niby słabszym", którzy mogą okazać się bardzo dobrzy?

   Usuń
  2. Też tak uważam. Warto stawiać na młodszych lub 'niby słabszych', to może później zaprocentować. I oby tak było w przypadku naszych zawodników.

   Usuń
 2. Też uważam, że danie szansy młodym zawodnikom to dobry pomysł. Każdy przecież musi kiedyś ją dostać. Grunt, by był to odpowiedni moment. Taką szansę dostał w 2007r. wówczas 19-letni Bartek Kurek, wykorzystał ją w 100% i dziś jest przecież jedną z największych nadziei naszej siatkówki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zdziwiłabym się gdyby na ME na pozycji przyjmującego zabrakło Ruciaka a zamiast niego pojechałby Ferens. Co do środkowych to wolałabym żeby w pierwszym składzie zamiast Nowakowskiego grał Wrona.
  Te powołania pokazują, że AA chce odrobinę odmłodzić skład. Jednak zastanawiam się czy mimo obecności w kadrze ci młodzi zawodnicy będą mieli szansę w ogóle wyjść na boisko na dłużej niż jedną piłkę?

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...