10.05.2014

'Reprezentacja, ach to ty!'

Maj... Miesiąc, w którym klubowe koszulki idą na bok, bo przez najbliższe 5 miesięcy królować będą biel i czerwień. W siatkówce sezon klubowy dobiega końca, a rozpoczyna się reprezentacyjny. Dla Polski sezon ten będzie niezwykle ciężki i niezwykle ważny!

Nie powiem, troszkę żałuję, że sezon klubowy dobiegł końca. Na pewno będę go bardzo miło wspominać :) Niestety, sezon dobiegł końca, a transferowa karuzela się rozkręciła... Ale o tym po weekendzie. Dziś słów kilka o naszej reprezentacji ;)


W poniedziałek 19. polskich siatkarzy rozpoczęło zgrupowanie w Spale. W czwartek do reprezentacji dołączył Bartek Kurek, który po zdobyciu Mistrzostwa Włoch w miniony weekend, miał odpoczywać nieco dłużej, ale zrezygnował z wolnego. Wczoraj nasi zawodnicy rozegrali trening z reprezentacją Finlandii, a dziś odbył się już normalny sparing, który wygraliśmy 4:0. Teraz nasi reprezentanci mają chwilę wolnego, by we wtorek ruszyć do Wrocławia i tam przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego (pierwszy mecz w piątek!). Tyle jeśli chodzi o 'suche' informacje, teraz troszkę refleksji... ;)

Dopóki nie zobaczyłam pierwszych zdjęć ze Spały, jakoś nie czułam tego, że sezon reprezentacyjny się właśnie rozpoczyna, że rozpoczyna się "coś" nowego. Nowy trener, nowa grupa, nowy kapitan, nowe oblicze (?). 


Nowy trener, a dokładnie trenerzy - Stephane Antiga i Philippe Blain, czyli francuski duet, który dla większości jest wielką niewiadomą. Stefan dopiero co sięgnął po MP jako zawodnik, mija kilka dni i staje się trenerem. Zawodnicy podkreślają, że nie mają z tym problemu, więc skoro im to nie przeszkadza to nam tym bardziej nie powinno ;) Podkreślają, że szanują Stefana i cieszą się z tego, że komunikuje się z nimi w języku polskim, czego przez ostatnie lata nie mogli doświadczyć w reprezentacji u poprzednich trenerów. 
"Stephane Antiga i Philippe Blain tworzą fajną mieszankę. Od początku widać, że ten duet dobrze się uzupełnia." Bartosz Kurek *

Jest bardzo wymagający. Był wymagający jako kolega z boiska w stosunku do innych zawodników i tak samo jest teraz, gdy jest trenerem. Tu się za dużo nie zmieniło. Oczekuje od nas tego samego, czego oczekiwał od siebie gdy był zawodnikiem. Wiemy, że nie możemy odpuścić nawet na chwilę i musimy ciężko pracować, bo bez tego nie ma wyników" Andrzej Wrona o Stefanie *

Nowa grupa, a dokładnie kilkunastu naszych reprezentantów, którzy mają stworzyć prawdziwy team. Podkreślają, że obecnie jest dużo uśmiechu, atmosfera jest dobra, a oni skupiają się na tym, by jak najlepiej się zgrać. W porównaniu z poprzednią kadrą, nastąpiło kilka zmian, mnie osobiście bardzo cieszy powrót Mariusza Wlazłego. Dwa lata temu nie sądziłam, że kiedykolwiek jeszcze będzie mi dane zobaczyć Go w reprezentacyjnym stroju. Nawet teraz, jak trener ogłosił składy to nie do końca do mnie docierało, że Mariusz wraca. Po tym wszystkim wydawało mi się to takie... trochę takie science fiction xD A teraz oglądam zdjęcia czy wywiady i nie mogę powstrzymać uśmiechu ;) KLIK
"Wszystko na razie układa się bardzo dobrze. Mariusz jest super facetem, wesołym i uśmiechniętym. Wprowadza dużo świeżości, pomimo tego, że grał w tej kadrze już mnóstwo meczów, ale wprowadził świeżość i fajną atmosferę" Fabian Drzyzga **

Nowy kapitan, a dokładanie Michał Winiarski! Według mnie to najlepszy wybór jaki mógł paść. Michał od wielu lat gra dla naszej reprezentacji prezentując przy tym wysoki poziom sportowy. Poza tym moim zdaniem posiada cechy, które bardzo mu pomogą. Michał z jednej strony będzie potrafił zbudować atmosferę w drużynie, znany jest przecież jako żartowniś, który potrafi dogadać zarówno z młodszymi jak i tymi starszymi kolegami. Poza tym potrafi walczyć o swoje, skrytykować gdy trzeba (np. w 2010r.), ma ogromne doświadczenie jako gracz.. Myślę, że będzie bardzo dobrym kapitanem ;)
"Uczę się jak dobrze sprawować rolę kapitana. Częściej niż zwykle rozmawiam z dziennikarzami ale myślę, że poradzę sobie z tą rolą." Michał Winiarski *
"Michał jest bardzo dobrze zorganizowany, jestem przekonany, że nie byłoby problemów z komunikacją na linii zespół-trenerzy. No chyba, że znany z poczucia humoru Winiar zrobiłby młodszym kolegom jakiś żart i dwóch czy trzech nie dojechałoby na trening" Paweł Papke *

Nowa jakość? Każdy trener ma swój pomysł na drużynę, Stefan też takową ma, co już udowodnił swoimi powołaniami. Dla niektórych skreślenie Bartmana przez trenera było dużym błędem, a ja tylko powtórzę słowa, które nie znowu tak dawno wypowiadał Zbyszek, gdy Anastasi nie powoływał niektórych zawodników. Mówił wtedy, że w kadrze nie muszą grać najlepsi, a każdy trener ma swoją koncepcję. Wtedy nikt nie robił 'dram', że nie ma tego czy innego zawodnika, a nieobecni też nie wypowiadali się w takim tonie, jakim ostatnio "popisał się" Bartman. Dlatego też mocno trzymam kciuki za Stefana, oby okazał się równie doskonałym trenerem jakim był zawodnikiem :)

Tyle ode mnie ;) Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy rozpocznie się już w najbliższy piątek, a udział w nim wezmą:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Zagumny
Atakujący: Grzegorz Bociek, Mariusz Wlazły
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Winiarski
Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona
Libero: Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski

Chyba nie mamy tu żadnych niespodzianek? :)

Tymczasem Andrzej Kowal podał skład reprezentacji na Ligę Europejską:
Atakujący: Michał Kaczyński, Maciej Muzaj, Bartłomiej Bołądź
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Jakub Wachnik, Michał Filip, Sławomir Stolc, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Ferens
Rozgrywający: Michał Kędzierski, Nikodem Wolański, Przemysław Stępień
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jan Nowakowski, Dawid Dryja, Piotr Hain
Libero: Adam Kowalski, Michał ŻurekTutaj akurat kilka zastrzeżeń mam... Nie będę jednak się rozpisywać na ten temat. Chciałabym tylko pogratulować chłopakom, zwłaszcza Maćkowi, Sławkowi i Przemkowi za znalezienie się w tej kadrze. Powodzenia! :)

Hmmm... na dziś to chyba wszystko :) Za mną ciężki tydzień, ale została mi już tylko jedna matura (ustny angielski), więc mam nadzieję, że będę miała więcej czasu na pisanie. Tym bardziej, że tak jak pisałam na początku, przed nami bardzo ważny sezon reprezentacyjny ;) Zmieniłam też wygląd bloga na troszkę bardziej reprezentacyjny, ale jeszcze nie wiem, czy zostanie on do końca sezonu. Myślę, że mogą pojawić się pewne modyfikacje ;D 

Miłego weekendu! :) 

4 komentarze:

 1. Fajny ten twój nowy wygląd bloga :). Podziwiam, że umiesz tak to wszystko super przerobić, ja jestem kompletnie zielona w tych sprawach i nie umiem nawet wstawić nagłówka tak, żeby było dobrze.

  Za reprezentacją bardzo się stęskniłam. Cieszę się, że teraz będziemy kibicować wszyscy razem ubrani w biało-czerwone koszulki. Życzę Stefanowi powodzenia i mam nadzieję, że w tym roku będzie mógł świętować z naszą kadrą pierwsze sukcesy. Do powołanych składów większych zastrzeżeń nie mam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wchodzę, patrzę, a tu pięknie, biało-czerwono :)

  Jakieś takie miłe podekscytowanie mi towarzyszy :)
  nie wiem, może to kwestia tego, że będę mogła chłopaków dwa razy widzieć na żywo :)
  jedno jest pewne, doczekać się nie mogę i ściskam kciuki za nich, bardzo, bardzo, bardzo mocno :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To zrobiło się biało-czerwono. I ten kolor będzie nam towarzyszył bardzo, ale to bardzo długo. Taką mam nadzieję! Życzę powodzenia na ostatnim ustnym egzaminie, a potem ciesz się z najdłuższych wakacji w życiu - rzecz jasna z siatkówką w tle :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny blog :) Będę zaglądała tu częściej.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie: http://siatkowka-jest-sportem-wyjatkowym.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...