10.02.2015

As Statystyczny: Lotos Trefl Gdańsk

Co się stanie gdy połączymy włoski temperament z polskim doświadczeniem? Zapraszamy w nadmorską podróż do Trójmiasta! Włosi nad Bałtykiem
Chodzą plotki, że trener i rozgrywający to główni dowodzący w zespole. A co się dzieje, gdy tych dwóch panów jest rodem z Italii? Emocji i ekspresji nie brakuje, zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Andrea Anastasi i Marco Falaschi dbają o to, by kibice zgromadzeni w Ergo Arenie nie narzekali na nudę. Zarażają fanów volleya pasją i pozytywną energią...
Pozytywna energia <-> kolor żółty <-> słońce <-> Italia
Wszystko się zgadza ;)

Siła doświadczenia 
O tym, że doświadczenie jest w cenie wiedzą chyba wszyscy, którzy szukają pracy. Bogatym doświadczeniem pochwalić się mogą Piotr Gacek i Wojciech Grzyb, którzy w tym sezonie zasilili szeregi żółto-czarnych. Przez ostatnie lata grywali w najlepszych polskich klubach, upominała się o nich także reprezentacja. Teraz 'sprzedają' zdobyte przez lata umiejętności na parkietach Ergo Areny i co więcej, robią to w iście mistrzowskim stylu. Punktowe bloki i zagrywki Wojtka oraz niesamowite obrony Piotrka znacznie przyczyniają się do kolejnych zwycięstw.

Wiara, siła, męstwo - to nasze zwycięstwo!
Właśnie przy słowach piosenki "Hymn" zespołu Luxtorpeda wybiegają na parkiet gdańscy siatkarze. Także przy tej melodii rozpoczynają się w Ergo Arenie tie-breaki, których w tym sezonie nie brakuje. Piosenka ta stała się nieoficjalnym hymnem Lotosu Trefla. Od czego się zaczęło? Pani Kasia Grzyb podała ten utwór klubowi, żeby puścić go przy prezentacji Wojtka i... tak już zostało. Teraz siatkarze Lotosu Trefla z dumą, męstwem i niesamowitą wiarą walczą o kolejne akcje, sety, mecze - zwycięstwa! 

A po zwycięstwach możemy usłyszeć śpiewającego trenera...:)

Garść statystyk:
Lotos Trefl Gdańsk do tej pory wygrał 20 z 24. meczów, rozgrywając przy tym 95 setów. 
Gdańszczanie łącznie zdobyli 1543 punkty. 
Na swoim koncie zapisali 255 punktowych bloków, co daje średnio 2,7 bloku na set.
Wykonali 2152 zagrywek, zamieniając 121 z nich bezpośrednio na punkt. 
Skończyli 1167 na 2521 ataków. 
Przyjęli 1676 zagrywek, a 418 z nich było przyjęte perfekcyjnie.

Najwięcej punktów w zespole (i lidze!) do tej pory zdobył Murphy Troy - 390. Amerykański zawodnik przewodzi także w rankingu na najlepszych atakujących. 

Gdańscy środkowi znajdują się w czołówce jeśli chodzi o najlepiej blokujących. Wojciech Grzyb i Bartosz Gawryszewski zajmują kolejno trzecie i czwarte miejsce w tym rankingu, z tą samą (!) liczbą punktowych bloków - 59. 

Mateusz Mika jest czwarty w rankingu najlepszych zagrywających (32 asy serwisowe). Dwa punkty mniej tym elementem zdobył Murphy Troy. 

statystyki: plusliga.pl

1 komentarz:

  1. Wreszcie! Wreszcie! W Gdańsku stworzono zespół, który gra dobrze, a swoją grą cieszy kibiców, zapewnia niesamowite emocje, radość, szczęście. Lotos jest gdzieś w moim sercu bliżej niż inne kluby, bo do Gdańska na mecze mam/miałem najbliższej i lokalny patriotyzm sprawia, że im dopinguję. Oby ten rok był przełomy, a ta polsko-włoska mieszanka młodości i doświadczenia wreszcie osiągnęła upragniony cel, jakim niewątpliwe jest medal w rozgrywkach MP!

    PS Widzę, że ponownie wspólnie ze snajperką stworzony projekt! Także wielki szacun i pozostaje czekać na kolejne pomysły z tak dobrym wykonaniem!

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...