27.08.2015

#Round the volley: Kanada

"A Mari Usque Ad Mare"

Dewiza Kanady (Od morza do morza)


Fot. worldleague.2015.fivb.com
Kanada państwo Ameryki Północnej, położone nad trzema oceanami i drugie pod względem powierzchni na świecie. Dwujęzyczny, wielokulturowy kraj liścia klonowego, z królową Elżbietą II jako głową państwa. Kanada przez wielu uważana jest za raj na Ziemi! Nie bez powodu zajmuje pierwsze miejsce w ogólnoświatowym rankingu państw o najlepszej reputacji. Warto zwiedzić graniczący z USA wodospad Niagara, wyspę Vancouver i koniecznie spróbować naleśników z syropem klonowym. Kanadyjczycy uważani są grzecznych ludzi, zakochanych w hokeju. A jak jest z siatkówką? Szepty historii

Na arenie międzynarodowej Kanadyjczycy do tej pory nie osiągnęli żadnych wielkich sukcesów, którymi mogliby się pochwalić przed światem. Regularnie przywożą medale z Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, gdzie ich głównymi rywalami są reprezentacje USA i Kuby. Na swoim koncie mają już 12 brązowych i 5 srebrnych medali tej imprezy, na której jeszcze nie triumfowali. Ostatnim sukcesem Kanadyjczyków było przywiezienie brązowych medali z Igrzysk Panamerykańskich, które odbyły się miesiąc temu w... Kanadzie. Tym samym powtórzyli wynik z 1979 roku. 


Glenn Hoag


Złoty trener rodem z kraju liścia klonowego, od 2006 roku prowadzi reprezentację Kanady. Charyzmatyczny, doświadczony i bardzo sympatyczny. Jako trener klubowy potrafił doprowadzić Paris Volley do zwycięstwa w Lidze Mistrzów i czterech Mistrzostw Francji z rzędu. Od 2010 roku prowadzi turecki Arkas Izmir, z którym w minionym sezonie zdobył Mistrzostwo Turcji. Z reprezentacją Kanady ciągle walczy o wdarcie się do siatkarskiej elity. 


Zatrzymać Gavina!


Kanadyjczycy są przesympatycznymi zawodnikami (potwierdzone info!), którzy zawsze dają z siebie wszystko. Możemy być pewni, że nie odpuszczą i będą walczyć do samego końca. Pierwszą armatą reprezentacji jest Gavin Schmitt, którego powstrzymanie może odegrać kluczową rolę w odniesieniu cennego zwycięstwa. Oprócz piorunujących ataków, musimy także uważać na jego mocną i stabilną zagrywkę.

Przewidywane meczowe „szóstki”:

KANADA
POLSKA


Gavin Schmitt
Bartosz Kurek
Tyler Sanders
Fabian Drzyzga
Justin Duff, Adam Simac
Piotr Nowakowski/Karol Kłos
Steven Marshall, John Gordon Perrin
Michał Kubiak/Rafał Buszek
Dan Lewis / Blair Cameron Bann
Paweł Zatorski
Coach: Glenn Hoag
Coach: Stephane Antiga

1 komentarz:

  1. Mecz Kanady (z Finlandią), to był pierwszy na jakim byłam na żywo. :D

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...