13.08.2015

#Round the volley: Włochy

"Non si conósce il bene se non quando s'e perso."

„Nie wiemy, ile coś jest warte, dopóki tego nie utracimy.”


Fot. worldleague.2015.fivb.com
Włochy - kraj położony na Półwyspie Apenińskim, jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Słyszysz słoneczna Italia, myślisz pyszne jedzenie, niesamowita architektura i rajskie plaże. Rzym, Wenecja, Florencja, Mediolan? A może Neapol i Turyn? Pizza, pasta, panini z prosciutto? Czy tiramisu i panacotta, a do tego włoskie wino? Włosi lubią korzystać z życia, bawić się. Są spontaniczni i impulsywni, czasem nieco zarozumiali. Dużą rolę odgrywa rodzina, zwyczaje i tradycje. Ważny jest także sport! Zaczynając od Formuły 1, przez piłkę nożną, koszykówkę i... siatkówkę. I właśnie naszą pallavolo weźmiemy pod lupę.

Szepty historii

Reprezentacja Włoch jest jedną z najbardziej utytułowanych reprezentacji na świecie. Swoje największe triumfy święciła w latach 90. XX wieku. Właśnie wtedy, trzy razy z rzędu zdobyli Mistrzostwo Świata i ośmiokrotnie wygrywali Ligę Światową! Grali wtedy takie osobowości jak Lorenzo Bernardi, Andrea Gardini, Andrea Zorzi czy Andrea Giani, którzy teraz zajmują się siatkówką od trenerskiej strony. Poza tym włosi na swoim koncie mają 12 medali Mistrzostw Europy i zwycięstwa w Pucharze Świata oraz Pucharze Wielkich Mistrzów. Równie silna była i jest włoska siatkówka klubowa... 
Italia cały czas jest w czołówce siatkarskiej elity, jednak ostatnio pojawiły się rysy na szkle. Czy Włochom uda się wrócić na szczyt? 

Do góry nogami...

Włosi ostatni medal zdobyli rok temu, był to brąz zdobyty u siebie podczas Ligi Światowej. Później przyszły Mistrzostwa Świata, na których prezentowali raczej marną dyspozycję. Jednak to tegoroczna edycja LŚ przewróciła reprezentację Italii do góry nogami. Tuż przed rozpoczęciem turnieju finałowego czterech zawodników zostało wyrzuconych z kadry! Ivan Zajcew, Giulio Sabbi, Luigi Randazzo i Dragan Travica zostali odesłani do domu przez selekcjonera Mauro Berruto za złamanie regulaminu. Pozbawiona ważnych ogniw drużyna nie zdołała zdobyć medalu w Rio i wkrótce z zespołem rozstał się trener. 

Nowa jakość? 

Miejsce Mauro Berutto zajął Gianlorenzo Blengini, który już zdołał zaskoczyć kibiców Azzurri. Do kadry powróciło dwóch z czterech wyrzuconych wcześniej siatkarzy: Iwan Zajcew i Giulio Sabbi. Nowy trener nie skorzysta jednak z usług Dragana Travicy, dotychczasowego kapitana i pierwszego rozgrywającego zespołu! Po raz pierwszy w narodowych barwach Italii podczas Pucharu Świata zaprezentuje się natomiast Osmany Juantorena. Czy wraz z Zajcewem stworzą duet nie do powstrzymania i poprowadzą Włochów do medalu? 

Rozpracować Włochów... 

Niby reprezentacja Włoch nie jest nam obca. Nie jest krajem siatkarsko egzotycznym, ale ze względu na wprowadzone zmiany personalne trudno o taktykę idealną. O sile ataku najpewniej będą stanowić Juantorena oraz Zajcew i na ich powinniśmy się skupić. Coś nam się wydaje, że wielką rolę w tym meczu może odegrać zagrywka... 

Przewidywane meczowe „szóstki’:

WŁOCHY
POLSKA


Iwan Zajcew
Bartosz Kurek
Simone Giannelli
Fabian Drzyzga
Osmany JuantorenaFilippo Lanza
Michał Kubiak/Mateusz Mika
Matteo PianoSimone Buti 
Piotr Nowakowski/Karol Kłos
Salvatore Rossini, (Massimo Colaci)
Paweł Zatorski
Coach: Gianlorenzo Blengini
Coach: Stephane Antiga


We wtorek ze Snajper mogliście zwiedzić Rosję, a w przyszłym tygodniu zapraszamy na wycieczkę do Iranu i Australii :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...