30.07.2016

Siatkarskie Rio 2016: Zapowiedź - grupa B

Za 7 dni siatkarskie reprezentacje po raz pierwszy zaprezentują się publiczności w Rio podczas Igrzysk Olimpijskich. Na pierwszy ogień pójdą panie, które zmagania rozpoczną w sobotę. Dzień później turniej zainaugurują panowie.

W turnieju olimpijskim w siatkówce mężczyzn udział weźmie 12 reprezentacji z 5 konfederacji. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie zmagania będą się toczyć w systemie kołowym - każdy z każdym, po jednym meczu. Do ćwierćfinałów awansują po cztery najlepsze zespoły z grupy. Najpierw liczyć się będzie liczba wygranych spotkań, następnie liczba punktów i wyższy stosunek setów.

GRUPA B

POLSKA

Stephane Antiga przyznał "To była bardzo długa i bardzo trudna droga do Rio. Jestem szczęśliwy". I faktycznie, droga Polaków do Rio była kręta i pełna pagórków. Po zajęciu trzeciego miejsca w Pucharze Świata oraz trzeciego podczas kwalifikacji europejskich w Berlinie, przyszła wygrana całego turnieju w Tokio i nareszcie wywalczenie przepustek na Igrzyska Olimpijskie. Żeby znaleźć się w Rio Biało-Czerwoni potrzebowali 21 spotkań, ile rozegrają w Rio?
Nasi siatkarze wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich po raz 9. Ostatnie trzy turnieje olimpijskie kończyliśmy na ćwierćfinałach, tylko raz zakończyliśmy IO ze złotem na szyi - dokładnie 40 lat temu - w 1976 roku.

Skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz,
Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek,, Michał Kubiak, Mateusz Mika,
Libero: Paweł Zatorski.

ROSJA

Po wielu zamieszaniach z udziałem rosyjskich sportowców zapadła ostateczna decyzja - Rosjanie lecą do Rio. Wciąż aktualni Mistrzowie Olimpijscy awans na Igrzyska Olimpijskie zagwarantowali sobie wygrywając europejski turniej kwalifikacyjny w Berlinie. Najwięcej meczów w kadrze rozegrał do tej pory Siergiej Tietiuchin, który będzie chorążym reprezentacji Rosji, i który ogłosił, że po Rio zakończy swoją karierę reprezentacyjną. Czy będzie to szczęśliwe pożegnanie? Mimo, braku kilku nazwisk w kadrze, zespół ten jest zawsze groźny, po którym można spodziewać się naprawdę wszystkiego. Co tym razem wyczaruje trener Alekno? Zobaczymy. 

Skład reprezentacji Rosji na Igrzyska Olimpijskie:
Rozgrywający: Siergiej Grankin, Igor Kobzar,
Atakujący: Maksim Michajłow, Konstantin Bakun.
Środkowi: Andriej Aszczew, Aleksander Wołkow, Artem Wolwicz.
Przyjmujący: Dmitrij Wołkow, Jegor Kliuka, Siergiej Tietiuchin.
Libero: Aleksiej Werbow, Artem Jermakow.  

ARGENTYNA

Argentyńczycy awans na IO zapewnili sobie wygrywając turniej kwalifikacyjny Ameryki Południowej, pokonując tam Wenezuelę, Chile i Kolumbię. Albicelestes prowadzi doświadczony Julio Velasco, który w 1996 roku poprowadził Włochów do srebra na Igrzyskach olimpijskich. Czy z reprezentacją Argentyny ma szansę na zagranie w strefie medalowej? Z pewnością byłaby to niespodzianka. Chociaż Argentyńczycy, mimo braku Facundo Conte i Nicolasa Uriarte pokazali się z dobrej strony w tegorocznej Lidze Światowej. Czy po powrocie swojej największej gwiazdy, za jaką uważany jest Conte, jakość ich gry jeszcze wzrośnie? Chciałabym!

Skład reprezentacji Argentyny na Igrzyska Olimpijskie:
Rozgrywający: Luciano de Cecco, Demián González,
Atakujący: José Luis González, Bruno Lima,
Środkowi: Sebastian Sole, Martin Ramos, Pablo Crer,
Przyjmujący: Facundo Conte, Cristian Poglajen, Nicholas Bruno, Ezequiel Palacios,
Libero: Alexis González.


IRAN

Raul Lozano obejmując reprezentację Iranu miał jeden główny cel - uzyskać awans na Igrzyska Olimpijskie. Cel udało się zrealizować, zajmując drugie miejsce podczas światowego turnieju kwalifikacyjnego (jednocześnie był to azjatycki turniej kwalifikacyjny - dla drużyn z Azji oczywiście). I tak Irańczycy po raz pierwszy w swojej historii zagrają na Igrzyskach Olimpijskich. Czego możemy się po nich spodziewać? Absolutnie wszystkiego. 

Skład reprezentacji Iranu na Igrzyska Olimpijskie:
Rozgrywający: Mir Saeid Marouflakrani, Mehdi Mahdavi,
Atakujący: Amir Ghafour, Shahram Mahmoudi,
Środkowi: Seyed, Adel Gholami, Mostafa Sharifat,
Przyjmujący: Milad Ebadipour, Farhad Ghaemi, Mohammadjavad Manavinezhad, Hamzeh Zarini,
Libero: Mahdi Marandi.

KUBA

Kuba to kolejna reprezentacja, wokół której było ostatnio głośno i to niestety nie z przyczyn sportowych. Zamieszania spowodowały duże zmiany w reprezentacji, która praktycznie została stworzona na nowo, na chwilę przed Igrzyskami Olimpijskimi. Kubańczycy awans na IO zapewnili sobie dzięki wygraniu turnieju kwalifikacyjnego Ameryki Północnej. To będzie pierwszy występ Kubańczyków na IO od 2000 roku!

Skład reprezentacji Kuby na Igrzyska Olimpijskie:

Rozgrywający: Adrian Eduardo Goide Arredondo, Yosvani Gonzalez Nicholas
Atakujący: Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez, Miguel Angel Lopez Castro 
Środkowi: Livan Osoria Rodriguez, Darien Dellis Ferrer, Javier Oktawio Concepcion Rohas 
Przyjmujący: Javier Ernesto Jimenez Skull, Mario Luis Rivera Sanchez, Osniel Cecilio Rendon
Libero: Yonder Roman Garcia Alvarez, Reinier Rohas Cohimbra.

EGIPT

Reprezentacja Egiptu wygrywając Afrykański Turniej Kwalifikacyjny wywalczyła sobie awans na Igrzyska Olimpijskie. W meczu finałowym Egipcjanie pokonali Tunezję 3:2, wygrywając w tie-breaku na przewagi 16:14. Reprezentacja Egiptu w Igrzyskach Olimpijskich nigdy sukcesu nie osiągnęła i nic nie zapowiada tego, by w tym roku było inaczej. Podczas Ligi Światowej, Egipcjanie zajęli 8 miejsce w rozgrywkach drugiej dywizji. 

Skład reprezentacji Egiptu na Igrzyska Olimpijskie:
Rozgrywający: Ashraf Aboulhassan, Hossam Youssif,
Atakujący: Ahmed Salah, Ahmed Kotb, Reda Heikal,
Środkowi: Mamdouh Abdelmoneim, Abdelhalim Ebo, Mohamed Adel,
Przyjmujący: Mohamed Abdelmoneim, Ahmed Youssif, Mohamed Elhosseini, Omar Naguib,
Libero: Ahmed Abdel Aal.

Terminarz grupy B

07.08 [niedziela]
20:00 Polska - Egipt

08.08 [poniedziałek]
1:30 Rosja - Kuba
3:35 Argentyna - Iran

09.08 [wtorek]
14:30 Rosja - Argentyna
22:05 Polska - Iran

10.08 [środa]
1:30 Kuba - Egipt

11.08 [czwartek]
14:30 Iran - Kuba
16:35 Rosja - Egipt
20:00 Polska - Argentyna 

13.08 [sobota]
14:30 Iran - Egipt
16:35 Argentyna - Kuba
20:00 Polska - Rosja 

15.08 [poniedziałek]
14:30 Argentyna - Egipt
20:00 Rosja - Iran
22:05 Polska - Kuba


Plan transmisji będę na bieżąco podawać w poniedziałkowych #VolleyLinkach. Zapraszam. :)  Które drużyny z grupy B widzicie w ćwierćfinale? Jak zaprezentuje się nasza drużyna podczas Igrzysk Olimpijskich? 


Pozdrawiam. :)

2 komentarze:

  1. Moje typy: POLSKA! Rosja, Argentyna i Iran. Z Kuby i Egiptu nie kojarzę żadnego człowieczka po nazwisku :o Dużo Ahmedów :v ciekawe jak trener do nich mówi xd może jest Ahmed 1, Ahmed 2? XD Muszę się przysłuchać :v

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...