W moim życiu zbyt wiele razy leżałem na ziemi,
żeby nie wiedzieć, że najważniejszą rzeczą jest to, żeby dalej walczyć."
Jakub Błaszczykowski

#Fakty

Liga Światowa: Trzeci weekend z Ligą Światową już za nami. Biało-Czerwoni rozegrali kolejne trzy mecze, ponownie wygrywając jedno spotkanie. Po przegranych z Brazylią i Francją, w ostatni meczu Polacy zwyciężyli po tie-breaku z Belgami, którzy dzień wcześniej również przegrali w piątym secie, tym razem z Canarinhos.

Liga Światowa: Wiemy kto awansuje do Final Six Ligi Światowej. W Krakowie sześć zespołów najpierw rozegra po dwa mecze w fazie grupowej, następnie odbędą się półfinały i mecze o medale. W grupie J znajdują się Polska, Serbia i Francja, a w grupie K zagrają Brazylia, USA i Włochy.

#Social media

Polskie ziomki czekają na Final Six w Krakowie! Podobnie jak Murphy Troy, nie mogę się już doczekać i odliczam dni. Jeszcze 9!

Źródło

#Działo się w Lidze Światowej

Polacy podczas turnieju we Francji rozegrali trzy spotkania i dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwnika. Naszym pierwszym rywalem była reprezentacja Brazylii, z którą przez długi okres początkowej fazy meczu prowadziliśmy. Niestety po przegranej na przewagi 28:30, w kolejnych dwóch partiach nie potrafiliśmy doprowadzić do wyrównanej końcówki i przegraliśmy cały mecz 0:3.

Kolejnym rywalem byli Francuzi, z którymi dobrze rozpoczęliśmy mecz. Jednak po pierwszym wygranym secie znowu przyszła zacięta końcówka, w której lepsi okazali się gospodarze. Po przegraniu drugiego seta 28:30, dwie następne partie także rozstrzygnęli na swoją korzyść Francuzi.

Ostatniego dnia na drodze Biało-Czerwonych stanęli Belgowie, którzy dzień wcześniej nie wykorzystali swoich szans w meczu z Brazylią (2:3). Partię otwierającą mecz dość pewnie wygrali nasi rywale, ale kolejne dwa sety należały do Polaków. Jednak nie udało nam się postawić kropki nad i, przez co o losach meczu zadecydował tie-brek. W nim Biało-Czerwoni okazali się lepsi, wygrali 15:13 i cały mecz 3:2.

W miniony weekend swoje pierwsze mecze przegrali Serbowie. Ich pogromcą była reprezentacja Iranu, która grając przed własną publicznością wygrała po tie-breaku na przewagi (16:14). Jednak dużo większą niespodzianką była porażka Serbów w trzech setach z Argentyną! Ciekawostką jest, że Albicelestes także ulegli Irańczykom w pięciu setach, także po grze na przewagi (14:16).

Amerykanie bez straty seta wygrali z reprezentacją Rosji, a pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej zapisali na swoim koncie Bułgarzy. Jedynym zespołem, który nie wygrał żadnego meczu w elicie jest Australia, która kończy "światówkę" z jednym punktem w tabeli (2:3 z Bułgarią).

W drugiej dywizji pierwszą porażkę ponieśli Kanadyjczycy, którzy przegrali 2:3 z Finlandią. Ci sami Finowie dwa dni wcześniej ulegli Portugalczykom, dla których było to drugie zwycięstwo w LŚ.

W najbliższy weekend zostanie rozegrany Final Four drugiej dywizji. W pierwszym półfinale zmierzą się Kanada z Turcją, a w drugim Portugalia z Holandią.

W trzeciej dywizji wszystko już się rozstrzygnęło. W finale Słowenia wygrała 3:1 z reprezentacją Niemiec. Natomiast trzecie miejsce zajęli Grecy. Gratulacje!

#Wspominki

Ostatnio zabłądziłam na YouTube i dzięki temu zdałam sobie sprawę, jak wiele wspaniałych chwil z siatkówką już za mną. Przecież od Mistrzostw Świata w Polsce minęły niemal dwa lata! A żeby policzyć na palcach ile lat minęło od mojej Ligi Światowej, muszę użyć już dwóch dłoni! Mam nadzieję, że wciąż wiele wspaniałych momentów przede mną, przed nami... Wkrótce Final Six w Krakowie, a za miesiąc Igrzyska Olimpijskie!