30.12.2011

Podsumowanie 2011 roku- część 1

Witajcie! Przez cały tydzień miałam wolne od szkoły, a i tak się nie wyspałam;/ Zawsze ktoś mnie obudzi, no ale co zrobisz xD
Powoli kończy się 2011 rok. W dzisiejszym poście postanowiłam go podsumować jeśli chodzi o tą część ligową (jutro reprezentacyjną:D). Więc cofnijmy się o rok...

W styczniu, jak co roku, odbył się Puchar Polski. Skra pokonała w finale ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle w 3 setach. Tym samym "odzyskała", utracony przed rokiem Puchar Polski.
MVP turnieju został Mariusz Wlazły.

W Lidze Mistrzów mieliśmy dwie drużyny: Skrę i Jastrzębski Węgiel. Jeśli chodzi o Skrę to myślę, że większość osób pamięta, ten nieszczęsny "złoty set", przegrany przez polską drużynę. Przez to Bełchatowianie nie dostali się do FF. Ta sztuka udała się zawodnikom z Jastrzębia, którzy dostali się do FF, ale tam trochę nie wyszło. Ostatecznie zajęli 4 miejsce. Ale to i tak sukces, być wśród najlepszych drużyn w Europie:) Pierwsze miejsce należało to Trentino, drugie do Zenitu Kazań, a trzecie zajęło Dynamo Moskwa.W Pucharze CEV dwie nasze drużyny wywalczyły medale. ZAKSA zajęła drugie miejsce, a Asseco Resovia trzecie. Złotem mogli cieszyć się zawodnicy z Włoch - Sisley Treviso.

I znów wracamy na Polskie podwórko. A tu nadal rządzi Skra. Zawodnicy z Bełchatowa zostali Mistrzem Polski po raz 7 z rzędu! Drugie miejsce należało do ZAKSY, a trzecie do Resovii:)

Po wywalczeniu "siódmej gwiazdy" zawodnicy z Bełchatowa postanowili się trochę ochłodzić i ....
Fot. Mariusz Pałczyński / http://www.facebook.com/MariuszPalczynskiPhotography
Fot. Mariusz Pałczyński / http://www.facebook.com/MariuszPalczynskiPhotography

...pośpiewać :D


We wrześniu rozpoczynamy nowy sezon siatkarskiej Plus Ligi. Drużyny zbroją się by pokonać Mistrzów z Bełchatowa i wygrać Plus Ligę. Do tej pory mogliśmy podziwiać jak nasza liga staje się coraz silniejsza. Każdy może wygrać z każdym. Po pierwszej fazie w tabeli prowadzi ZAKSA, ale coraz bliżej jest Skra.
Bardzo dobrze sezon ten zaczęliśmy w Europejskich Pucharach. Skra już zapewniła sobie awans do następnej rundy w LM, można powiedzieć, że awans ten ma też ZAKSA, ale dobrze byłoby wygrać jeszcze jedno spotkanie :)

Należy też wspomnieć o sukcesie Jastrzębskiego Węgla, który zajął drugie miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Jastrzębianie ustąpili tylko Trentino.

Tak w duużym skrócie można podsumować rok 2011 jeśli chodzi o klubową siatkówkę;)
A tak ten rok zakończyli zawodnicy ze skry:

Pozdrawiam. Postaram się jutro podsumować siatkówkę tą reprezentacyjną. A w niej sporo się działo ;)

1 komentarz:

  1. Ten rok był bardzo dobry dla polskiej siatkówki. Jastrzębski klubowym mistrzem świata, F4, a o sukcesach reprezentacji wspominać nie trzeba, bo każdy wie, że rok 2011 był przełomowy i bardzo udany. Oby 2012 był równie dobry, albo i lepszy.
    Pozdrawiam, udanego sylwestra.

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...