2.06.2013

Pierwsze dwumecze w grupie "C" za nami! VIVE!!

Cześć ;) Pierwszy weekend Ligi Światowej za nami. Końca dobiegła pierwsza kolejka w grupie C. Trochę denerwuje mnie jak komentatorzy ciągle podkreślają, że jest to ta najsłabsza grupa, a my jesteśmy w tej najsilniejszej. To, że w tej grupie nie ma zespołów z siatkarskiego topu, nie oznacza, że nie ma emocji oraz niespodzianek. Wręcz przeciwnie! Dowód? Wystarczyło obejrzeć ostatnie mecze :)

Po tym jak Finowie pierwszego dnia, dość łatwo wygrali z Portugalią, byli także faworytem w drugim meczu. Jednak już na początku okazało się, że nie będzie to łatwy mecz. Portugalczycy wyciągnęli wnioski z poprzedniego meczu, zdecydowanie lepiej zagrywali i kończyli ataki. Mecz był bardzo wyrównany, 4 pierwsze sety kończyły się wynikiem 25:23, po dwa dla jednej i drugiej drużyny. W tie-break`u do pewnego czasu także była gra punkt za punkt, ale końcówkę wytrzymali goście, którzy wygrali seta do 12 i tym samym sprawili pierwszą małą niespodziankę w tegorocznej edycji LŚ.

Przed meczem Kanadyjczyków z Holendrami, nie uważałam gospodarzy za absolutnych faworytów. Nie po tym, co widziałam dnia poprzedniego (chociaż nie.. to było tego samego dnia ;p). Holendrzy grali niemal tak samo jak w pierwszym spotkaniu, jedyne co zmienili to ilość błędów na zagrywce. Ten element siatkarskiego rzemiosła poprawili i wygrali mecz 3:1. Po stronie Kanadyjczyków zawodził, zwłaszcza na początku meczu Gavin Schmitt (17 pkt). Za to kolejny dobry mecz zaliczył Wytze Kooistra, który po raz drugi był najlepszym punktującym - 21 pkt. (po raz kolejny mogę powiedzieć, że jest z Niego dumna ^^ )

Ostatnim meczem tej kolejki było spotkanie Korei Południowej z Japonią. Moim zdaniem mecz ten przypominał bardzo ten pierwszy. Trzy sety wyrównane i wygrane przez Koreę, jeden wysoko (do 11) wygrany przez Japonię. Jak zwykle dużo fantastycznych obron, skuteczny blok i dość słaba zagrywka. Oglądając mecze Korei z Japonią miałam wrażenie, że wszystko tak szybko, energicznie się dzieje. Nie było chwili wytchnienia, zawodnicy cały czas walczyli o każdą piłkę i wsadzali dużo serca w mecz. (no może poza tym 3 setem, po pewnym czasie chyba już oddanym przez Koreę).

6. Japonia - 0 pkt

Po pierwszej kolejce najlepszym punktującym jest Wytze Kooistra, który zdobył łącznie 49 pkt. Wytze atakuje ze skutecznością 54,88 %, co daje mu 3 pozycję, w rankingu najlepszych atakujących. Najlepszym blokującym jest Mikko Oivanen (7 skutecznych bloków), który zajmuje także 3 miejsce w rankingu najlepszych zagrywających :)

Wczoraj niestety Vive przegrało z Barceloną, choć szansa na wygraną była. Przez pierwsze 45 minut graliśmy jak równy z równym, w końcówce niestety pojawiło się kilka prostych błędów, których taka drużyna jak Barcelona nie wybacza... Jednak wielkiej walki i determinacji nie można odmówić naszym chłopakom. Dziś walczymy o brąz! (Polsat Sport - 15:15, obecność obowiązkowa! :D)