26.06.2015

#1 Wakacyjny stosik 2015

Witajcie! :) 

Już oficjalnie szkoły ogłosiły wakacje. Nadeszła odpowiednia pora, by zaplanować sobie letnie wieczory. Wiadomo, nie tylko siatkówką żyje człowiek (?), a nawet jeśli to mecze nie lecą 24/7 (niestety?). Jedną z form rozrywek między kolejnymi spotkaniami z siatkówką wypełniam sobie m.in dobrą lekturą. W wakacje nie jestem zbyt wybredna, czytam to co mam aktualnie pod ręką a także nadrabiam książkowe zaległości. Na zdjęciu mój pierwszy wakacyjny stosik, na pewno nie jedyny ;) 


Właściwie to rozpoczęłam wakacje (tydzień temu) od dokończenia książki "Gwiazd naszych wina" Johna Greena (brak na zdjęciu). Myślę, że tej pozycji nikomu przedstawiać nie trzeba. Z czystym sercem mogę polecić tą książkę, choć do lekkich i przyjemnych wakacyjnych powieści nie należy. Skłania za to do zatrzymania się na chwilę i pomyślenia.
"To tylko nasza, a nie gwiazd naszych wina"

"Love story" to druga książka, którą przeczytałam w te wakacje (także brak na zdjęciu, mama zabrała się za jej czytanie). I pochłonęła mnie ona całkowicie! Przeczytana w jeden dzień, piękna opowieść o miłości. Nie było to moje pierwsze spotkanie z autorką - Jennifer Echols. Poprzednie "Dziewczyna, która chciała zbyt wiele", "Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe", "Odlot" oraz "Uratuj mnie" przeczytałam w równie szybkim tempie i równie mocno mnie zauroczyły. Chociaż chyba ta pozycja najbardziej. 
Dziś skończyłam czytać pierwszy tom "Szukaj mnie wśród lawendy", na półce czeka już druga część. Opowieść o trzech kobietach - siostrach - osadzona w pięknej letniej scenerii. Idealna lektura na wakacyjne wieczory bądź do wypoczywania na świeżym powietrzu (np. na leżaku czy pod drzewem ;)).

Kolejnych pozycji jeszcze nie przeczytałam, dlatego teraz za wiele na ich temat powiedzieć nie mogę. Aktualnie zastanawiam się, od której rozpocząć po przeczytaniu drugiego tomu "Szukaj mnie wśród lawendy". Może Wy już którąś mieliście okazję przeczytać i pomożecie? ;) 

Cora Carmack "Coś do ukrycia"
Anna Klejzerowicz "Cień gejszy"
Nike Farida "Panna Młoda"
Margaret Leroy "Fraulein Angielka"
Wulf Dorn "Po drugiej stronie jaźni"
David Rosenfelt "Nie mów nikomu"
Morgan Rhodes "Upadające królestwa"

Jeśli posiadacie konto na lubimyczytac.pl to zapraszajcie do znajomych! --> KLIK
Przypominam też o siatkarskim konkursie! --> KONKURS
Powstały także dwie nowe zakładki: Lista marzeń oraz siatkarskie cytaty.

Miłego weekendu! :)

4 komentarze:

 1. Ja niestety teraz równiez na przymusowych wakacjach i w wolnej chwili przy szukaniu pracy kończe "Dziewczyny wyklete" a na półce czeka "Dotyk Julii" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak książka? Polecasz? ;) Nie jestem pewna, ale chyba moja polonistka kiedyś na zajęciach polecała nam tą książkę :)

   Usuń
 2. W wakacje wreszcie mam czas czytać książki, bo w ciągu roku szkolnego zabierałam się tylko do lektur :). Ja aktualnie na stosie mam 3 gazety (kupione jakieś miesiąc temu :) ) i biografię B.Cumberbatcha. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...