20.01.2016

Co się wydarzyło w lidze? Część II

Pierwsza runda fazy zasadniczej już za nami! Nie brakowało niespodzianek i emocji. Były rozczarowania i sensacje. Setki fenomenalnych obron, nieziemskich rozegrań i zaskakujących ataków. Która drużyna swoją grą cieszyła oko kibiców najbardziej? Po której spodziewaliśmy się czegoś więcej? I czy są jakieś niespodzianki? Mini podsumowania Plus Ligi miały pokazywać się co około cztery kolejki, jednak liga tak pędziła, że nie dałam rady. O tym, jak wyglądały pierwsze cztery kolejki możecie poczytać tutaj. 

Za nami 90 spotkań, przed nami jeszcze zaległy mecz pomiędzy AZSem Częstochowa a BBTSem Bielsko-Biała (w ramach XI kolejki, 20.01, godz. 18:30). Transmitowane było 38 spotkań i 38 meczów kończyło się w trzech partiach. Prym w zwycięstwach bez straty seta wiedzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która dziewięciokrotnie pokonywała swoich przeciwników w stosunku 3:0 i jest aktualnym liderem ligi. Po sześć porażek 0:3 mają zespoły z Będzina i Częstochowy. Aż/tylko 26 meczów rozstrzygnął tie-break. Najwięcej pięciosetowych bojów - 7 -  na swoim koncie ma Cuprum Lubin. 

Tabela Plus Ligi

Czy możemy już mówić o "wielkiej czwórce" tego sezonu? Aktualni mistrzowie i v-ce mistrzowie Polski zajmują (kolejno) trzecie i czwarte miejsce w tabeli. Brązowa PGE Skra utrzymuje się na drugiej pozycji, a ZAKSA, która poprzedni sezon zakończyła dopiero na szóstym miejscu, jest aktualnym liderem. Czy pomiędzy te zespoły rozdane zostaną medale MP? Zobaczymy. 


Wciąż dużą szansę na podium ma drużyna Czarnych Radom, która od początku sezonu trzyma wysoki poziom, chociaż zdarzyły jej się małe "wpadki". Czołówkę gonią także jastrzębianie i lubinianie - mają po 22 punkty na swoim koncie, oraz olsztynianie - 21 punktów. Jest to strata aż 13 (14) punktów do lidera, ale już tylko (?) pięciu/sześciu oczek do trzeciej Resovii. 

Za drużyną AZSu Olsztyn znajdują się drużyny, które nie przekroczyły progu 15 punktów w tabeli i wrócić do gry o medale może być bardzo ciężko. Całą stawkę zamyka MKS Będzin, który ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i pięć punktów. 

Statuetki MVP

6: Benjamin Toniutti
4: Mariusz Wlazły, Paweł Woicki
3: Bartosz Kurek, Damian Schulz, Facundo Conte, Maciej Muzaj, Sam Deroo, Paweł Zagumny, Wojciech Włodarczyk, Wojciech Żaliński, Serhiy Kapelus
2: Wojciech Grzyb, Murphy Troy, Michał Masny, Bartosz Bednorz, Guillaume Samica, Marcus Bohme, Artur Szalpuk, Jakub Jarosz, Sławomir Jungiewicz,Rafael Redwitz

Najlepsi na swoich pozycjach*

Libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek, Michał Żurek
Przyjmujący: Facundo Conte, Wojciech Żaliński, Sam Deroo,
Atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Dawid Konarski
Środkowi: Mateusz Sacharewicz, Dmytro Pashytskyy, Karol Kłos
Rozgrywający: Przemysław Stępień, Benjamin Toniutti, Fabian Drzyzga
* według stats.plusliga.pl


Obecna!

W pierwszej rundzie fazy zasadniczej niestety niewiele meczów odbyło się w Trójmieście. Gospodarz wielu meczów został zamieniony, ponieważ Ergo Arena to nie tylko siatkówka. Dlatego też na niewielu spotkaniach byłam, ale wszystko zostanie "odrobione" już wkrótce. W tym sezonie udało mi się pójść na mecze: 


Podsumowując 

Wszystko się może wydarzyć! Niestety, liga jest obfita w kontuzje i to najczęściej dość poważne. Zespoły tracą swoich podstawowych zawodników, co zwykle nie pozostaje bez wpływu na resztę drużyny. Świetne mecze przeplatane są słabszymi, ale taka właśnie jest liga. I za to ją uwielbiamy! Jest różnorodność, ciągle coś się dzieje. Mistrza Polski też jeszcze bym nie typowała. Gramy dalej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...