20.11.2011

Pierwsze koty za płoty;)

Witajcie! Co słychać? Wyspani?

Zakończyła się pierwsza kolejka PŚ mężczyzn. Oto wyniki:
Polska-Kuba 3:0
Serbia-Argentyna 0:3
Włochy- Rosja 1:3
Chiny- USA 0:3
Iran-Japonia 3:1
Egipt-Brazylia 0:3

Jakieś niespodzianki? Moim zdaniem nie.
Teraz krótkie info, na temat każdego ze spotkań, na koniec zostawię sobie naszą reprezentacje;).

Argentyna wygrywa z Serbią 3-0 (20:25, 13:25, 18:25). I właśnie to mogło być jedyne zaskoczenie. Być może zawodnicy z Serbii byli zmęczeni podróżą, gdyż nie mieli dużo czasu na aklimatyzację. Tak, czy inaczej jak sami mówią, był to mecz jednej drużyny.

Iran wygrywa z Japonią 3-1(17:25, 25:20, 25:23, 25:15).

Amerykanie pokonują Chiny 3-0, (14:25, 23:25, 21:25). Wynik mógłby być inny, ale zawodnicy z Chin nie potrafili utrzymać przewagi w drugim i trzecim secie. Wyszła ich młodość i małe doświadczenie.

Rosjanie pokonują Włochy 3-1, (25:22, 22:25, 22:25, 21:25). Ciekawe, wyrównane spotkanie na szczycie. Myślę, że zarówno zawodnicy z Włoch jak i Rosji mogą być zadowoleni. Rosjanie zapisują na swoim koncie 3 pkt, a Włosi pokazali, że potrafią grać z każdym przeciwnikiem.

Brazylia pokonuje Egipt 3-0 (19:25, 13:25, 19:25). Zdecydowane zwycięstwo „Canarinhos", ale były i problemy. Dante musiał zejść z parkietu, bo prawdopodobnie doznał kontuzji mięśni brzucha. Także zejść z boiska musiał Marlon, który skarżył się na ból łydki, po tym jak walcząc na siatce zderzył się z rywalem. Jednak jak sam mówi "z moją nogą jest wszystko w porządku i jestem gotów do dalszej gry."

Czas na deser:) Polska pokonuje Kubę 3-0 (25:21, 25:23, 25:16).
Dziś graliśmy zespołowo. Gdybym chciała pochwalić jednego zawodnika. to byłoby trudno. Piotr Nowakowski i Marcin Możdżoonek rozwalili zawodników z Kuby swoją zagrywką oraz atakami ze środka. Michał Kubiak i Michał Winiarski świetnie spisywali się w przyjęciu zagrywki,(obronie nogą ;D) i kończyli większość danych im piłek. Zbyszek dobrze atakował i nie zawodził w kluczowych akcjach. Dzięki czemu został MVP i dostał słodkiego, różowego pluszaka (oficjalną maskotkę PŚ ;D) Krzysztof Ignaczak nawet jak był trochę razkojażony to i tak grał bardzo dobrze. No i nasz genialny Paweł Zagumny;) To on jest mózgiem naszej drużyny i radzi sobie w tym świetnie. Dał pograć każdemu z zawodników, przez co zdobycze punktowe są wyrównane.
Skład zespołu:
Polska: Zagumny (2), Bartman (12), Nowakowski (13), Możdżonek (9), Winiarski (11), Kubiak (8), Ignaczak (libero).

Tym razem nie obudziłam całego domu. Co prawda, do pokoju wparował tata, bo nie wiedział co się dzieje, ale potem poszedł dalej spać :D No i jeszcze mój brat. On także się obudził, ale nie uciekł i oglądal ze mną cały mecz ;) Szczerze, na początku troszeczkę się bałam, ale w połowie pierwszeg seta wiedziałam, że jesteśmy w stanie szybko wygrać to spotkanie. I dobrze, że tak się stało, nasi siatkarze będą mieli więcej czasu na odpoczynek. Jutro gramy z Serbią, która po dzisiejszej porażce, może byc rozdrażniona.
Jutro nie idę na matematykę i może (jak mecz będzie trwał dłużej) na niemiecki ;)
Napisałabym coś jeszcze, ale post i tak jest już długi ;D
To może kilka zdjęć:

Nasi siatkarze przed meczem;)


Pozdrawiam;)
Za jakiekolwiek błędy przepraszam. Post pisany na szybko:)

3 komentarze:

 1. mecz Iranu z Japonią szalenie ciekawy, to jest zaskoczenie dla mnie. Jutro z Serbią może być ciężko, ale damy rade ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A dzisiaj zwycięstw nad Serbią. Oby tak dalej.
  Pozdrawiam :)*

  OdpowiedzUsuń
 3. pierwsze, drugie i trzecie, rzekłabym ;)
  pozdrawiam i zapraszam do mnie, snajper :)

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...