30.03.2012

Okres reprezentacyjny coraz bliżej...

Cześć :) Co słychać? Nie pisałam kilka dni i teraz będę nadrabiać, więc przygotujcie się na trochę dłuższego posta ;) A co w nim? Coraz bardziej zbliżamy się do końca ligowych zmagań i przybliżamy się to tych reprezentacyjnych, dlatego też dziś zacznę od reprezentacji, a potem przejdę do klubów.

Na początek trochę przykra wiadomość. Piotr Gruszka zakończył karierę reprezentanta Polski. Po tym jak nie znalazł się w 25-osobowej grupie zawodników powołanych przez trenera na LŚ (o czym za moment) na swoim Facebook`u napisał "1993 - 2012..., Reprezentacja Polski...,Koniec..., Dziękuję" . A co my możemy powiedzieć? Czy za to wszystko co Piotr Gruszka zrobił dla naszej reprezentacji wystarczy słowo "Dziękujemy"? Mam nadzieję, że tak, bo nie wiem co można więcej powiedzieć... jak za to wszystko inaczej możemy podziękować...
DZIĘKUJEMY!!!!Jak już wcześniej wspomniałam, trener naszej reprezentacji, Andrea Anastasi ogłosił listę zawodników, którzy będą mieli szansę wystąpienia w LŚ. Na liście znajduje się 25 nazwisk, wśród zawodników jest: sześciu ze Skry, czterech z Resovi, po dwóch z ZAKSY, Jastrzębskiego Węgla, AZS Politechniki Warszawskiej, AZS Częstochowy, AZS Olsztyn i Delecty Bydgoszcz oraz po jednym z Trefla Gdańsk, Trentino i Andreoli Latina.
Oto cały skład:

Atakujący
Zbigniew Bartman (KS Jastrzębski Węgiel)
Jakub Jarosz (Andreoli Latina)
Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz)
Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS Olsztyn)
Przyjmujący
Michał Kubiak (KS Jastrzębski Węgiel)
Bartosz Kurek (PGE Skra Bełchatów)
Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów)
Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów)
Wojciech Żaliński (AZS Politechnika Warszawska)
Wojciech Ferens (Indykpol AZS Olsztyn)
Środkowi
Grzegorz Kosok (Asseco Resovia Rzeszów)
Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)
Marcin Możdżonek (PGE Skra Bełchatów)
Łukasz Wiśniewski (Tytan AZS Częstochowa)
Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz)
Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)
Rozgrywający:
Paweł Zagumny (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Fabian Drzyzga (Tytan AZS Częstochowa)
Grzegorz Łomacz (LOTOS Trefl Gdańsk)
Łukasz Żygadło (Trentino PlanetWin 365)
Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów)
Libero
Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia Rzeszów)
Damian Wojtaszek (AZS Politechnika Warszawska)
Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów)

Jak widzimy znajduje się tu kilku młodych zawodników, ale kilku też brakuje.
Może po kolei, według profesji ;)
Atakujący
Tak jak wcześniej wspomniałam nie zobaczymy w kadrze już Piotra Gruszki, który zakończył karierę. Nie ma także Mariusza Wlazłego, i to zaskoczenie raczej nie jest, gdyż Mariusz wcześniej mówił, że w kadrze będzie grał, jak zmieni się w PZPS`ie podejście do zawodników. Więc nie mamy tych dwóch nazwisk, ale mamy za to dwa nowe i dwa, które już wcześniej widzieliśmy ;) Jakub Jarosz, który sezon ligowy może udać do udanych, a nawet do bardzo udanych. Jak sam mówi, pobyt we Włoszech dużo mu dał i do spały przyjedzie "inny Jarosz". Mamy nadzieję, że równie dobrze się spisujący jak w meczach z Trentino (26 pkt, 63-proc. skuteczność w ataku)  :) Kolejnym atakującym w naszej reprezentacji będzie Zbigniew Bartman. Tu trudniej ocenić dyspozycję Zbyszka na ataku, gdyż w klubie gra jako przyjmujący, a w dodatku wraca po kontuzji... Są jeszcze dwie nowe twarze jeśli chodzi o atak. Dawid Konarski w tym sezonie pokazał nam się z bardzo dobrej strony, i choć zdarzały mu się gorsze dni, zdecydowanie więcej było tych lepszych ;) Bartosz Krzysiek młody, zdolny atakujący drużyny z Olsztyna. Mimo, że jego drużyna zajęła ostatnie miejsce w Plus Lidze, On spodobał się naszemu trenerowi. Z pewnością, w przyszłości będzie naszym jednym z podstawowych graczy w reprezentacji, teraz dostał szansę uczenia się od najlepszych.
Przyjmujący:
Andrea Anastasi powiedział  "W przypadku przyjmujących mam komfort dysponowania czterema znakomitymi i ogranymi zawodnikami, którzy już od dłuższego czasu stanowią fundament mojego zespołu." Szczerze powiem, że też nie spodziewałam się tu żadnych zmian. Winiarski, Kurek, Kubiak i Ruciak będą pilnowali przyjęcia w reprezentacji. Trener powołał także Mateusza Mikę, który miał już szansę
zaprezentować się nam na boisku w biało-czerwonych barwach. Co z tego, że w swoim klubie mało gra i raczej nie miał teraz zbyt udanego sezonu, najważniejsze jest to, że trener w niego wierzy... Mamy też dwóch młodych zawodników, dwóch Wojciechów :D W duchu modliłam się, by trener zwrócił uwagę na Wojtka Żalińskiego, który świetnie spisywał się w sezonie klubowym. Drugim odkryciem i nową twarzą w kadrze narodowej jest Wojtek Ferens, zawodnik o bardzo dużej sile, czy to w ataku czy na zagrywce...z przyjęciem także nie jest źle ;)
Rozgrywający:
Zagumny i Żygadło to dwaj pewniacy w kadrze Anastasiego. Pawła nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten zawodnik nawet jak ma gorszy dzień gra lepiej niż niejeden rozgrywający w dobrej dyspozycji. Łukasz w trakcie sezonu sporo siedział na ławce, ale też miał okazję troszkę pograć. Nie wiem jak grał, bo staram się nie kierować statystykami, a meczów z jego udziałem nie widziałam, także tu się zdaję na trenera ;)
Mamy jeszcze Fabiana Drzyzgę i Grzegorza Łomacza, którzy są podstawowymi rozgrywającymi w swoich klubach. Mi w tym sezonie chyba bardziej podobała się gra Grześka, który oprócz dobrego rozegrania posiada świetną zagrywkę, która pomagała wygrać jego drużynie w Play-Out`ach. No i jest jeszcze Paweł Woicki, który ma podobną sytuację do Łukasza, także siedzi na ławce rezerwowych, a na boisko wchodzi zazwyczaj na zagrywkę. Jednak gdy wchodzi na boisko, na rozegranie gra bardzo dobrze (np. ostatnio bardzo fajnie grał podczas benefisu).
Środek.
Tutaj niestety niespodzianki nie ma. Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski to pewny środek Anastasiego. Tym trzecim mógłby być Daniel Pliński, ale jak powiedział trener "Nie wyobrażam sobie go w roli rezerwowego. A mamy w tej chwili w drużynie naprawdę świetnych środkowych." Tu ma swoje zdanie, i naprawdę nie przyjmuje tego tłumaczenia. Po to są rezerwowi, żeby z nich korzystać, gdy inny zawodnik ma gorszy dzień, prawda? Jeszcze zrozumiałabym, jakby Daniel nie pokazywał jakiejś dobrej gry, ale On rozgrywa sezon życia! Jest w świetniej dyspozycji, i nawet gdyby połączyć pozostałych środkowych, których powołał trener czyli Kosoka, Kłosa, Wronę i Wiśniewskiego (nie umniejszając
Jeszcze odnośnie środkowych, to mamy Kosoka, który jest po kontuzji, a obecnie raczej mało gra, Wronę który świetnie bloku, trochę gorzej z atakiem, Kłosa, który też nie gra dużo (co nie znaczy, że źle) i Wiśniewskiego, który jest ostatnio trochę niewidoczny na boisku, nie zwraca na siebie większej uwagi.
Libero:
Hmm...no ciekawe, kogo my tu mamy xD
Krzysztof Ignaczak i Paweł Zatorski. Te nazwiska już wcześniej widzieliśmy ;) Krzysiu, to podobny przypadek do Pawła Zagumnego, nawet jak gra źle, to gra lepiej niż większość innych libero w Polsce:)
Paweł Zatorski, który gra z dnia na dzień, z meczu na mecz, coraz lepiej. To co pokazuje w ostatnich meczach, czy to w FF czy podczas benefisu, jest genialne. Widać, że zawodnik się rozwija, i ma szansę stać się jednym z najlepszych na świecie.
Wśród liber jest jeszcze jedna nowa twarz. Damian Wojtaszek, libero AZS PW. Szczerze, nie spodziewałam się Go w kadrze, ale muszę przyznać, że gra bardzo dobrze, zarówno w obronie jak i przyjęciu.

Podsumowując, mamy mocny, duży skład. Trener prawdopodobnie, wraz z PZPS chce utworzyć tzw. kadrę "B". Także już wiemy gdzie trafią Ci modzi, nowi w kadrze zawodnicy...
~~~

W środę odbył się benefis Tomasza Wójtowicza i Lecha Łasko. Po kilku latach siatkówka wróciła do Lublina i to było widać, że ludzie tam za nią tęsknili. Mówiono, że może zostanie tam utworzony nowy klub, cóż, zobaczymy co z tego wyniknie ;)
Zakończeniem benefisu, był mecz Skry z Jastrzębskim Węglem. Fajnie się oglądało taki mecz. Ludzie kibicowali obu drużynom, nie było żadnego buczenia i tego typu rzeczy. Kibice raczej bawili się tym meczem.
Ostatecznie Skra pokonała JW 3-2, jednak tego dnia wynik nie był najważniejszy...
~~~

Mój Lotos Trefl Gdańsk pokonał w czterech meczach AZS Olsztyn i zajął 9 miejsce w Plus Lidze :) Cieszę się, że udało się chłopakom podskoczyć w tej końcowej klasyfikacji. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy grać o wyższą lokatę :)
~~~

Teraz mam wolne do 10 kwietnie (11 do szkoły ;/) także możecie się spodziewać kilku zmian na moim blogu i więcej wpisów;) Mam też zamiar napisać coś o PZPS ale jeszcze zbieram materiały :)

Pozdrawiam.

7 komentarzy:

 1. zgadzam się z tb mamy bardzo mocny skład i dużo młodych, dobrze obiecujących się zawodników ;D Sądzę,że kadra B to fajny pomysł właśnie dla młodych zawodników będą mogli zdobyć trochę międzynarodowego doświadczenia, bo na pewno odbędą się jakieś sparingi, mecze z zespołami z Europy i nie tylko ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że mamy dobry skład. W końcu trener powinien decydować się na włączenie do reprezentacji młodych zawodników. powinni się uczyć, żeby w kolejnych latach zdobywać mistrzostwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. spodziewałam się tego składu. oczywiście mówię tu o "pewniakach", bo nowe twarze są dla mnie niejako zaskoczeniem. jeśli chodzi o brak Daniela w kadrze to zgadzam się z Tobą.
  Daniel spokojnie mógłby wskoczyć na miejsce Możdżonka czy Cichego. sęk w tym, że Trener go w kadrze nie widzi - przynajmniej ja takie odnoszę wrażenie ... ;).

  kadra B jak najbardziej :).

  Benefis oglądałam (powtórkowo wprawdzie), było ciekawie :).

  ja tez teraz mam wolne ! :D.
  to trzymam Cię za słowo odnośnie posta o PZPSie, ciekawość mnie zżera ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. Piotrek - DZIĘKUJEMY!!!

  Nie chciałabym być na miejscu Andrei. Przed nim trudne wybory. Zgadzam się, mamy mocny skład i oby ten mocny skład pokonał wszystkich po kolei :)

  Czekamy na zmiany ;) pozdrawiam! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy blog ... :)
  Zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wujek Anastasi zaskoczył kibiców, nie tylko brakiem Pliny, ale obecnością innych młodych zawodników :)
  im bliżej sezonu reprezentacyjnego tym bardziej nie moge się doczekać! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Przede wszystkim WIELKIE DZIĘKI dla Piotra Gruszki, za te wszystkie lata gry dla kadry...
  A co do składu... jest bardzo mocny i fajnie że trener powołuje również młodych zawodników, zresztą przekonaliśmy się, że zawodnik młody nie oznacza zawodnika słabo grającego i wszyscy powinni o tym pamiętać!!

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...