26.08.2013

Najlepsi z najlepszych?

Ostatnio było ogólnie o reprezentacji, to teraz o graczach na poszczególnych pozycjach + ocena rankingu (oczywiście subiektywna). Zastanawiam się jaki okres czasu został wzięty pod uwagę, przy jego tworzeniu. Wydaje mi się, że ostatnie lata, aczkolwiek pewna nie jestem ;)

Rozgrywający

"Umiejętności to nie wszystko. Rozgrywający musi być mózgiem, ale też duszą zespołu, musi być z zawodnikami mentalnie."

1. Bruno Rezende (Brazylia)
2. Nikola Grbić (Serbia)
3. Siergiej Grankin (Rosja)
4. Luciano de Cecco (Argentyna)
5. Dragan Travica (Włochy)
6. Aleksander Butko (Rosja)
7. Georgi Bratojew (Bułgaria)
8. Marlon (Brazylia)
9. Paweł Zagumny
10. Valerio Vermiglio (Włochy)
11. Łukasz Żygadło

Jak niejednokrotnie pisałam, mam słabość do rozgrywających - wirtuozów, którzy potrafią grać nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Mile widziane nietuzinkowe zagrania, na które można popatrzeć z zachwytem. Nie lubię prostej gry i gdy rozgrywający jest całkowicie podporządkowany trenerowi, nie ma własnego pomysłu na grę.



Zgadzam się z dwiema pierwszymi pozycjami, ale De Cecco dałabym na trzecie miejsce. 4 - Travica, 5 - Zagumny, 6 -Grankin, pozostałe miejsca raczej bez zmian. Gdyby ranking zrobić kilka lat temu, na pewno nie mogłoby zabraknąć Ball`a i Ricardo, a za kilka lat może wskoczyć tu Nicolas Uriarte, który ostatnio "wygryzł" ze składu Luciano De Cecco. Ciekawa jestem, jak w przyszłym sezonie ligowym zaprezentują się obaj rozgrywający i który będzie tym pierwszym, podczas MŚ :)



Przyjmujący

1. Osmany Juantorena (Kuba/Włochy)
2. Murilo Endres (Brazylia)
3. Matthew Anderson (USA)
4. Matej Kazijski (Bułgaria)
5. Earvin Ngapeth (Francja)
6. Siergiej Tietiuchin (Rosja)
7. Simone Parodi (Włochy)
8. Dante Amaral (Brazylia)
9. Wout Wijsmans (Belgia)
10. Bartosz Kurek...
13. Michał Winiarski

Ostatni sezon w wykonaniu naszych przyjmujących Winiarskiego i Kurka, nie był najlepszy, ale obaj byli po kontuzji. Patrząc jednak rok czy dwa wcześniej, na pewno nie postawiłabym Michała na 13. miejscu, a Bartka... wyżej niż Michała! 
Z pierwszą dwójką się zgadzam, choć trudno to ocenić tych zawodników, gdyż mają całkiem inny charakter gry. Podmieniłabym miejsca 3 i 4, a na piąte dała Winiarskiego. Następne miejsca bez zmian, 6. Ngapeth itd, 10. Kurek, 11. Wijsmans. Zamiast Parodiego dałabym Savaniego, który jest dobrym zawodnikiem, ale ostatnio zmagał się z kontuzjami. Zaraz za podium dałabym jeszcze Antigę, Conte i Parodiego.



Atakujący

1. Maksim Michajłow (Rosja)
2. Leandro Vissotto (Brazylia)
3. Cwetan Sokołow (Bułgaria)
4. Ivan Zaytsev (Włochy)
5. Gyorgy Grozer (Niemcy)
6. Ivan Miljković (Serbia)
7. Liberman Agamez (Kolumbia)
8. Nikołaj Pawłow (Rosja)
9. Jan Štokr (Czechy)
10. Gavin Schmitt (Kanada)...
15. Mariusz Wlazły

Pozycja z którą chyba najmniej się zgadzam ;d Nie wiem co tu robią (i to tak wysoko) Zaytsev i Grozer, nie widzę nigdzie Łasko czy Stanley`a. Dla mnie dobry atakujący to taki, który grał bardzo regularnie, kończy te najważniejsze i najtrudniejsze piłki i punktuje na zagrywce. Mój ranking wyglądałby tak (pierwsze trzy miejsca jw.) 4. Milijković, 5. Stokr, 6. Stanley, 7. Schmitt, 8. Agamez, 9. Wlazły, 10 Łasko. 



Środkowi

1. Dmitrij Muserski (Rosja)
2. Lucas Saatkamp (Brazylia)
3. Robertlandy Simon (Kuba)
4. Aleksander Wołkow (Rosja)
5. Sidao (Brazylia)
6. Marko Podraščanin (Serbia)
7. Emanuelle Birarelli (Włochy)
8. Dragan Stanković (Serbia)
9. David Lee (USA)
10. Maxwell Holt (USA)...
15. Piotr Nowakowski

Środkowi to jedna z moich ulubionych pozycji i mam tu wielu siatkarzy, których bardzo lubię. Zwracam uwagę nie tylko na to, czy skończyli daną piłkę, ale też w jaki sposób to zrobili. Zauroczyli mnie argentyńscy i brazylijscy środkowi, nie wiem, czy to przez to jak oni grają, czy jakie piłki dostają od swoich rozgrywających. Lubię gdy siatkarz na tej pozycji ma taki 'elastyczny' nadgarstek i wywija piłkę we wszystkie strony :) Z większością tych nazwisk w tym rankingu się zgadzam, ale 9, pozycję oddałabym Sebastianowi Sole, a 10. Danielowi Plińskiemu. Zaraz za nimi byłby Piotrek Nowakowski, a dalej Lee, Holt, Holmes, Mastrangelo.





Libero
1. Sergio Dutra (Brazylia)
2. Jean-Fracois Exiga (Francja)
3. Aleksiej Wierbow (Rosja)
4. Hubert Henno (Francja)
5. Richard Lambourne (USA)
6. Krzysztof Ignaczak
7. Nikola Rosić (Serbia)
8. Todor Sałparow (Bułgaria)
9. Mario (Brazylia)
10. Paweł Zatorski

Sergio numer 1 i to jest pozycja, której jestem najbardziej pewna. 2. Henno, 3. Lambourne, 4. Ignaczak, 5. Exiga, 6. Wierbow, 7. Gonzalez, 8. Salparow, 9. Zatorski, 10. Mario. Tak wyglądałby mój ranking, kilku miejsc nie jestem pewna, zawsze miałam problemy z ocenianiem zawodników na tej pozycji. Jedni mi imponowali obroną, ale gorzej szło im w przyjęciu i odwrotnie. Na pewno pierwszy dla mnie jest Serio, bo świetnie broni, przyjmuje i na dodatek potrafi wystawiać! ;D Wyżej też powinien być Ignaczak, choć różnie było z tą jego karierą. Może gdyby Anastasi postawiłby na Gacka, to właśnie ten zawodnik zająłby teraz jego miejsce? Zatorski coraz lepiej, pełne ogranie w klubie już ma i tam wywiązuje się świetnie ze swojej roli, Teraz dostaje szansę gry w pierwszym składzie reprezentacji, zobaczymy jak sobie poradzi. W LŚ moim zdaniem grał najlepiej z całej naszej drużny.


Oczywiście jest to moja subiektywna opinia, zresztą jak każda wypowiedź na tym blogu. Jest wielu wspaniałych siatkarzy i powinniśmy się z tego cieszyć. Każdy może inaczej odbierać danego zawodnika i jego charakterystykę gry. Więc jak Wy oceniacie ten ranking przeglądu sportowego?

PS. Jakub Jarosz został dziś ojcem! Gratulacje! :)

1 komentarz:

  1. Ten ranking PS był trochę dziwny, nie do końca się z nim zgadzam. Na pewno Bruno i Sergio są najlepsi, to wiadomo. Zgadzam się z tobą co do atakujących, choć Łasko powinien być według mnie na 7-8 miejscu, Milijković też powinien być wyżej. Nie wiem, czemu tak wysoko w ranking znalazł się Parodi, przecież to Savani stanowi o sile tej drużyny, a jak Zaytsev grał jeszcze na przyjęciu to Parodi był rezerwowym i to Savani powinien się znaleźć na jego miejscu w tym ranking. I według mnie Lucas jest najlepszym środkowym świata :)

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...