06.08.2013

Przygotowania do sezonu klubowego 2013/2014

Witajcie :)

Polacy zakończyli swój udział w Lidze Światowej 13. lipca, po porażce z Bułgarią. Wtedy zawodnicy wraz ze sztabem udali się na wakacje, by odpocząć, zregenerować siły i spędzić trochę czasu z najbliższymi. W piątek, 2 sierpnia, wszyscy zjechali się do Spały, gdzie następnego dnia, o godzinie 9:00 rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Europy. 
Podczas gdy kadrowicze trenują teraz w Spale, pozostali zawodnicy rozpoczynają pracę w klubach. Wcześniej dostali wykazy, jak i ile trenować w domu, by na pierwszy klubowy trening nie przyjechać z brzuszkiem :)


W poniedziałek przygotowania rozpoczęło 5 zespołów.
Siatkarze Zaksy zaczęli na siłowni, ale w planach jest także basen, badminton, kajaki i paintball. No i oczywiście siatkówka! Na pierwszym treningu stawiło się pięciu zawodników, pozostali trenują ze swoimi reprezentacjami, a Dominik Witczak gra w plażówkę. 
Wczoraj także przygotowania przed sezonem rozpoczął zespół z Gdańska. Pierwszy trening był... otwarty dla kibiców, a w składzie zabrakło tylko Kuby Jarosza i Grześka Łomacza. Rozmowa z nowym trenerem, półgodzinny trening na hali i siłownia.

Drużyna z Kielc rozpoczęła od spotkania sztabu trenerskiego z zarządem klubu i konferencji, następnie odbyły się zajęcia na świeżym powietrzu i ćwiczenia siłowe.
Siatkarze z Olsztyna rozpoczęli o 10:30 od rozmowy, następnie przeszli do rozgrzewki i rozciągania mięśni, co miało ich przygotować na większy wysiłek i obciążenia. Po rozruchu udali się do siłowni, gdzie trenowali w parach i wykonywali zadania trenerów. Nieobecni byli Bangeloa i Oivanen, którzy są na zgrupowaniach swoich reprezentacji, a Bartosz Krzysiek na razie będzie miał indywidualny trening, z powodu wykrytej u niego przepukliny w kręgosłupie. 
Wczoraj także przygotowania do zbliżającego się sezonu rozpoczął BBTS Bielsko Biała, który będzie nowym zespołem w PL.

Druga drużyna, która dołączy w przyszłym sezonie do Plus Ligi, RCS Czarni Radom, przygotowania rozpoczną dzisiaj nad zalewem MOSiR-u na Borka od biegania wokół zalewu i gry na piasku. Pierwszy tydzień ma być tygodniem przygotowawczym do ciężkich treningów, które czekają na "Wojskowych" 12 sierpnia. 
Za to, tydzień wcześniej treningi rozpoczęła rewelacja poprzedniego sezonu, w mocno przebudowanym składzie - Delecta Bydgoszcz. Przygotowania rozpoczęły się w pełnym składzie, od pracy w siłowni. 
Politechnika Warszawska poszła jeszcze inną drogą i przygotowania do sezonu rozpoczęła... w Gdańsku. Obóz przygotowawczy/wyjazd integracyjny, był czas na relaks ale i wysiłek fizyczny - rowery, siłownia i siatkówka plażowa. Siatkarze w weekend wrócili do Warszawy i wczoraj odbyli już pierwszy trening u siebie, standardowo, jak wszyscy - na siłowni. 
Za tydzień, w poniedziałek 12 sierpnia przygotowania rozpoczną akademicy z Częstochowy, a tydzień później (19.08) Resovia Rzeszów, Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel.

Fot: Paweł Piotrowski facebook.com/PawelPiotrowskiFoto

Jak widać, przygotowania idą pełną parą. Jeśli kogoś interesuje jak to wszystko wygląda od strony fizjoterapeuty, to zapraszam do przeczytania bardzo ciekawego wywiadu z Tomaszek Kuciapińskim Łącznik trenera z zawodnikami

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać sezonu ligowego. Ostatnio nawet oglądałam mecze ligowe z sezonu 2008/2009! Tęskni mi się za żółto-czarnymi barwami...

3 komentarze:

 1. Już nie mogę doczekać się nowego sezonu. Tych emocji przed telewizorem. Bo pewnie Polsat tradycyjnie pokaże najciekawsze pojedynki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już chcę PlusLigę!
  Mam jakieś takie dobre przeczucia, no sama nie wiem jak to nazwać, po prostu aż chce mi się tego sezonu no :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Też marzą mi się już mecze +ligowe ! :) Dziękuję za komentarz. Odpowiedziałam na niego u mnie pod tamtym postem :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...