22.01.2015

As Statystyczny: Cuprum Lubin

Zastanawialiście się kiedyś kto jest „typem niepokornym” polskiej siatkówki?
A myśleliście kiedykolwiek jak zaskakujący może być beniaminek?
Nie? Świetnie! My Wam opowiemy! :)Niepokorna  11
„To ja, typ niepokorny …” jak śpiewał Stachursky. Istotnie, nikt nie wie, co tkwi w Łukaszu Kadziewiczu. Jedni uważają, że jest „granatem” i „wysadza” zespół od środka, inni uważają, że to inteligentny facet, który wie, czego chce, a w rzeczywistości Kadziu to… Kadziu. Siatkarz o niebanalnych umiejętnościach, wojownik, typ niepokorny. Dodaje kolorytu naszej lidze, znakomicie odnajduje się w roli kapitana lubinian, serce oddał siatkówce. Pamiętacie Małego Napoleona? On Kadziowi zaufał. My też mu zaufałyśmy, co więcej: doceniłyśmy. Jest niezaprzeczalną legendą swojego klubu! Kadziu, zasłużyłeś!  
PS: Czekamy na autobiografię!


Czy wiesz, że…
…Łukasz Kadziewicz jest inicjatorem pokazywania kadry „od kuchni”. Dzięki jego filmikom pod kryptonimem: Kadziu Projekt poznaliśmy życie naszych reprezentantów, ich codzienną rzeczywistość; przekonaliśmy się, że nie są superbohaterami, tylko zwykłymi, przesympatycznymi, pracowitymi ludźmi. Schedę po nim przejął nasz złotousty, Krzysiu Ignaczak. Kadziu, wielkie dzięki!


Poczuj tę moc!
Z czym kojarzy Wam się kolor pomarańczowy?  Bo my w nim widzimy tę moc. Zastrzyk pozytywnej energii, jakaś taka siatkarska radość. Lubinianie idealnie wkomponowali ten energetyczny pomarańcz w swoje barwy klubowe. Lubimy to?


Niebezpieczny beniaminek
Lubinianie przebojem wdarli się na plusligowe salony i wcale nie zamierzają się wyprowadzać. Zadomowili się na wygodnym szóstym miejscu i lubują się w płataniu figlów przeciwnikom, sukcesywnie uprzykrzając życie wyżej notowanym rywalom. Lubinianie to niewygodny rywal, strach się bać! ;)


Garść statystyk:
Rozegrali 20 spotkań podczas 79 setów.
Zdobyli 1291 punktów.
Wykonali 1784 zagrywki, zdobywając 112 asów ze skutecznością 1,4 asa na set.
Serwisy rywali przyjmowali 1431 razy, popełnili 149 błędów, a procent perfekcyjnego przyjęcia wynosił 25.
Wykonali 2071 ataków ze skutecznością 47%.
Blokujący powstrzymali atak przeciwników 203 razy, co statystycznie dało 2,6 bloku na set.

Stałe miejsca w składzie lubinian mieli Paweł Rusek i Dmytro Paszycki, którzy zagrali we wszystkich - 79-ciu setach.Trzy sety mniej rozegrał Jeroen Trommel. 

Najwięcej punktów w klubie zdobył Ivan Borovnjak - 253. Na środku siatki rządzi Dmytro Paszycki, który ma już na swoim koncie 70 punktowych bloków (0.89 pkt na set!), czym wyprzedza o 18 'oczek' drugiego w klasyfikacji Bartosza Gawryszewskiego. Dmytro to także zawodnik, który najczęściej punktuje zagrywką w zespole z Lubina - 28 punktowych zagrywek. 

A Wy, co sądzicie o naszym 'nietypowym' beniaminku? :) 

1 komentarz:

  1. Mi kolor pomarańczowy zawsze kojarzy się tylko z jednym-Jastrzębski Węgiel! :).
    Lubinianie w tym sezonie spisują się świetnie, można ich porównać do Czarnych Radom w zeszłym sezonie. Grają swoje, a faworytom potrafią urwać punkty i uprzykrzyć życie.

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...