22.08.2012

Michał Ruciak i Bartosz Gawryszewski

Michał Ruciak urodził się 22.08.1983 roku w Świnoujściu. Obecnie gra na pozycji przyjmującego z Polskim klubie - ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Pierwsze kroki i kluby

Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w klubie 'Maraton Świnoujście'. W latach 98-99 uczęszczał do SMS w Rzeszowie, a w latach 1999-2002 do SMS w Spale. na początku nie dostał się do SMS`u bowiem był ...za niski. Ale ktoś uważał inaczej. A było to... Hubert Wagner. Ściągnął młodego Michała do klubu Morze Bałtyk Szczecin. Powiedział wtedy "To zawodnik z całkiem innej epoki. Jest niesamowicie mądrym i pracowitym chłopakiem i gdyby miał lepsze warunki fizyczne, mógłby zdziałać wszystko"...

Michał swoim niskim wzrostem się nie przejmował, tylko dalej pracował, bo wiedział, że może coś osiągnąć tylko ciężką pracą "Nie było momentu, bym zwątpił, pomyślał, żeby dać sobie spokój. Decydowały sukcesy. Nawet jak się nie dostałem do SMS, to trafiłem do Morza Szczecin i to był sukces. Zagrałem w ekstraklasie"


Gdy Szczeciński klub zbankrutował, Michał przeniósł się do Bełchatowa, gdzie w tamtejszym klubie grał przez jeden sezon 2003-2004. W tym sezonie, zagrał w finale Pucharu Polski.

Następnie w latach 2004-2008 reprezentował barwy klubu z Olsztyna.
Z tym klubem zdobył srebrny i trzy brązowe medale MP. Także tam, poznał swoją obecną żonę - Justynę.

Od 2008 roku, w koszulce z nr 16, broni barw klubu z Kędzierzyna Koźla. Do tej pory zdobył z tym klubem, jeden srebrny i jeden brązowy medal MP. Grał w finale PP a także zdobył srebro Pucharu CEV.

Reprezentacja

Michał jako nasz reprezentant, gra już od dawna. Zaczynał jako kadet, i w tej kategorii zdobył vice-mistrzostwo Europy w Libercu w 2001 roku. Dwa lata później, jako junior zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w Teheranie.
W seniorskiej kadrze zadebiutował w 2004 roku, podczas Ligi Światowej. Jednak nie grał wiele. W 2005 roku, grał w kadrze 'B', która wtedy dotarła do ćwierćfinału uniwersjady w Izmirze.

Dopiero w 2009 roku, szerzej drzwi do kadru otworzył Mu Daniel Castellani, najpierw powołując Go na LŚ a następnie na ME, z których przywieźliśmy złoty medal. Od tamtego roku, występuje w każdej reprezentacyjnej imprezie. Brał udział w LŚ i MŚ w 2010 roku, LŚ, ME i PŚ w 2011, oraz w LŚ i IO w 2012.

fot, fivb.org

W kadrze Anastasiego, jest głównie odpowiedzialny za zagrywkę. Wchodzi w ważnych, kluczowych momentach seta i ma posyłać asy. Co zresztą często Michałowi wychodzi ;D


Czym jest gra w reprezentacji dla Michała?

"Dla mnie? Największym zaszczytem. Wiem, że każdy zawodnik do tego dąży, w końcu to gra z orzełkiem na piersi. Dla każdego jedną z największych ambicji jest gra w kadrze, a jak się już tam dostanie, to jest to największy sukces."


Poza boiskiem
Prywatnie jest mężem Justyny, z którą pobrali się 22 września 2007 roku. Mają dwóch synów: czteroletniego Rafała (02.06.2008) oraz 1,5- letniego Filipa (18.03.2011).

 ~*~

Bartosz Gawryszewski urodził się 22 sierpnia 1985 roku w Warszawie. Obecnie gra na pozycji środkowego, w Lotosie Tref Gdańsk.

Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale, w roku szkolnym 2003/04. Karierę zawodniczą rozpoczął jako gracz Metro Warszawa. Następnie przeszedł do innego kluby z Warszawy, Mos Wola, w którym grał do 2004 roku. Z tym klubem zajął 1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2001r i zdobył dwa Mistrzostwa Polski Juniorów. 

Następnie przez dwa sezony reprezentował klub z Częstochowy, z którym zdobył 3. miejsce MP. Ale ponieważ w drugim sezonie, był tam głównie zawodnikiem rezerwowym, w 2007 roku przeniósł się do Jadaru Radom. 
Po roku gry w tym zespole, podpisał dwuletni kontrakt z Resovią Rzeszów. Z klubem z Rzeszowa zdobył jedno srebro i jeden brąz MP.
Po Rzeszowie przyszedł czas na Jastrzębski Węgiel, w którym grał przez dwa sezony, w latach 2010-2012. Wraz z zespołem zdobył srebro Klubowych Mistrzostw Świata. 

W przyszłym sezonie, klubem Bartka będzie Lotos Trefl Gdańsk.

Bartek miał także szansę zagrania w biało-czerwonej koszulce, jako kadet. Zdobył wówczas vice- mistrzostwo Europy w 2003 roku. W tym samym roku wraz z drużyną wygrał Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Był także graczem narodowej kadry "B".


Z okazji urodzin, życzę oby Panom, wszystkiego najlepszego! Zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów na siatkarskich parkietach, oraz powodzenia w życiu prywatnym. Sto lat!

5 komentarzy:

 1. Jak zwykle wszystko super opisane, nie ma się do czego przyczepić :)
  Jasne, chłopakom czego życzyć? Dla najlepszych wszystkiego najlepszego! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepszego!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie Ruciaka z synem zawsze takie słodkie :)) Uwielbiam <3
  Oczywiście zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, 1oo lat :**

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście zgadzam się z "Malutka" :)
  Zapraszam - notka o Michale Winiarskim.
  http://siatkarzepl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...