27.10.2012

Pierwsza kolejka EP za nami :)

Witajcie :) Trochę jestem zamęczona, ale wydaje mi się, że jutro nie będę miała czasu aby napisać, więc robię to dziś, bo trochę się nazbierało rzeczy do "omówienie", a zbliżają się już następne wydarzenia, o których będę chciała napisać^^

Pierwsza kolejka zmagać naszych klubów na arenie międzynarodowej dobiegła końca. Jak było? Gdybym napisała, że świetnie to chyba nie popełniłabym gafy. Wszystkie nasze ekipy wygrały 3-0, no... tzn z małym wyjątkiem ;P

ZAKSA - Tours VB 23.10.12

Mówi się, że Zaksa trafiła do grupy śmierci, a jej największymi rywalami będą Trentino i Tours właśnie. Po tym jak przebiegał mecz można by powiedzieć, że to Zaksa tworzy grupę śmierci i to inni powinni się jej bać.
Mecz był bardzo fajny, ciekawy. Długie wymiany, świetne ataki i obrony po obu stronach siatki. Znakomita gra Piotrka Gacka, który podbijał niemal wszystkie piłki w obronie, oraz Pawła Zagumnego, który skutecznie gubił blok rywala, dały Zaksie zwycięstwo 3-0.

Skra - Fenerbahce Stambuł 24.10.12

Muszę powiedzieć, że nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tym spotkaniu, ale jest to nawet... fajne uczucie :P
Mecz bardzo mi się podobał. Dostałam to, czego oczekuję w każdym meczu. Jeden set był wyrównany, ale kontrolowany przez nasz zespół, drugi to dominacja Skry, a w trzecim zawodnicy zadbali o to, aby skoczyło nam trochę ciśnienie, i żebyśmy dostali zastrzyk adrenaliny :P A po secie nastąpiło poczucie ulgi i okrzyk szczęścia (tak mniej więcej było u mnie ;D).

Myślę, że w tym meczu należałoby pochwalić cały zespół, bowiem każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa. Świetne obrony Zatorskiego dawały szansę na kontrataki, które nasz zespół dobrze wykorzystywał. Paweł Woicki świetnie rozgrywał, dzięki czemu każdy z naszych zawodników miał szansę dotknąć piłkę. Rozkład ataków i zdobytych punktów był bardzo wyrównany.
Po drugiej stronie stał Ivan Miljković, jeden z najlepszych atakujących świata, jednak nawet On nie był w stanie za wiele zdziałać, przy takich wystawach swojego rozgrywającego.
Skra wygrała 3-0, choć tak jak pisałam było też gorąco, zwłaszcza w trzeciej partii, gdy wygraliśmy na przewagi 27-25, a seta zakończył Ivan, atakując w aut.

Należałoby jeszcze wspomnień o kibicach! Na hali było ich ok 11 000i zrobili niesamowitą atmosferę, która spodobała się mojemu tacie, a to jest wyczyn! :D

Tego samego dnia swoje mecze w ramach Pucharu CEV grali JW i Delecta. Oba nasze zespołu wygrały 3-0, choć sety także był wygrywane z niewielką przewagą punktową.

Resovia - Arago de Sete 25.10.12

Ten mecz mi się nie podobał. Strasznie dużo błędów, po obu stronach siatki, zwłaszcza w zagrywce. Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu Lotmana i Grzyba, choć tego dnia, to każdy z zawodników popełniał błędy. Nawet sędziowie, przez których mieliśmy dość sporą przerwę, sama nie wiem dlaczego... Jednak przeciwnik także popełniał błędy, ale to my w końcówkach wytrzymywaliśmy i je wygrywaliśmy. Wyjątkiem był trzeci set, kiedy to zaczęła się układać gra francuzów, a nasza jeszcze się pogorszyła. Wtedy to przeciwnik wykorzystał i urwał nam seta, wygrywając do 13. W kolejnej partii Resovia już się spięła i wygrała seta do 19, a w całym meczu 3-1.

W tym meczu na brawa zasługuje... libero francuskiej ekipy, który chyba był najjaśniejszym punktem tego meczu. Bronił niesamowicie, można by powiedzieć, że "żadna piłka nie przeleciała obok niego niedotknięta". Komentatorzy żartowali, że to przez różowy strój, no ale... ;D Fakt, faktem, że grał naprawdę bardzo dobrze :)

Pozdrawiam i przypominam o cyklu.

Moja siatkówka - Siatkówka męska i żeńska, halowa i plażówka

Piszcie jaką odmianę siatkówki lubicie najbardziej i dlaczego :)
Odpowiedzi przesyłajcie do soboty (27.10) do godziny 15:00, na adres siatkara9519@gmail.com