27.03.2013

Kto spróbuje odebrać tytuł?

Cześć ^^
W tym tygodniu święta. Jeśli wyjrzeć przez okno, można by się zastanowić, czy przypadkiem nie są to święta Bożego Narodzenia. Jednak mimo leżącego śniegu jest dość ciepło. Mam nadzieję, że wkrótce doczekam się prawdziwie wiosennej pogody. Już mam dość tego śniegu, ileż można? :D

Zimowa atmosfera na szczęścia nie przeniosła się na siatkarskie parkiety!
Znamy już pierwszego finalistę tegorocznej Plus Ligi. Przed szansą obrony tytułu stanie Asseco Resovia Rzeszów, która potrzebowała czterech spotkań, by pokonać Bydgoską Delectę. 
Mecze były bardzo zacięte, jednak widoczna była ta lekka przewaga zespołu z Podkarpacia. Przewagę tą tworzyły indywidualności, a nie zespół. Bynajmniej takie jest moje odczucie ;)
Gratuluję obu zespołom i dziękuję za fajne widowisko. Wielkie brawa dla Delecty, która pokazała, że nie wysokość budżetu stanowi o tym, kto będzie zwycięzcom...

(W ostatnim meczu między tą parą, w Rzeszowie nagle wszystkie światła zgasły... wiem, takie rzeczy się zdarzają, ale... Dlaczego akurat w Rzeszowie na jednym ze spotkań nie było wideo-weryfikacji, a na drugim światła? ;> Na szczęście, czekać na ponowne oświetlenie nie trzeba było czekać długo, "tylko" niecałe pół godziny ;p)

Kto spróbuje odebrać Resovii tytuł Mistrza kraju? Trudno powiedzieć, bowiem w parze Zaksa - JW mamy remis. Rywalizacja rozpocznie się już jutro w Kędzierzynie. Czwarty mecz w piątek. Czy już wtedy będziemy znać drugiego finalistę? Hmm... zobaczymy :) Możliwe, że jedna z tych drużyn sprawi prezent swoim kibicom na święta, a może drużyny znów zawitają do Jastrzębia Zdrój?

Fot. Paweł Zaic http://www.facebook.com/sportsphotos.eu
Mecz o piąte miejsce między Skrą a Politechniką dopiero za ponad tydzień  (8 kwietnia)... Miał być jeszcze przed świętami, ale nie było wolnej hali, czy coś takiego... Dlatego siatkarze otrzymali dwa tygodnie przerwy. Moim zdaniem trochę to głupie... Mogli zakończyć ten trudny sezon jeszcze przed świętami i zacząć odpoczywać, a tak...

Szykuje nam się emocjonujący przedświąteczny czas :) Tzn.... oby był emocjonujący :)

Pozdrawiam ;)

6 komentarzy:

 1. Myślę, że to Zaksa będzie rywalem Resovii w walce o tytuł. Są chyba głodni sukcesów, bo w ostatnim czasie średnio im się wiodło, więc teraz mogą walczyć jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mam nadzieję, że uda się Zaksie uzyskać tytuł Mistrza..

  OdpowiedzUsuń
 3. Wg mnie ZAKSA najbardziej zasługuje na tytuł Mistrza w tym sezonie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przewagęte tworzył cały zespół. Możesz mi powiedzieć kto niby nie grał ? Bo nie widziałam chyba takiego zawodnika Resovii, który by stał i się patrzył co się dzieję i w co on wgl gra.
  A awaria światła trwała 15 minut :*
  pozdro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodziło mi o to, że zespół Resovii posiada większe indywidualności, które w danym momencie tworzyły przewagę nad zespołem z Bydgoszczy, a nie że któryś z siatkarzy nie grał ;)

   Usuń
 5. antyfanasseco28 marca 2013 13:29

  mam nadzieje że tytuł zgarnie zaksa mam dosyć asseco i zachowania ich kibiców w chwilach przypominało to zachowanie kiboli z ekstraklasy. PS: Delecta mistrz;)

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...