14.03.2013

Z sentymentem do muzyki cz. I

"Mu­zyka to naj­subtel­niej­sza for­ma prze­kazu, można stwier­dzić, że żad­na dzie­dzi­na sztu­ki nie po­rusza ani nie wpływa na podświado­mość tak, jak muzyka."
Dawid Crossby

Wyobrażacie sobie świat bez dźwięku? Bez muzyki? Piosenek? Melodii?
Ja nie potrafię...
Trudno mi powiedzieć czym jest dla mnie muzyka. Odgrywa ona wiele roli, czasem bardzo ważnych, czasem mniej. Ale jednak towarzyszy mojemu życiu cały czas.
Jeśli ktoś się mnie pyta, bez jakich "rzeczy" nie umiałabym się obejść, odpowiadam "siatkówka". To ona odgrywa teraz w moim życiu najważniejszą rolę. Jednak są dni, gdzie najchętniej zapomniałabym o wszystkim i przeniosła się do innego świata. Wtedy właśnie muzyka odgrywa dla mnie najważniejszą rolę.
Dzielę się z Wami głównie informacjami na temat siatkówki. Wpadłam na pomysł, by podzielić się też tą muzyczną sferą :) Co jakiś czas będę dodawać posty z piosenkami do których mam sentyment, które niosą dla mnie jakiś przekaz, ale także takie, które obecnie wpadły mi w ucho ;) To zaczynamy!

Na początek jedna z moich ulubionych piosenek: Nickelback - Lullaby
Gdy pierwszy raz usłyszałam tą piosenkę i obejrzałam teledysk to miałam łzy w oczach. Naprawdę! Ta piosenka ma w sobie coś takiego... Nie wiem, trudno to określić. Najczęściej jej słucham gdy mam gorszy humor, jakiegoś doła czy gdy nie potrafię sobie z czymś poradzić. Tekst trafia prosto do mojego serca. Nie powala się poddać, pokazuje, że nie jest tak źle, że nie jestem sama. Poza tym głos Chada działa kojąco na moje nerwy :)


Kolejną piosenka ma już kilka lat, ale... Stare nie znaczy gorsze! DKA - Marzenia
Piosenka o życiu... trzeba się trochę wsłuchać, przesłuchać kilka razy żeby ją zrozumieć, ale jest tego warta. Nie wiem do końca dlaczego, ale kojarzy mi się ona trochę z naszymi siatkarzami, zwłaszcza z jednym z nich...
"Dookoła ludzie chcą mnie oceniać,
Nie widzą serca, nie widzą duszy,
Nie widzą tego co w mej głowie huczy,
Co moje usta mówią, a co moje odbierają uszy"

Ostatnią dziś "zaproponowaną" piosenką, będzie utwór, który mną bardzo wstrząsnął gdy tego potrzebowałam. A tak naprawdę wstrząsnęło mnie jedno pytanie, zawarte w tekście.... LemON - Napraw.
Zespół wygrał trzecią edycję programu Must Be The Music. Program ten bardzo lubię, o czym pisałam już niejednokrotnie, a lubię go za to, że daje szanse właśnie takim zespołom.

Skra przegrywa z Resovią... 
Odpada z walki o medale...
Łzy... smutek... złość...pustka...bezsens...obojętność...
Włączam radio, muzyka zazwyczaj pomaga zapomnieć...

Ale nie tym razem. Po pewnym czasie leci właśnie piosenka "Napraw", w której pojawia się pytanie "Czy dasz radę kochać, mimo Twych ran". Niby nic niezwykłego, jednak otworzyło mi to trochę oczy. Stwierdziłam, że to, iż Skra przegrała nic we mnie nie zmienia. Nadal ją kocham i kochać będę, mimo tych kilku bolesnych porażek.
Teraz za każdym razem jak słyszę tą piosenkę, zaczynam myśleć...


Na dziś to wszystko... Co powiecie na tego typu posty? Może być? :)
Lubicie którąś z powyższych piosenek? Co o nich myślicie?

A teraz zabieram się za lekcje. Dzisiejszy wieczór spędzę z biologią :( Trzymajcie kciuki jutro za mnie, bo mam sprawdzian, a nic nie umiem :(

Pozdrawiam :)

6 komentarzy:

 1. Ooo tak. Dodawaj takie posty!!
  Nie wiem czy jeszcze pamiętasz naszą rozmowę. Hmm to chyba było jak wracałam do domu z któregoś z meczy MEJ. Wtedy właśnie rozmawiałyśmy ooo piosenkach i głównie o Lullaby własnie... Kocham ją i działa na mnie bardzo podobnie. W ogóle jest to cudowny zespół piszący i śpiewający cudowne teksty.

  LemOn. Ich piosenki są.. hmmm czarujące?? Hipnotyzujące?? Mnie przenoszą w inny świat, świat myślenia, swojego rodzaju zadumy nad wszystkim.
  Świetne kawałki.
  I jeszcze raz powodzenia z biologią ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł :):*
  wiesz co?
  sama myślałam o czymś takim, i wyprzedziłaś mnie ;)

  muzyczka - czym byłoby bez niej moje życie? cóż, zapewne nadal życiem, ale czuć by było, że czegoś brakuje :)
  dla mnie pioseneczki są bardzo wyjątkowe :0
  często przypominają o kimś lub czymś :)
  magia po prostu :)

  Nickelback - kocham ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. teraz to ja płacze, LemON - magiczny

  OdpowiedzUsuń
 4. odkąd zobaczyłam ten filmik: http://vimeo.com/36433403 , "Paradise" kojarzy mi się wyłącznie z siatkówką... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry pomysł. Ja teraz praktycznie w ogóle nie słucham muzyki i nie wiem jakie są nowe piosenki czy jakieś fajne, także miło by było jakbyś coś takiego dodawała :) Na pewno jestem za :>

  OdpowiedzUsuń
 6. "Lullaby" - może nie do końca muzyka, której słucham, ale ten utwór także uwielbiam. :)

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...