04.07.2014

Co? CO? CO?!

Od samego rana... no dobra, od 12, czyli odkąd wstałam, co chwilę pojawiają się siatkarskie newsy, które mogą zaskoczyć.

Na początek Paweł Zagumny i jego walka o powrót do kadry na Mistrzostwa Świata! Jak możemy przeczytać w Przeglądzie Sportowym, Paweł od kilku dni trenuje z trenerem przygotowania fizycznego i będzie walczył o powrót do kadry. Nasz rozgrywający wszystko ustalił ze Stephanem Antigą po zakończeniu kwalifikacji do Mistrzostw Europy - "Uzgodniliśmy, że wrócę na zgrupowanie pięć tygodni przed mundialem i będę walczył o miejsce w składzie. Antiga nie gwarantuje mi gry jeśli przegram rywalizację i uważam, że to jest w porządku" powiedział zawodnik.

Dla mnie jest to niespodzianka na plus. Gdzieś tam w głębi pogodziłam się z tym, że Pawła w reprezentacji mogę już nie zobaczyć. Nigdy nie ukrywałam też, że bardzo lubię tego gracza i uważam go, za najlepszego na swojej pozycji w Polsce. Czas jest jednak bezwzględny, podobnie jak zdrowie. Myślę, że to dobry ruch, choć jeszcze wszystko może się zdarzyć. Wydaje mi się jednak, że to wyjdzie na plus naszej kadrze, że to tylko zaostrzy rywalizację na pozycji rozgrywającego, której moim zdaniem teraz trochę brakuje. *


Druga sprawa - Michał Kubiak zagra w Halkbanku Ankara! Tą informacją nie byłabym zaskoczona gdyby podano ją kilka tygodni wcześniej, gdy okienko transferowe się rozpoczynało. Od tamtej pory minęło już trochę czasu, a Jastrzębski Węgiel przedstawił skład na nadchodzący sezon. Może i to wyjdzie na plus dla naszego przyjmującego, chociaż nie sądzę, żeby akurat do ligi tureckiej przechodziło się po to, by rozwijać swoje umiejętności sportowe ;) Michał postawił swój klub w dość trudnej sytuacji. Większość klasowych siatkarzy ma już podpisane kontrakty na nowy sezon. Poza tym pamiętajmy o limicie obcokrajowców... Ale skoro klub puścił Michała to kogoś 'na oku'w zamian mieć powinien. Napisałabym, że jest to duża strata dla PlusLigi (bo jest) ale poczekajmy na nazwisko nowego siatkarza. **

I wreszcie trzecia sprawa, o której dowiedziałam się dosłownie chwilę temu i nie wiem, ile jest w tym prawdy. Sport.pl donosi, że Polsat chce sprzedać prawa do transmisji mistrzostw świata siatkarzy! Ponoć powodem jest problem z budżetem, a ofertę wysłano między innymi do TVP... Coś w tym jest, bo słyszeliśmy już o pomyśle z PPV i nikogo nie powinno to napawać optymizmem. Możemy narzekać, że mecze naszej reprezentacji nie zawsze są transmitowane na otwartych kanałach, że nie ma jakieś tam innej transmisji, ale... Wyobrażacie sobie, że MŚ które rozpoczną się za niecałe dwa miesiące, które były 'oczkiem w głowie' Polsatu, nagle przechodzą w ręce innej stacji? Dla mnie do tej pory Siatkówka = Polsat... Nie podoba mi się to... A co jeśli to początek końca?... ***

To nie jest śmieszne... :( 


2 komentarze:

 1. Ogromne dwa plusy: powrót Gumy i rozwój Kubiaka. Rozegranie Pawła przyda się naszej reprezentacji serio, brakuje jego gry. Co do Michała, to mimo, iż bedziemy za nim tęsknić i osłabia to JW, to mimo wszystko tzrymam za niego kciuki! Niech się chłopak rozwija :)

  Siatkówka w TVP? WTF??? nigdy w życiu! Nie sprzedawajcie tego publicznej.. tam komentatorzy dosyć że są do dupy, to jeszcze sie nie znają i wgl.. POLSKI RZĄD MA W DUPIE SIATKÓWKĘ! zamordują w ten sposób ten piękny sport! grr.. jestem oburzona, serio.. to nie jest śmieszne! zgadzam się z Tobą !

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też już pogodziłam się z faktem, że Pawła w kadrze na MŚ nie zobaczymy. Uważam, że układ zawarty z Antigą jest sprawiedliwy. Jeśli wygra rywalizację z Łukaszem Żygadło to zobaczymy go na mundialu.

  Smutno mi, że Kubiak odchodzi, bo jego gra i charakter dawały mi dużo radości:). Ciężko będzie go zastąpić, szczególnie że (tak jak piszesz) na rynku transferowym nie zostało już dużo zawodników. Jestem ciekawa, kogo klub zakontraktuje na jego miejsce. Uważam też jednak, że wyjazd do Turcji może sprawić, że będzie jeszcze lepszym siatkarzem.

  Nie chce mi się wierzyć, że Polsat sprzeda te prawa, przecież dołożyli do MŚ tyle kasy i już promowali, że Polsat to będzie transmitował i w ogóle...

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...