09.03.2016

Co się wydarzyło w lidze? Część III

21 (słownie: dwadzieścia jeden!) kolejek Plus Ligi już za nami! Decydujące mecze fazy zasadniczej przed nami. Do rozegrania zostało jeszcze pięć kolejek, czyli zespoły do zdobycia mają aż/tylko 15 punktów. Jak wiele przetasowań w tabeli będziemy jeszcze mieć? 


Za nami 146 rozegranych spotkań, wciąż zaległy mecz mają ekipy z Gdańska i Bielska-Białej w ramach XIV kolejki. Do tej pory transmitowane było 58 meczów. 62 spotkania kończyły się po trzech setach, z czego najwięcej (14) wygranych w tym stosunku mają kędzierzynianie. Dziewięciokrotnie po trzech partiach jako przegrany z boiska schodziły drużyny z Będzina i Bydgoszczy. Żadnego meczu w bez chociażby jednego wygranego seta nie oddała ZAKSA. 41 razy rozegrane zostały tie-breaki, najczęściej pięciosetowe mecze rozgrywał Cuprum Lubin oraz Jastrzębski Węgiel - po 9 razy. 

Tabela Plus Ligi

Bezsprzecznym liderem tabeli jest ZAKSA Kędzierzyn Koźle, która ma na swoim koncie 54 punkty, a to aż o 11 oczek więcej od drugiej PGE Skry. Wydaje się, że znamy już pierwszego finalistę Plus Ligi, ale z kim będzie tworzył on parę finałową? Tu sprawa wciąż jest nierozstrzygnięta, kandydatów jest kilku. 

plusliga.pl

Druga PGE Skra i trzecia Asseco Resovia mają po 43 punkty, czwarty jest LOTOS Trefl, który aktualnie na swoim koncie ma dwa oczka mniej, ale też jeden mecz zaległy! Następni w kolejce także wciąż mają szansę na grę o medale! Cerrad Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel i Cuprum Lubin to zdobywcy kolejno 39, 38 i 37 punktów. To tylko 4-6 oczka mniej od drugiej PGE Skry.

Każda z drużyn przekroczyła próg 10 zdobytych punktów, ale wciąż pozostają ekipy, które nie wygrały wymaganych pięciu spotkań. Są to: Effector Kielce, MKS Będzin i AZS Częstochowa. Wszystkie te ekipy mają na swoim koncie po cztery zwycięstwa. Pięć wygranych ma jedenasty BBTS Bielsko-Biała, ale do dziesiątej Łuczniczki Bydgoszcz traci 10 punktów. 

Statuetki MVP

9: Benjamin Toniutti 
6: Michał Masny
5: Mariusz Wlazły, Paweł Woicki, Artur Szalpuk 
4: Facundo Conte, Maciej Muzaj, Paweł Zagumny, Wojciech Włodarczyk, Serhiy Kapelus, Jakub Jarosz.


Najlepsi na swoich pozycjach*

Libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek, Michał Żurek
Przyjmujący: Facundo Conte, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński,
Atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Bartłomiej Bołądź
Środkowi: Wojciech Grzyb, Bartłomiej Lemański, Mateusz Sacharewicz,
Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Patryk Szczurek, Fabian Drzyzga

Najlepiej punktujący:
396 [zdobytych punktów] - Bartosz Kurek
356 - Sławomir Jungiewicz

Meczów zostało naprawdę niewiele, wszystko wkrótce się rozstrzygnie. Gdyby w poprzedniej kolejce Asseco Resovia wygrała 3:0 zamiast 3:1 zajmowałaby aktualnie drugie, a nie trzecie miejsce. To tylko pokazuje, jak ważny jest KAŻDY SET. Naprawdę jeszcze wszystko się może wydarzyć. ZAKSA jest po dwóch porażkach z rzędu, Cuprum Lubin po zwycięstwach nad Mistrzem i v-ce Mistrzem Polski. Kolejne zwycięstwa odnosi MKS Będzin, który pozyskał nowego rozgrywającego, przebudził się także zespół z Radomia. Wydaje mi się, że emocji nie zabraknie aż to ostatniej kolejki, do ostatniego spotkania fazy zasadniczej. Plus Ligo trwaj! 

Poprzednie podsumowania Plus Ligi:

2 komentarze:

  1. Wszyscy się przejmują górą tabeli, a mnie ten dół równie ciekawi xd Ciekawe jak to się potoczy, czy ktoś wyleci, czy powiększą ligę, czy zostanie po staremu... :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Osobiście wolałbym aby Plus Ligę ponownie otwarto. W pierwszej lidze grają zespoły, które z powodzeniem mogłyby walczyć z większością obecnych "ekstraklasowiczów".
    Pasjonujące jest to że coraz więcej ekip pnie się w górę tabeli. Naturalnie Zaksa pozostaje poza zasięgiem ale na kolejnych pozycjach ścisk jak przy otwarciu nowego marketu. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...