14.05.2012

Deja vu

Wszystko powróciło... 
Wspomnienia i ból z nimi związany... 
Uczucie całkowitej bezsilności...
Szok...

Radostin Stojczew został zwolniony z pełnienia funkcji trenera reprezentacji Bułgarii... Może zdziwicie się, dlaczego to na mnie tak zadziałało, otóż już mówię...

Po przegranym półfinale z Niemcami, działacze bułgarskiej siatkówki zwolnili Radostina Stojczewa. Jego miejsce zajął Silvano Prandi, trener włoskiej Latiny. Niby nic dziwnego, przecież takie rzeczy się zdarzają, przyszła porażka ktoś musi za to odpowiedzieć, tylko dlaczego tak...?
Stojczew powiedział, że o tym, iż został zwolniony dowiedział się... przez media! To jeszcze nie koniec. Gwiazda bułgarskiej siatkówki Matej Kazijski, poinformował, że zastanawia się nad odejściem z narodowej kadry... Nie przypomina Wam to czegoś? Bo mi tak... I to bardzo...

Podobna sytuacja miała przecież miejsce w naszym kraju, a jej skutki są odczuwalne do dziś...
Po przegranych Mistrzostwach Świata 2010, z kadrą Polski pożegnał się Daniel Castellani... A o tym, że został zwolniony dowiedział się...przez wiadomość SMS.
Siatkarze stali za trenerem murem i  nie chwalili decyzji zarządu:

"Jestem w szoku. Znowu nikt nie pytał nas o zdanie" - Daniel Pliński
"Beznadziejna, niezrozumiała decyzja" -Mariusz Wlazły
"Okazało się, że zawodnicy to dodatek. Nikt nie brał pod uwagę naszego zdania (...) my nigdy nie możemy nic powiedzieć. Tak naprawdę jeśli nie byłoby zawodników i kibiców, to nie byłoby siatkówki. Niestety działacze nie potrafią tego zrozumieć." - Sebastian Świderski 

W tamtym momencie nad dalszymi występami w kadrze, tak jak teraz robi to Kazijski, zastanawiał się Mariusz Wlazły. Wszyscy wiemy jak to się skończyło...Czy z bułgarską gwiazdą będzie podobnie?
Mam nadzieję, że nie.
Dlaczego działacze muszą wszystko psuć? Czy naprawdę tak trudno jest usiąść razem, zawodnicy, prezesi i trener i porozmawiać? Czy trzeba wszystkie "brudy" prać publicznie? Czy na tym świecie istnieje jeszcze coś takiego jak szacunek do drugiego człowieka, kultura, dobre wychowanie? Boję się, że niedługo nie będzie już sportu, że wszystko będzie obracać się wokół pieniądza i wysokich posad...

8 komentarzy:

 1. mimo wszystko jednak uważam, że dawno powinni już zwolnić Stojczewa. mam jakieś uprzedzenia do tego trenera, z Trentino wygrywa, bo ma tam świetną drużynę. jestem ciekawa jak poradzi sb w kolejnym sezonie z nimi jak odejdą gwiazdy?

  z Bułgarii nie potrafił zrobić teamu na miarę choćby naszej reprezentacji. może włoski trener to uczyni?

  OdpowiedzUsuń
 2. dowiedziec sie o czyms takim przez media czy SMS'a - to absurd!
  nie rozumiem, jak tak mozna...

  lubia sobie utrudniac...

  OdpowiedzUsuń
 3. według mnie było do przewidzenia, że trenera Stojczewa zwolnią, a że w taki sposób, to tylką pokazuje 'klasę' bułgarskiej federacji. Przykre, że takie zdarzenia mają miejsce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest to przykre, ale i tak pewnie większość osób się o tym nie dowie, o takich rzeczach się nie mówi, a jeśli się mówi są to kilkudniowe afery, a potem i tak jest tak jak było wcześniej ;/
   No, a podobną "klasę" wcześniej pokazali nasi działacze...

   Usuń
 4. Jejku, jak ja nie lubię do czegoś wracać, a sytuacje lubią się powtarzać. taką informację dostać w sms-ie do już szczyt!

  OdpowiedzUsuń
 5. O tak pamiętam jak to u nas było, niezły skandal był przez to, ja nie wyobrażam sobie jak można kogoś zwolnić poprzez sms albo po prostu nie mówiąc mu tego i dowiedzieć się o tym w mediach, szok jak postępują niektórzy z ludźmi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznaję - zastrzeliłaś mnie Stojczewem. Człowiek kilka dni nie ma dostępu do Internetu, a tu takie cuda wyczyniają. A ile Radostina mogę przeboleć, to cały czas płaczę za Danielem. To jak zachował się wtedy nasz związek (i jak go wtedy wyklęłam) to przechodzi ludzkie pojęcie. Oczywiście (o, ironio!) Matlak na stanowisku się wtedy ostał. Wściekłość mnie taka brała, że... Szkoda gadać.(oczywiście, nie żebym miała coś do Andrei)

  Na tych stanowiskach w związku trzeba posadzić kogoś takiego jak ci ludzie z ManU. Ferguson ma stołek od 20 lat, Czerwone Diabły grają bardzo dobrze (chociaż ostatnie dwa sezony powalające nie były), a u nas zmieniają trenerów jak rękawiczki.

  OdpowiedzUsuń
 7. że ja się popiszę pod tym, co napisałaś, to chyba wiesz :).
  nam chodzi nie o sam fakt zwolnienia, ale o sposób potraktowania człowieka, który zrobił dużo dobrego dla Bułgarów, tak jak wcześniej Daniel dla nas.

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...