26.05.2012

My opinion: Wielcy nie tylko wzrostem

Nie od dziś wiemy, że siatkarze są "wielcy"  nie tylko ze względu na wzrost. Mają także wielkie serca.
Gdy tylko znajdują chwilę wolnego czasu starają się pomagać innym. Angażują się w różnego rodzaju akcje, mające na celu niesienie pomocy tym, którzy tego potrzebują.

Chyba najpopularniejszą fundacją, którą wspierają, jest fundacja "Herosi". Ścisłą współpracą z nią ma nasza reprezentacja oraz klub Skra Bełchatów, ale także inne kluby naszej ligi czy zawodnicy innych reprezentacji wspierają "Herosów".

Siatkarze między innymi wykonują prace ręczne, w których mogą popisać się swoimi  zdolnościami plastycznymi. Jednak talent nie jest najważniejszy, najważniejsza jest chęć pomagania. Dzieła sztuki ;), które wykonują nasi siatkarze są przeznaczane na licytacje, z których pieniądze trafiają do szpitala, na zakup różnego rodzaju sprzętu.
Siatkarze malowali już:
 • bombki świąteczne:
 •  skarbonki
 •  pisanki
 •  aniołki

 • kurczaczki

i wiele innych ;)

Ale nie tylko swoimi talentami plastycznymi mogą się pochwalić przy okazji takich akcji.
Zdarzało się, że:
 • grali w klasy
 
 • robili bańki mydlane
 • śpiewali
 
 • jeździli na rowerze 
 •  zbierali owoce
 

Wielokrotnie także odwiedzali chore dzieci w szpitalachbądź robili inne akcje, np. "akcja pod kryptonimem żubr"


Jednak siatkarze nie udzielą się tylko w tej fundacji, lecz także w wielu innych:
"Szlachetna Paczka"

"Kocham, nie biję"


Swoją fundację niedawno założył Mariusz Wlazły, wcześniej z inicjatywy tego zawodnika powstało stowarzyszenie "Siatkówka z Gwiazdą", które także ma na celu pomoc innym.


Dziś odbędzie się akcja charytatywna mającej na celu zapewnienie finansowego wsparcia dla Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. W ramach tej akcji odbędzie się mecz gwiazd, w którym udział wezmą siatkarze, siatkarki oraz skoczkowie narciarscy.
Także w celu pozyskania środków finansowych została zorganizowana aukcja, na którą zostały wystawione różnego rodzaju pamiątki sportowe, m.in srebrny medal LM Daniela Plińskiego czy koszulka Mariusza Wlazłego.
To już drugi medal jaki Daniel oddał w tym roku "Oddałem go od razu po powrocie z Rzeszowa do Bełchatowa. Pod autokarem stała zapłakana mała dziewczynka, w wieku mojej córki. Płakała, bo przegraliśmy, więc spontanicznie powiesiłem jej medal na szyi. Teraz też chcę pomóc dzieciom, dlatego bez zastanowienia oddałem swój medal."  


To tylko nieliczne dowodny na to jak wielkie serca mają zawodnicy.Materiały wideo pochodzą z yt, kanałów:
 Skry, Fundacji Herosi i Kocham nie biję

11 komentarzy:

 1. "Licytujcie kurczaki" - jak pierwszy raz to oglądałam, to padłam :) hehe
  "Będę brał Cię, w aucie" - też dobre :) hehe

  Masz rację, oni są WIELCY nie tylko wizualnie, ale i duchowo. Są wspaniałymi ludźmi i cieszę się, że mogę im kibicować, bo warto! Nie tylko za wyniki, ale również za to, co robią dla innych.

  Zmieniłam adres bloga. Teraz zapraszam na: http://magia-siatki.blogspot.com/

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zacznę od tego, że podoba mi się sam pomysł tego posta.
  Tak, masz rację. Oni są nie tylko znakomitymi sportowcami, ale też ludźmi z ogromnym serduchem i chcą pomagać ludziom. Nie są jakimiś pyszałkami, którzy chcą tylko zwycięstw, lecz takimi, którzy zarażają szczęściem. Dają przykład, jak postępować. Dziękujemy! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czytajac,ogladajac te zdjecia i filmy to smialam sie i wzruszałam na raz - świetny pomysl <3

  a oni sa po prostu boscy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasi siatkarze są wspaniali, dlatego ich tak kocham. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nasi siatkarze mają WIELKIE serducha !!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę mają wielkie serca.. Nie mam pojęcia, co byłoby gdyby nie oni.. Bo przecież nie tylko pomagają, ale także spełniają marzenia wielu dzieci. Po prostu są genialni!

  OdpowiedzUsuń
 7. nasi siatkarze są po prostu zajebiści!

  OdpowiedzUsuń
 8. Są wspaniali! pod każdym względem i super, że pomagają <3 Bardzo fajnie napisałaś ten post ;)

  Nasi Herosi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oni są wielcy- naprawdę... Właśnie to co robią, ich charaktery, pomoc innym sprawiły, że aż tak zakochałam się w siatkówce... Cóż tu dużo mówić, po prostu- dziękuję za to co robicie, mam nadzieje, że nigdy nie zabraknie Wam siły ani ochoty do uczestniczenia w takich akcjach, a to się zwróci, napewno!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. O tak, zgadzam się z tobą w milionach procentach mają wielkie serducho nie raz to pokazali i takim czymś ile ludzi uszczęśliwili a najważniejsze jest to by być dobrym człowiekiem i nasi siatkarze właśnie tacy są, mam nadzieje że każdy z nich wkłada prawdziwie w to serce a nie tylko udaje na potrzeby marketingu ;)

  OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...