Jest dobrze, czy mogło być lepiej?

Witam! Wyspani? Dla mnie 10 godzin snu w ciągu trzech dni to zdecydowanie za mało. Jednak dzisiaj nie dano mi pospać dłużej. Obudził mnie mój pies, który postanowił wskoczyć mi do łóżka, a potem tata, który nie mógł sam wysłać maila... Ale dziś nie jest AŻ tak źle, wczoraj było gorzej :D Chyba to jeszcze przez te emocje, adrenaliną, pewnie jak ona opadnie to i ja zrobię to samo ;D

źródło: Demotywatory

"Falowanie i spadanie" czyli POLSKA - FINLANDIA 2-3

Dziwny mecz... Nie wiem co napisać. Tego dnia Finowie byli od nas lepsi... i tyle.
Mecz rozpoczął Paweł Zagumny z Jakubem jaroszem, poza nimi reszta wyjściowej szóstki się nie zmieniła w porównaniu z dniem poprzednim. Po pewnym czasie trener zmienił jednak tych zawodników, i widzieliśmy taki sam skład jak podczas pierwszego meczu turnieju.
Dlaczego przegraliśmy ten mecz? Popatrzmy na statystyki. Wygraliśmy w ataku i bloku, Mięliśmy dwa asy serwisowe i jedną obronę mniej niż Finowie. Dalej....Przyjęcie. Tu już widać przewagę przeciwnika, który miał 49% pozytywnego przyjęcia przy naszych 38%. Ale jest też rzecz, w której prowadziliśmy...niestety. To są błędy własne. My popełniliśmy ich 28, nasz rywal 19.
Czego mi brakowało w tym meczu? Raczej nie czego, a kogo. Widziałam brak Bartka...
Mówi się, że wielkie drużyny poznaje się po tym, że potrafią wygrać nawet jeśli nie wszystko się układa... Jednak z drugiej strony, to jest dopiero początek LŚ, forma będzie (a przynajmniej powinna) rosnąć, a porażki zdarzają się każdemu.
Także zapomnijmy o tym meczu i skupmy się na kolejnym...:)

"Wbrew wszystkiemu" POLSKA - KANADA 3-1

Gdyby nie patrzeć na to co działo się w ostatnim czasie i spojrzeć tylko na składy zespołów, to powinniśmy gładko wygrać 3-0. Jednak to jest sport, to jest siatkówka, tu jest wszystko możliwe. Kanada pokonała Finlandię 3-0 i Brazylię 3-2. Chyba jasne było to, że mogliśmy na ten mecz patrzeć z odrobiną niepokoju.
Pierwszy set.. nasza przewaga przez połowę seta i ... jakby ktoś zatrzymał naszą drużynę. Wcisnął "Stop". Przegraliśmy seta do 17. Nic nie zapowiadało tego, co miało się stać później...
Początek kolejnego seta również nie układał się najlepiej... do czasu. Przy stanie 5-3 dla Kanadyjczyków pod siatką stało się coś, przez co zamarłam... Piotr Nowakowski leżący pod siatką, nie mogący się podnieść... Znoszą Go z parkietu... Na szczęście okazało się, że nie jest to aż tak poważne jak wyglądało. Doszło do urazu stawu skokowego, jednak jak zapewniają nas, w najbliższym meczu będzie mógł już grać.
Był to moment, który dał "kopa" naszym siatkarzom. Od tej pory nasza gra wyglądała dużo bardziej energetycznie, szybciej, świeżej... Graliśmy jak w transie, a mecz, który nie wyglądał na początku za dobrze, stał się najlepszym w naszym wykonaniu podczas tego turnieju. Seta tego wygraliśmy do 19. Następne dwa sety to "Bartman show" (31 pkt) ... Nie przepadam za tego rodzaju grą, gdy grę w ataku ciągnie jeden zawodnik, ale... Najważniejsze jest, że wygraliśmy :D
Jest dobrze czy mogło być lepiej? Jak sądzicie? Szkoda tej przegranej z Finlandią, w grupie z Brazylią będzie liczył się każdy punkt. Obecnie "mamy lidera", o jedno oczko mniej mają reprezentacje z Kanady i Brazylii.

Co należy poprawić przed kolejnym turniejem? Chyba każdy element po trochu ale najważniejsze jest żeby ustabilizować formę. Aaa, i aby nasi siatkarze wyzdrowieli. Podczas turnieju kontuzji doznali Michał Kubiak i Piotrek Nowakowski. Ten pierwszy już wczoraj mógł grać, oby Piotr i Bartek, który walczy z bólem w kolanie, także doszli do siebie. Także chłopcy DUŻO ZDROWIA!!!

To tyle, chyba pójdę się położyć ;)

PS. ZAKSA dostała "dziką kartę" i zagra w przyszłej edycji LM. Dzięki temu będziemy mieć trzy drużyny walczące w tym turnieju, pozostałe dwie to Skra (zdobywca Pucharu Polski) i Resovia (Mistrz Polski). Cieszycie się? Co powiecie na polski finał? ;)

PS2. Jutro napiszę jak prezentują się najlepsi na swoich pozycjach. Chciałam to zrobić dzisiaj, ale co za dużo to nie zdrowo ;D