18.09.2015

Poczuj mundialową radość: Rosja i dwa sety do szczęścia

Dwa sety! Tylko i aż dwóch setów potrzebowali Biało-Czerwoni w starciu z Rosjanami.
Dwa zwycięskie sety dzieliły nas od najlepszej czwórki Mistrzostw Świata.

18.09.2014
Polska - Rosja

Rosjanie nie pomogli Polakom i dzień wcześniej ulegli Brazylijczykom 0:3. Tym samym Canarinhos awansowali do kolejnej rundy siatkarskich Mistrzostw Świata. Zostało zatem jedno miejsce i dwie drużyny - Polska oraz Rosja. Biało-Czerwoni potrzebowali dwóch setów, aby awansować dalej. Aż dwóch setów?

Fot: poland2014.fivb.org

Przed rozpoczęciem była wielka niepewność, ale i podekscytowanie. Historia polskiego sportu pisała się na naszych oczach. Kibice wypełnili po brzegi Atlas Arenę, ci którzy nie mieli tyle szczęścia, by znaleźć się w hali, kibicowali w domach czy strefach kibica. Choć w różnych miejscach, wszyscy tego dnia byliśmy jedną drużyną. Zespołem, który ma konkretny cel i zrobi wszystko, by go osiągnąć.

Przywitani głośnymi oklaskami na parkiet wybiegli Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Fabian Drzyzga, Mateusz Mika i Paweł Zatorski.

Polacy świetnie rozpoczęli mecz i przez pierwsze dwa sety grali jak nakręceni. Pozytywnie nakręceni! Pełni energii i pasji. Zabójczo skuteczni i walczący o każdą piłkę. Efektywni i efektowni. Celebrujący każdą akcję. Zwycięscy!

Rosjanie walczyli. Odrabiali przewagę i wychodzili na prowadzenie. Ale Biało-Czerwoni nie odpuszczali. Kapitalni w obronie, bezbłędni w ataku i z punktowymi blokami na koncie.

PAVLOV ZABLOKOWANY!

POLSKA W PÓŁFINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!

Polacy wygrali dwa pierwsze sety do 22 i tym samym zrealizowali pierwszy cel tego dnia - awansowali do kolejnej rundy, czym zamknęli drogę do gry o medale Rosjanom. Ale mogliśmy jeszcze wygrać całą naszą grupę. Grupę śmierci!

Po dwóch partiach z naszych chłopaków zeszło trochę powietrze. Pojawiła się lekka dekoncentracja, co wykorzystali przeciwnicy. Po ponad dwóch godzinach gry na tablicy wyników widniał remis. To oznaczało, że zagramy czwartego z rzędu tie-break`a!

As serwisowy Mariusza Wlazłego i skuteczny atak! Rozpoczynamy piątą partię od prowadzenia 6:2! Kapitalne bloki, skuteczne kontry i pilnowanie wyniku. Tak zdobytej przewagi podopieczni trenera Antigi nie zaprzepaścili. Były cieszynki, była impreza i było zwycięstwo!

POLSKA - ROSJA 3:2

POLSKA MISTRZEM PIĄTEGO SETA!

"To był pomysł Mariusza Wlazłego, powiedział żebyśmy po każdej piłce cieszyli się, jakby była ostatnią" Fabian Drzyzga

A po meczu... :)

Polska wygrała grupę i tym samym w półfinale zagrała z Niemcami, a Brazylijczycy zmierzyli się z Francuzami. O piąte miejsce powalczyły Rosja i Iran.

Euforia, euforia i jeszcze raz euforia. Wygrać grupę śmierci? Z (wtedy) aktualnymi Mistrzami Świata i Mistrzami Olimpijskimi? Nie docierało do mnie to, co się właśnie działo. To było coś bez wątpienia wyjątkowego i niepowtarzalnego. Magia. JEDZIEMY DO KATOWIC!

źródło: Twitter