01.09.2015

#Round the volley: POLSKA!


POLSKA - położona między Morzem Bałtyckim a Karpatami i Sudetami, w dorzeczu Wisły i Odry. Zamieszkała przez blisko 40 000 000 ludzi. Mogąca pochwalić się bogatą i burzliwą historią.
Moja ojczyzna.
Jedyna i wyjątkowa.
Piękna i zachwycająca.
Kochająca siatkówkę!


Szepty historii

Siatkówka od lat jest w Polsce jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. I z roku na rok fanów tej dyscypliny przybywa. Nie bez przyczyny! Siatkówka to piękny sport, a nasi reprezentanci od lat są w światowej czołówce. Zaczęło się od Mistrzostwa Świata panów w 1974 roku i dwa lata później zdobytego złota na Igrzyskach Olimpijskich. Złote siatkarki z 2003 i 2005 roku podczas Mistrzostw Europy i długo wyczekiwany medal panów w Japonii. Srebro Mistrzostw Świata w 2006 sprawiło, że siatkówka w Polsce na nowo zakwitła. Mistrzostwo Europy, złoto Ligi Światowej i.. wreszcie Mistrzostwo Świata zdobyte w kraju siatkówkę kochającym. 

Mali - wielcy rycerze

"Pieśń o małym rycerzu" od lat gości na halach przy okazji meczów polskiej reprezentacji. Siatkarze w Polsce są właśnie traktowani jak rycerze. Podziwiani i oglądani na siatkarskiej arenie. Mający wolę walki zapisaną w krwi. Pełni werwy i pozytywnej energii. Mający nie tylko złote medale na szyjach, ale także szczerozłote serca. Zawsze znajdą czas, by pomóc innym. Oddają swoje cenne nagrody i pamiątki na licytacje, by zbierać pieniądze dla chorych dzieci. Od lat współpracujący z Fundacją Herosi. Nie bez przyczyny publika ich uwielbia!


Zawsze tam gdzie ty! 

Piosenka zespołu Lady Pank najpierw zagościła na meczach żółto-czarnej Skry, lecz szybko przejęły ją biało-czerwone trybuny i kibice w całej Polsce.

"Już teraz wiem, że dni są tylko po to, 
By do Ciebie wracać każdą nocą złotą 
Nie znam słów, co mają jakiś większy sens 
Jeśli tylko jedno - jedno tylko wiem: 
Być tam, zawsze tam, gdzie Ty"

Zawsze tam gdzie reprezentacja Polski! Siatkarscy kibice w Polsce są jedyni i niepowtarzalni. Potrafią przejechać tysiące kilometrów za swoją drużyną. Oglądają mecze o 2 w nocy, z ciekawością obserwują wszystko co z siatkówką związane. Pragną być jak najbliżej siatkarzy i dawać im jak najwięcej wsparcia. Kibicują tak mocno, jakby od tego miało zależeć ich życie. Nieraz po meczach pojawiają się łzy. Czasem smutku, ale zdecydowanie częściej dumny, wzruszenia i radości.
Polscy kibice - wiecie, że Was uwielbiam? 

Siatkarski raj

Mecze organizowane w Polsce zawsze stoją na najwyższym światowym poziomie. Pełne hale, wspaniali kibice i Oni - Mistrzowie Świata. Wspaniałe oprawy, niezapomniana zabawa i najwyższy światowy poziom. Liga pełna siatkarskich gwiazd i techniczne nowinki. Dla wszystkich sympatyków siatkówki Polska może być rajem. Dla mnie jest. 

Po przepustkę na Igrzyska 

Dokładnie za tydzień Biało-Czerwoni rozegrają pierwszy mecz w ramach Pucharu Świata. Tunezja, Rosja, Argentyna, Iran, Wenezuela, Kanada, Egipt, Australia, USA, Japonia i Włochy to rywale Polaków, którzy będą robić wszystko, by znaleźć się wśród dwóch najlepszych zespołów. Przed Mistrzami Świata stoi trudne zadanie, ale kto ma walczyć jak nie Oni? Jak nie Biało-Czerwona armia wsparta wiernymi kibicami? Zaciskamy kciuki, szykujemy zwolnienia ze szkoły/pracy i kibicujemy! Razem możemy zdobyć wymarzone bilety do Rio! 

4 komentarze:

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...